Црна Гора и Македонија го признаа Косово!

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Не,само погрешно ја толкуваме историјата а богами и иднината.
Ного јасно.
Оваа не е прва грешка, и оваа следува од некои многу други шо ги направиле нашите лидери на нашава држава мноооооооогу одамна:helou:
 
Член од
3 март 2008
Мислења
831
Поени од реакции
31
Јас сум 100 проценти МАКЕДОНЕЦ за разлика од вас патени искомплексирани македончиња кои се восхитуваат на срвите и причаат српско-хрватски :) во секоја ебана прилика...

Косово со 95 проценти косовари не знам што ќе им е на Срвија...го продадоа само не се кажува кој ги лапна парите! И сега да им го вратат, што ќе му прават? Кој нормален ќе оди да биде власт таму? :)

Македонија си има свои интереси и не треба мадето да ја боли за српските луди усијани глави. Имаме и ние еден куп косовари донесени од БЦ во земјава, па така мораме да си ги истераме нашите воденици...тие нивните, ние нашите...заедно...Друг начин нема.

Тоа ти е исто, кога во зима и мачето и кучето ќе спијат заедно гушнати...

Врти сучи со нив сме опкружени, мораме да тераме муабет. А муабетот со срвите се покажа одамна...

-1991 одземено сето оружје од земјава
-1997 признавање на Македонија, дури после 6 ебани години
-контстантни сопки, заебанции, цркви, мркви попови...

Тоа е тоа. Вие свирете колку сакате.
Cekaj sega za nekolku godini koga Srbija ke ja priznae so radost Severozapadna Makedonija, bidejki kako sto kaza,....pa i tamu se 95% Albanci...isto kako na Kosovo...


A ja ke si sedam i uzivam :tv: ,duri i so drug pasos, ako ovie "patrioti" se drznat da go promenat imeto na drzavata vo koja sum se rodil...
 
Член од
29 јули 2008
Мислења
132
Поени од реакции
9
КОЈА срамота како не ви е срам кој ве овласти господине г-уевски да го признаете косово за држава дали сте го прашале македонскиот народ за тоа или се уплашивте од албанците да не ве кастрат тебе и тоа ваше вмро партија која воведува режим во оваа држава која ги купи сите медиуми на чело со сител телевизија,па потоа сакате србија да е за нас ни било ни ке биди го уништувате православието какви кретени ја водат државата па од утре ке ви наредат и вашите лични имина да ги смените од НИКОЛА ке се викате НАЗИФ, онај бушавиот минстер за над работи од АНТОНИО-АРИФ ,дали воопшто знаете каков тежок удар му задавате на нашиот извоз во србија на земојделски производи или тоа не ве интересира бидно вас ви се полни џепот со пари од учк сега колку ке треба да плакаат нашите извозници сега во србија или не сте со умот при свест господо ВМРО ОВЦИ.
 
H

HITCH

Гостин
Абе кој го прашал Груевски или било кој друг дојде Гејтс заедно со Рикер им кажаа што да кажат и крај вака онака сега бидна веќе и........
ДОБРА НОЌ НА СИТЕ!!! :back:
 
Член од
9 септември 2008
Мислења
431
Поени од реакции
63
од утре нашите камионџии ќе го јадат низ србија изглеа..ќе страдат сироти ни криви ни должни
 
Член од
8 август 2007
Мислења
1.541
Поени од реакции
48
Ама најсмешно од све е што вчера во ООН бевме ВОЗДРЖАНИ. Како брзо мењаваме мислење, а? :pos2:
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Cekaj sega za nekolku godini koga Srbija ke ja priznae so radost Severozapadna Makedonija, bidejki kako sto kaza,....pa i tamu se 95% Albanci...isto kako na Kosovo...


A ja ke si sedam i uzivam :tv: ,duri i so drug pasos, ako ovie "patrioti" se drznat da go promenat imeto na drzavata vo koja sum se rodil...
Не лупај глупости, северозападна Македонија не е покраина, Македонија има власт таму, правна држава, стапнува македонец таму, има командири на полиција македонци пример и слично
 
Член од
3 март 2008
Мислења
831
Поени од реакции
31
од утре нашите камионџии ќе го јадат низ србија изглеа..ќе страдат сироти ни криви ни должни
aj od utre pred Srpska ambasada, da barate TRANZIT vizi, za da moze da vlezete vo Sengen(Ungarija)..se nadevam ke ve tretiraat poarno od Grcite :pos2::pos2:
 

Awake

б.
Член од
30 декември 2007
Мислења
3.198
Поени од реакции
2.628
Не лупај глупости, северозападна Македонија не е покраина, Македонија има власт таму, правна држава, стапнува македонец таму, има командири на полиција македонци пример и слично

И србите имаа, па еве гледаме што се дешава, од командири до контингени. Се е џабе, како му прдне на оние од скроз лево, и скроз десно.
 
Член од
3 март 2008
Мислења
831
Поени од реакции
31
Не лупај глупости, северозападна Македонија не е покраина, Македонија има власт таму, правна држава, стапнува македонец таму, има командири на полиција македонци пример и слично
Da da ima, samo sto nema ni edno Makedonsko zname po ulicite se na DUI i Orelot se vee, aj ne mi kazuvaj po poteklo sum od Zapadna Makedonija , bev vo Makedonija i vidov se so moi oci... Gostivar ,Struga i Tetovo se ...no comment:kesa:
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
И србите имаа, па еве гледаме што се дешава, од командири до контингени. Се е џабе, како му прдне на оние од скроз лево, и скроз десно.
Покраина е сосема нешто друго, а за тоа болдираното се слагам т.е. тоа ти го кажуав во другата тема.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom