Шмекање...

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
384
Шмекање... :vozbud: Типична ситуација: Јас на една страна, тој на друга и ќе гледа демек лево десно и оп ќе ме погледне, и јас цела ќе се вцрвенеам :pos2::pos2::pos2: и оп после 5 секунди ќе се завртам на друга страна... Демек сме се фатиле на дело... :pipi:
И да Шмекеру, муабетот за адреналинот во погоре наведената ситуација ти го поддржувам! :wink:
A posle 10 sekundi veke vie se lapate strasno...:)

Zakljucok ...
smekanje moze da bide pogubno za vidot u najteski slucai vodi i kon kitka matka situacii iliti razrokost :pos2:
Китка - Матка синдромот може да го добиете при шмекање само доколку шмекате две цури кои се наоѓаат на две различни страни.
На пример шмекате типка од лево и типка од десно. Паралелно шмекате.
Очите и онака се осетливи и да во право е Њинстон со овој тип на шмекање видот може да се расипе. Значи шмекајте или една од лево или од десно. Паралелно лево десно немојтеее.
:smir:

Abe Winstone abe so kazue ovoj be....:)
Druze zaklucivme deka situacijata matka-kitka e neminovna pri smekanjeto..... taka da za da ja izbegnes ides na taktika:

Ti: Stani!
Ona: Kade?

Slap 50 evra i lepis za usta...

Ona: Ama jas....

Slap uste 50 evra....

Ona: Vednas idam, ajde trgnuvame, jas plakam hotel :toe::toe:
А што да кажат оние со поплиток џеб :) ете немаат 50 евра у себе. Шмекот треба да биде шмек за без пари. Ако она те гледа како 50 евра воопшто не ти треба таква шмекерица, тогаш ти треба курва. На ваквите типки коишто ме помирисуваат уште на старт дали сум евриран. одма им викам Шмек офф и идам на следен шмек!

Lepis zelena edna na celo i ides:
-Zdravo jas sum....
-Nema vrska koj si, milo mi e, kaj ideme.....?

Prosto i ednostavno. Ke go bide veruj mi.
Куарк ова можеби пали во некоја дискотека во Радовиш! Ваквиот тип на шмек одамна се искорени у Скопје.

..шмекам..шмекам..ама никад ништо од шмекање..сакам да започнем ама да завршим ноо....хих :toe:..
Рок лејди...
Ќе се шмекнеме у живо некогаш. Па после да видам дали ќе кажеш ништо од шмекање :)
 

Ag0rA

NEBO666
Член од
29 февруари 2008
Мислења
1.667
Поени од реакции
60
Остај ја песната, слушај ја шмекологијата.
 

Ајанта

Македонка
Член од
21 декември 2008
Мислења
580
Поени од реакции
37
Шмекањето е една од најважните споредни работи во животот:back:
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
па нормално почнувам со eye contact , ај то ке помини можи некако ... после некако лоши искуства сум имал на муабет ко ке дојди :toe:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Јас јавно си кажувам дека појма си немам во шмекање, флертување и слични такви појави со кои треба да привлечеш внимание на машко. Ма не бе, џабе е, џабе, толку се смотувам, кога гледам некој што ми се свиѓа, место да го гледам, јас во најдобар случај вртам грб за да не го гледам или евентуално гледам да го избегнувам, да бегам што подалеку. Имало екстремни случаи да ги избегавам местата кај што излага субјектот што ме интересира, за да не се сретнеме, бидејќи ме фаќа срам и трема. И најглавното, кога конечно ќе дојдам со субјектот во контакт, секогаш, ама баш секогаш без исклучок, ја кажувам погрешната работа во вистинско време или вистинската работа во погрешно време како сакате, во секој случај не поминува тоа како што треба. Така да, јас официјално кажувам I suck at шмекање и слични дејствија. Роден антиталент.
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
384
Јас јавно си кажувам дека појма си немам во шмекање, флертување и слични такви појави со кои треба да привлечеш внимание на машко. Ма не бе, џабе е, џабе, толку се смотувам, кога гледам некој што ми се свиѓа, место да го гледам, јас во најдобар случај вртам грб за да не го гледам или евентуално гледам да го избегнувам, да бегам што подалеку. Имало екстремни случаи да ги избегавам местата кај што излага субјектот што ме интересира, за да не се сретнеме, бидејќи ме фаќа срам и трема. И најглавното, кога конечно ќе дојдам со субјектот во контакт, секогаш, ама баш секогаш без исклучок, ја кажувам погрешната работа во вистинско време или вистинската работа во погрешно време како сакате, во секој случај не поминува тоа како што треба. Така да, јас официјално кажувам I suck at шмекање и слични дејствија. Роден антиталент.
Богами со ова шо си го пишала тешко би било човек да те шмекне! :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom