Спорот со Грција - коментари од Срби

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 февруари 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
10
A kako ti ke dokazesh deka tie sto zborele anti Makedonski i koi glasale za toa ne se GRCI koi znaat Srpski ????

Detski gluposti ...spekulacii i se ograduvam od vakvoto nenaucno baranej na vistinata
100 godini nanazad na delo se gleda deka srbite sekogas rabotat protiv interesite na makedonija! nema sto da se dokazuva sprotivnoto. faktite sami za sebe zboruvaat!
 

Грмуш

Пичкмајчин
Член од
11 октомври 2007
Мислења
1.118
Поени од реакции
90
A kako ti ke dokazesh deka tie sto zborele anti Makedonski i koi glasale za toa ne se GRCI koi znaat Srpski ????

Detski gluposti ...spekulacii i se ograduvam od vakvoto nenaucno baranej na vistinata
Винстон брате србине...Те молам не тропај глупости,зашто од сите народи што не мразеле,само за србите имам некое позитивно мислење...Ама после ова се разочарав,така да не кини зелени смешен си...И ако тоа што е пишувано се грци што знаат српски,тогаш од кај знаеш дека Косово не го земаа иатаљанци што знаат албански?(иста банална работа)
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Fucking generalizacii na narodi.....

Loso forumdzii, ali sepak ne vi zameruvam, taka se jaca nacionalniot duh i svest... :toe:
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.346
Fucking generalizacii na narodi.....

Loso forumdzii, ali sepak ne vi zameruvam, taka se jaca nacionalniot duh i svest... :toe:
Па, ако го ѕирна тоа нивниот форум, си видел дека тие си го јачаат националниот дух на наша сметка, а 90% од дискутантите имаат став сличен како бугарскиот кон нас, и ние треба да им се радуваме?
Ако, ако...да се види дека не ни се воопшто браќа...душмани ни се...впрочем, како и остатокот од соседството.
Генерализација или не, форумот го сметам како најдемократски, најслободен од сите можни медиуми, така да...тоа е тоа што народот го мисли.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.499
Колку е мал светов (интернетов) :pos2:

Се' некои србомани и бугаромани појебани, па ќе се уфрли некоја анационална будала со некој посран коментар.
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Па, ако го ѕирна тоа нивниот форум, си видел дека тие си го јачаат националниот дух на наша сметка, а 90% од дискутантите имаат став сличен како бугарскиот кон нас, и ние треба да им се радуваме?
Ако, ако...да се види дека не ни се воопшто браќа...душмани ни се...впрочем, како и остатокот од соседството.
Генерализација или не, форумот го сметам како најдемократски, најслободен од сите можни медиуми, така да...тоа е тоа што народот го мисли.

Go zirnav, da ne mislis deka niv gi opravduvam ??? :nenene::nenene::nenene:

I oni se isto urbani degendi koi se jacaat na forum... Mentalitetot na Balkanecot e poznat...Oko za oko,zab za zab....Ako taka im bide polesno na dusata, molim lepo...

A za dusmanite, OK , tvoe mislenje, ja mislam deka Amerikancite i cela zapadna Evropa ni e najgolem neprijatel, e sea, koj e vo pravo ,vremeto kje pokaze...

A na forumov ne vladee nekoja demokratija...Ako jas kazam neso protiv Makedonija kje bidam izbacen, taka ??? Ako ne od tebe, togas od nekoj drug admin na kogo nema da mu se dopadne poso kje saka na mene da se izjaca....
 

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.915
Поени од реакции
167
a бре зар некој има што мисли дека србиве ни се браќа и не сакаат :pos2::pos2:
какви сврби , болвари и гејци
сите само гледаат да зграбет дел од нас и ни мислат лошо
мамата нивна
никој не сакам ни сакам да ми се браќа
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.346
Go zirnav, da ne mislis deka niv gi opravduvam ??? :nenene::nenene::nenene:

I oni se isto urbani degendi koi se jacaat na forum... Mentalitetot na Balkanecot e poznat...Oko za oko,zab za zab....Ako taka im bide polesno na dusata, molim lepo...

A za dusmanite, OK , tvoe mislenje, ja mislam deka Amerikancite i cela zapadna Evropa ni e najgolem neprijatel, e sea, koj e vo pravo ,vremeto kje pokaze...

A na forumov ne vladee nekoja demokratija...Ako jas kazam neso protiv Makedonija kje bidam izbacen, taka ??? Ako ne od tebe, togas od nekoj drug admin na kogo nema da mu se dopadne poso kje saka na mene da se izjaca....
Никој нема да те банира или сл. ако тоа не го искажеш како навреда кон Македонија или Македонците.

Има нешто точно и во тоа што го тврдиш околу душманите од ЕУ и Америка на пр., но не заборавај кој тоа завиткал најмногу македонски мајки во црнина, по Егејот, по Пиринот, а и тука, кај нас.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Аман бе луѓе,па ни еден војсководец не би се тепал на сите фронтови и од сите страни,треба ли ние да бидеме први што ќе се караме со сите соседи?Па како ќе ја добиеме битката која во моментов ни е најважна?
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Никој нема да те банира или сл. ако тоа не го искажеш како навреда кон Македонија или Македонците.

Има нешто точно и во тоа што го тврдиш околу душманите од ЕУ и Америка на пр., но не заборавај кој тоа завиткал најмногу македонски мајки во црнина, по Егејот, по Пиринот, а и тука, кај нас.
Toa e toa... Oko za oko, nema zaboravanje, sve zlopamtila, dzabe furanje na hristijanstvo i nekoja si tamu Procka.... Kako i da e, ja nema da iskazam navreda poso neam potreba od takvo nesto ... Ja ne se jacam na forum, ja si trgam od mene, kako mene me precekale, kako so mene i moe drustvo se ponasale i kako jas sum se osekjal kaj niv...Istorijata e vazen del od kulturnoto nasledstvo na edna zemja, narod , ama taa istorija se prestoruva vo segasnost, a jas sakam napred da odam....Ne sakam vekje nazad da se vrakjam ...

Аман бе луѓе,па ни еден војсководец не би се тепал на сите фронтови и од сите страни,треба ли ние да бидеме први што ќе се караме со сите соседи?Па како ќе ја добиеме битката која во моментов ни е најважна?
Koj veli deka voopsto kje ja dobieme... Neso mislam deka odamna e izgubena samo se ceka pogoden moment da se soopsti toa...A koga kje bide, e toa drugovi pojma nemam....Se nadevam samo sto poskoro...
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.346
Toa e toa... Oko za oko, nema zaboravanje, sve zlopamtila, dzabe furanje na hristijanstvo i nekoja si tamu Procka.... Kako i da e, ja nema da iskazam navreda poso neam potreba od takvo nesto ... Ja ne se jacam na forum, ja si trgam od mene, kako mene me precekale, kako so mene i moe drustvo se ponasale i kako jas sum se osekjal kaj niv...Istorijata e vazen del od kulturnoto nasledstvo na edna zemja, narod , ama taa istorija se prestoruva vo segasnost, a jas sakam napred da odam....Ne sakam vekje nazad da se vrakjam ...
Историјата треба да се знае, за да не се повтараат грешките од минатото...без неа, нема иднина.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Toa e toa... Oko za oko, nema zaboravanje, sve zlopamtila, dzabe furanje na hristijanstvo i nekoja si tamu Procka.... Kako i da e, ja nema da iskazam navreda poso neam potreba od takvo nesto ... Ja ne se jacam na forum, ja si trgam od mene, kako mene me precekale, kako so mene i moe drustvo se ponasale i kako jas sum se osekjal kaj niv...Istorijata e vazen del od kulturnoto nasledstvo na edna zemja, narod , ama taa istorija se prestoruva vo segasnost, a jas sakam napred da odam....Ne sakam vekje nazad da se vrakjam ...



Koj veli deka voopsto kje ja dobieme... Neso mislam deka odamna e izgubena samo se ceka pogoden moment da se soopsti toa...A koga kje bide, e toa drugovi pojma nemam....Se nadevam samo sto poskoro...
И јас сум за тоа да се скрати “агонијата“ на жртвата или губитникот,сепак мислам дека битката за името допрва почнува,ова беше само предигра,слична на многу од оние што сме ги имале изминативе скоро 1800 години.:toe:
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Историјата треба да се знае, за да не се повтараат грешките од минатото...без неа, нема иднина.

Jasno mi e mene toa i toa mnogu dobro...Toa mozda vazi za nekoja si tamu drzava u Evropa , na cii ziteli sve im e na mesto, imaat standard, sredeno opstestvo i uste mnogu blagodeti...A jas (nie) toa treba doprva da go sreduvame...

Druga stvar, istorijata... Ti mi kazuvas edna rabota (hipoteticki, za bilo sto ) i jas se soglasuvam so tebe.... Posle nedela dena idam u Srbija na primer, naogjam kniga, i citam 300 razlicni stvari od toa sto ti si mi go kazal.... Na kogo sea jas da veruvam??? Nema logika, da frlam paricka , so da praam, ti si mi drugar, a isto i u Srbija mi e drugar... I sea jas treba da biram... Denesnava istorija e cisto bullshit... Imas 903938384 razlicni izvori i ne znaes na kogo da mu veruvas....Zatoa,pameten jas, ja zabataliv uste pred godina i pol koga vidov deka nema tamu lebac...Sfakjam deka e bolna tema, ali sepak dali vredi tolku vreme od zivotot da se posveti na minatoto a da ne se zivee vo segasnosta....
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
1.543
Поени од реакции
42
Уште откако земјата настанала сите не сакаат за нив...Тоа е нема што да се прави.не е чудно ништо од страна на соседите :) а кога си замислам дека некој за Србија рака во оган става...:tapp:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom