Која музика не сакате да ја слушате воопшто?

Кој вид на музика не сакате да го слушате


  • Вкупно гласачи
    442
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.450
Поени од реакции
7.938
Турбо фолк и народњаците,нашите "квази" поп пеачки, и транс,техно и такви зафрканции... булшит :toe::toe:
 

Kopites

You'll Never Walk Alone
Член од
25 август 2008
Мислења
760
Поени од реакции
10
Метал и турбо фолк.Одвратно.
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.114
Поени од реакции
5.870
Метал и турбо фолк.Одвратно.
Добро, не сакаш метал, го почитувам твоето мислење. Ама навреда е да го ставаш во иста реченица со турбо фолк. И тоа раздвоени само со "и"...
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Има многу стилови на музика што ги нема во анкетата. Како и да ене обожавам метал и се што оди во тоа, потоа тежок транс исто неможам да слушам. Турбофолк ама ич, српско да, ама оние што забегуваат не.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.704
Поени од реакции
11.127
Пајнер, Балканика, Пинк и сл...тој репертоар, не.
Значи јасно е, турбо фолк, квази Џеј џеј поп, етно шит (не етно во права смисла, него мешавина од 50 стила а најзастапен е турбото), итн...
А да, мрзам хаус највеќе :pos: Поточно таков плажарски со мдм растопени вокали, абе ајде.

тежок транс исто неможам да слушам
Aj дефинирај ми жити се каков е тој тежок и колку е? :)

Btw се извинувам ако не ги дефинирам по правила и редослед таканаречениве стилови, знам дека има стручковци што ќе се пуваат вака или онака, ама па поинтересно е кога на овој начин ги обележуваш, како што и заслужуваат, бар според мене :)

Пис бабас
 

BUCH

---
Член од
4 мај 2008
Мислења
616
Поени од реакции
20
добро бе шо му фали на металот?? иначе све поднесувам :baeh:
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
добро бе шо му фали на металот?? иначе све поднесувам :baeh:
брат има метал и метал.
power, new и ghotic metal поштувам и слушам ама blac и death мислам дека не се баш правци на МУЗИКА. истото го мислам и за brutal metal и за слични ср*ња.:helou:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
619
Поени од реакции
45
Неможам да слушам од тие педерските музики на Мика, Хилари даф и такви некои глупи бој бендови со излитени демек рокерски ритмои и се занасат дека се не знам шо. Такви ни за сеир да им пукам не би ги поднел. Со другото сум сосема ок. Неми смета ни метал, или турбо фолк.
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
metal??? abe metal e najbolja muzika toa bas toa derenjeto ne da mozam da go podnesam go obozavam i toa bubnjevite tupatapatatatatatatatat ZAKON!!!!
 

Smile=)

културно-вулгарна
Член од
13 октомври 2008
Мислења
510
Поени од реакции
27
Турбофолк! Најголемото срање што постои на земјава...Значи кои текстови ги имаат....ц ц ц ц...:vozbud::vozbud::nenene::nenene::nenene::nenene:
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
ne zaebavaj ne sve sto e turbo folk e loso ima dobri textovi ne cinat tie zenskite sto gi peat ko gacice i takvi kurvinski sranja ama ima uderground turbo folk so mnogu dobri stihovi a melosot toa e ukus a za vkusovi ne se spori taka da ne e sve isto i i karleusa i saban sinan hasan kemal...
 

ArhangelOFDeath

Immortality
Член од
3 септември 2008
Мислења
1.906
Поени од реакции
126
брат има метал и метал.
power, new и ghotic metal поштувам и слушам ама blac и death мислам дека не се баш правци на МУЗИКА. истото го мислам и за brutal metal и за слични ср*ња.:helou:
Зошто блек и дет да не се правци во музика бе??
пиши жити се??
 

Fallen`Angel

Im Gotham's Reckoning
Член од
26 мај 2007
Мислења
5.658
Поени од реакции
75
Турбофолк, Рап и Емо .. трите најдебилни жанрови на свет !
 

Kajgana Shop

На врв Bottom