Која музика не сакате да ја слушате воопшто?

Кој вид на музика не сакате да го слушате


  • Вкупно гласачи
    442

BJK

\m/ Master of Puppets \m/
Член од
21 јуни 2008
Мислења
470
Поени од реакции
23
Ја стварно би сакала да знам повеќе за синфоник метал.
И да,темава не знам зошто не се вика “Кој правец на металот не сакате да го слушате воопшто“.
pa pocni da gi slusas bendovite kako Within Temptation, Tristania, TSO, Apocalyptica, Empyrium,Haggard,Epica, Therion, Theater of Tragedy......
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.151
Поени од реакции
870
Дајте навистина или преправете ја анкетата, или избришете ја, бидејќи не ги наведува сите музички жанрови.
 
Член од
9 февруари 2008
Мислења
542
Поени од реакции
15
турбофолккк...едноставно неможам да ја слушам без врска ми е..и текст и се
 

mile_panikaaa

Нормален
Член од
28 април 2008
Мислења
348
Поени од реакции
9
Хмм баш Maiden не ги сакам, многу дерење има во нив, што е тоа жити се музика ли е?!?! Мислам дека пејачот на овие да почне со некој бизнис како цвеќарство.
:pos2::pos2::pos2:Добар си брат! нема шо ѕвер си ти којзнае шо си слушал шо ти било дерење на тебе ама дедфитинивно ти немаш слушано Maiden ili HIM ил нема везе :pos2::pos2:ме насмеа брат ти музика незнаеш шо е.т.е. Уметност!
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.106
Поени од реакции
5.847
Дајте навистина или преправете ја анкетата, или избришете ја, бидејќи не ги наведува сите музички жанрови.
Мислам дека не можат да се стават толку опции на анкетата за да се наведат сите музички жанрови. А и не верувам дека некој ги знае сите музички жанрови.
 

Desire

Refuse,Resist
Член од
25 декември 2007
Мислења
1.823
Поени од реакции
284
pa pocni da gi slusas bendovite kako Within Temptation, Tristania, TSO, Apocalyptica, Empyrium,Haggard,Epica, Therion, Theater of Tragedy......
Поентата ми беше дека треба дечково што ја отворил темава да посети неколку часа правопис,или евентуално да се преслуша пред да отвори тема,не само да се отвори колку да биде отворена темата и да се брои во отворени теми,знам јас што е сиМфоник метал.

Мислам дека не можат да се стават толку опции на анкетата за да се наведат сите музички жанрови. А и не верувам дека некој ги знае сите музички жанрови.
Абе да,ама може на пример да се стави само една опција за метал наместо три,и на другите места да дојдат пропуштените.Не мора да се набројува техно,транс,хаус,може да стои само техно или електронска музика.

Он топик:турбото не сакам да го слушам воопшто,све друго може да се поднесе колку толку.
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
хип - хоп , поп , турбо - турбо , хаус
- хип хопот : од никогаш не ми бил омилен ( т.е кога заслушував музика имаше експанзија - јас дете на постарата школа - рок - ова беше ко против тежа на тоа што го сакам / сакав )
- поп - неможам да слушам некоја кокошка или копук со една , два ,треи песнички од калибарот на златното славејче : да ми се преви икона музичка , добар спот , добра сценска изведба , песничката и пласирање на топ 5 , значи можности за пронаогање на добро ситуирана личност и прекин на кариерата ( што е случај со 85 % од певаљките )
- турбо : моментална состојба на пијанство , со лека хармонија на депресија , малце шмек на ситуациите околу тебе ( друштво , момиња , расположување .. )
директен афект . не никогаш немам слушано и не ни планирам .
- хаус : има некој хаус што ми се допаѓа доста ама има некој кој несакам да го слушнам - конкретно како девид гета и боб синклер почнав да ја замразувам таа музика - или да не ја сакам како предходно , со силни тенденции да ја мразам !

си слушам рок , тренс , метал , староградски ... таман за душата и расположувањето
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
:pos2::pos2::pos2:Добар си брат! нема шо ѕвер си ти којзнае шо си слушал шо ти било дерење на тебе ама дедфитинивно ти немаш слушано Maiden ili HIM ил нема везе :pos2::pos2:ме насмеа брат ти музика незнаеш шо е.т.е. Уметност!
И ХИМ имам 1-2 песни слушано, што е тоа вриска за неговата љубена? УАТ Д ФАК ИЗ ДЕТ? плачко
 
Член од
29 август 2008
Мислења
152
Поени од реакции
5
Слушам секаква музика, без разлика на жанрот. Не дека не можам да ги сварам :), но секоја музика си има своја карактеристика. Добро сега како што кажуваат, во Дет и Блек металот само се караат на микрофоните :), ама гитарската техника е незамислива и добра. Брзината и енергија потребна стварно фасцинираат.
За хип-хопот, ритамот е важна карактеристика на овој жанр, впечатливоста на ритамот и додека не е многу посветена во пеење повеќе како рецетирање, сепак си има свои предности.
Рокот, барем за мене е најдобрата гранка на музиката, заедно со Треш металот.
Единствено значи што не поднесувам е Турбо фолкот зашто е вистинско срање каде пеачиве само се лигаат на микрофоните, без талент без ништо, нема нити солажи нити ништо асолно.
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
Турбофолк и РнБ - масакр за менталитетот и ушите.
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.151
Поени од реакции
870
Мислам дека не можат да се стават толку опции на анкетата за да се наведат сите музички жанрови. А и не верувам дека некој ги знае сите музички жанрови.
Алудирав на тоа дека има три подвидови на метал, а сепак е метал.
 
Член од
3 септември 2008
Мислења
49
Поени од реакции
0
ne mozam jazz posto ne mi se sviga ambient me rastuzue a skapan souls nemozam da podnesam nivnoto zavivanje boljhe ke slusam sabanski turbo folk nego toa nivno soul, posle sve sto e komercijala ne slusam, ne slusam makedonski narodni izvorni posto me tera da placam i taka ajt.
bas sakam jazz i soul mnogu mi e relaksiracka!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom