ГОСПОД ПОСТОИ !

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 декември 2008
Мислења
33
Поени од реакции
2
Абе со вас човек неможе сериозно да збори.. не дека не сваќате .. вие несакате да сватите некои работи.. Ова се стварно разговори за деца.. (од GoD.HateUSaLL можам и да го разберам ако стварно има 15) ама стварно нема веке смисла што све ке измислите само да се спротиставите на нешто..
 
Член од
2 декември 2008
Мислења
33
Поени од реакции
2
Па на пример тоа прашањето што го постави nihilista е веќе објаснето неколку пати но тој пак го постави за да испровоцира....
А треба да сватите дека ако стварно мислите дека не постои Бог немаше толку да се трудите да го докажете Неговото „непостоење’’..
 

jeeeee8

Like dreams
Член од
28 ноември 2008
Мислења
647
Поени од реакции
16
намерно провоцираат интересно им е!
 
Член од
3 декември 2008
Мислења
133
Поени од реакции
6
последен пат кога проверив, господ не личеше како облаци, мада некои викаат дека имало очи у облаците, ама ја не успеав да видам очи. Тоа се само облаци, мозокот така сугерира дека биле очи.

еве побитно прашање: ОД КАЈ ЗНАЕТЕ ГОСПОД КАКО ИЗГЛЕДА!?
еве уште побитно прашање: ОД КАЈ ЗНАЕТЕ ДЕКА ГОСПОД ПОСТОИ!?
еве одговор на битното прашање: НЕЗНАЕТЕ, НЕ ВИ НАПИШАЛЕ КАКО ИЗГЛЕДА :)
еве одговор на уште побитното прашање: Незнаете ни тоа, имате дадено книга за некој човек пред 2000 години као праел трикчиња или па можеби тренирал нинџицу.
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
последен пат кога проверив, господ не личеше како облаци, мада некои викаат дека имало очи у облаците, ама ја не успеав да видам очи. Тоа се само облаци, мозокот така сугерира дека биле очи.

еве побитно прашање: ОД КАЈ ЗНАЕТЕ ГОСПОД КАКО ИЗГЛЕДА!?
еве уште побитно прашање: ОД КАЈ ЗНАЕТЕ ДЕКА ГОСПОД ПОСТОИ!?
еве одговор на битното прашање: НЕЗНАЕТЕ, НЕ ВИ НАПИШАЛЕ КАКО ИЗГЛЕДА :)
еве одговор на уште побитното прашање: Незнаете ни тоа, имате дадено книга за некој човек пред 2000 години као праел трикчиња или па можеби тренирал нинџицу.
Еве ти и одговори :)

НЕ ЗНАМ И ЗАТОА НЕ ВЕРУЕМ У НЕГО!
НЕ ЗНАМ И ЗАТОА НЕ ВЕРУЕМ У НЕГО! НЕ ПОСТОИ!
НЕ ИМ НАПИШАЛЕ :)

Иначе ако размислам... па тренирал нинџицу... шом сите го знаат а никој не го видел мора типот највеча нинџа у маало да бил... :/
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
1.041
Поени од реакции
43
Еве ти и одговори :)

НЕ ЗНАМ И ЗАТОА НЕ ВЕРУЕМ У НЕГО!
НЕ ЗНАМ И ЗАТОА НЕ ВЕРУЕМ У НЕГО! НЕ ПОСТОИ!
НЕ ИМ НАПИШАЛЕ :)

Иначе ако размислам... па тренирал нинџицу... шом сите го знаат а никој не го видел мора типот највеча нинџа у маало да бил... :/
хахахахахахах ај у пм ме изнасмеа
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
Еве ти и одговори :)

НЕ ЗНАМ И ЗАТОА НЕ ВЕРУЕМ У НЕГО!
НЕ ЗНАМ И ЗАТОА НЕ ВЕРУЕМ У НЕГО! НЕ ПОСТОИ!
НЕ ИМ НАПИШАЛЕ :)

Иначе ако размислам... па тренирал нинџицу... шом сите го знаат а никој не го видел мора типот највеча нинџа у маало да бил... :/
хахахахахахах ај у пм ме изнасмеа

Лол и ја сеа си го видов постов х) И си се изнасмеав х) абе ме фаќаат моменти некоаш сум расположен за ремет и јадење гомна и тресам глупости и после и сам си се смеам х) Ама вистина е се шо пишав горе :) ГОСПОД НЕ ПОСТОИ! ОД КАЈ ЗНАЕТЕ ДЕКА ОЧИТЕ НА НЕБОТО НЕ СЕ МОИ!???? :nesum:
 

jeeeee8

Like dreams
Член од
28 ноември 2008
Мислења
647
Поени од реакции
16
Па тоа е лош пример или да речеме "dokaz" дека Господ постои, многууу лош!
Има други по важни работи од кои би можеле да сфатиме дека постои не мора да има докази и слики видеа и слично!
Едноставно некој Го гледа и без да го види!
 
Член од
5 декември 2008
Мислења
698
Поени од реакции
211
Колку е глупаво тоа што некои бараат докази во постоењето на бог. Кога би го гледале секојдневно како што ги гледаме лугето околу нас,животните и останатите нешта, што би имало потреба од вера , ке беше очигледно неговото постоење и се ке беше крајно обично и човекот повторно ќе бараше нешто повеке. Човекот не е свесен понекогаш за она што го има, ниту за она што може да го има а го отфрла.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom