ГОСПОД ПОСТОИ !

Статус
Затворена за нови мислења.

sickjoce

Ненормален
Член од
30 јуни 2007
Мислења
1.231
Поени од реакции
337
Господ не постои...Тоа ти е само термин кој го употребувале старите генерации кои за нивно време неможеле да објаснат некои појави како невреме вулкан земјотрес и слично...
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.106
Поени од реакции
5.847
Е ај вака да ги поставиме работите,дури не се докажи дека не постои значи постои,па ти мене докажи ми дека не постои.
:pos2:

Значи аналогно на ова, наместо она "Секој е невин дури не се покаже спротивното", треба да важи "Секој е виновен дури не се покаже спротивното".
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.596
Поени од реакции
13.281
:pos2:

Значи аналогно на ова, наместо она "Секој е невин дури не се покаже спротивното", треба да важи "Секој е виновен дури не се покаже спротивното".
Пресумпцијата на невиноста на човекот не ти држи вода во уличен муабет. :smir:
 

jeeeee8

Like dreams
Член од
28 ноември 2008
Мислења
647
Поени од реакции
16
До кај иде светов не ми се верува!
Па идете тогаш поклонувајте им се на мајмуните зошто он нив сме настанале!:pos2:
 

NafuraN

Infinity is my Limit!!!
Член од
5 јануари 2008
Мислења
286
Поени од реакции
24
Gospod e prikazna za mali deca, isto kako prikaznata za Dedo Mraz samo poopsirna. Lugjeto koi veruvaat deka toj navistina postoi se pateticni.
И НАЈГЕНИЈАЛНИТЕ УМОВИ НА СВЕТОТ ШТО НЕКОГАШ ПОСТОЕЛЕ, И КОИ НЕКОИ ОД НИВ ЦЕЛ ЖИВОТ СЕ ЗАНИМАВАЛЕ СО НАУКА, НА КРАЈ СЕ ПОКАЈАЛЕ ПРЕД БОГ.... А ТИ ОВДЕ КАКО НАЈПАМЕТЕН ЌЕ КАЖВИШ ДЕКА ЛУЃЕТО КОИ ВЕРУВААТ ВО ГОСПОД СЕ ПАТЕТИЧНИ.............. :tapp:
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.106
Поени од реакции
5.847
До кај иде светов не ми се верува!
Па идете тогаш поклонувајте им се на мајмуните зошто он нив сме настанале!:pos2:
А вие му се поклонувате на вашиот Бог? Уште еден доказ дека не сте ништо друго освен Негови робови. Што се однесува до ова за мајмуниве - јас не се клањам на никого!
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
И НАЈГЕНИЈАЛНИТЕ УМОВИ НА СВЕТОТ ШТО НЕКОГАШ ПОСТОЕЛЕ, И КОИ НЕКОИ ОД НИВ ЦЕЛ ЖИВОТ СЕ ЗАНИМАВАЛЕ СО НАУКА, НА КРАЈ СЕ ПОКАЈАЛЕ ПРЕД БОГ.... А ТИ ОВДЕ КАКО НАЈПАМЕТЕН ЌЕ КАЖВИШ ДЕКА ЛУЃЕТО КОИ ВЕРУВААТ ВО ГОСПОД СЕ ПАТЕТИЧНИ.............. :tapp:
Господ постои но да си речиме меѓусебно, ич *ур не го боли ни за тебе ни за мене. Не ни знаеме во каков облик е, каде е и слично. Се се само претпоставки.
Верувам во Господ но не оној на кој се крстат и клањаат и принесуваат жртви!
 
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
946
Од кога господ почнал да се појавува на камери? Си ја губи популарноста? ДАј не забегувајте бре во нешто што друг ви го кажал... од премногу свеќи, цркви, џамии и молитви се губи паметот,:pipi:

за разлика од вас и понатаму сите свештени лица ќе возат скапи џипови, ќе ебат најдобри вдовици и ќе јадан свинско за време на велигденскиот пост, се заради тоа што имаа дозвола и лиценца од бога.:kesa:
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
До кај иде светов не ми се верува!
Па идете тогаш поклонувајте им се на мајмуните зошто он нив сме настанале!:pos2:
Тоа сам го сфати или така научи на училиште за оценка?
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
946
Поени од реакции
21
Мислам дека погрешно го доживувате Господ ( Бог ) ..Според мене Господ не е личност,напротив,Господ не се гледа,се чувствува,дава мир,праќа одредена мисла,смирува...Тоа го сфаќаш откако ќе донесеш одлука и потоа ќе сфатиш дека си во право..Господ е мир,љубов,добрина,спокојство,надеж
 

jeeeee8

Like dreams
Член од
28 ноември 2008
Мислења
647
Поени од реакции
16
па на Господ ќе му се поклонувам секако! па и сме, а со тоа што викаш дека сме Му робови викаш дека постои некој на кого се поклонуваме, молиме...!
хахахахаха
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.106
Поени од реакции
5.847
па на Господ ќе му се поклонувам секако! па и сме, а со тоа што викаш дека сме Му робови викаш дека постои некој на кого се поклонуваме, молиме...!
хахахахаха
Не реков дека постои. Баш тука и ми е поентата. Ги разбирам луѓето порано што им се поклонувале на кралевите, на царевите... ама вас, што се поклонувате на нешто што не постои, ама баш ич не ве разбирам.
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
946
Поени од реакции
21
Не реков дека постои. Баш тука и ми е поентата. Ги разбирам луѓето порано што им се поклонувале на кралевите, на царевите... ама вас, што се поклонувате на нешто што не постои, ама баш ич не ве разбирам.

Во мојот претходен пост има одговор на овој твој пост :smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom