Новите пакети DUO Extreme од On.net

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
10 ноември 2008
Мислења
18
Поени од реакции
2
Хммм а зошто ова го нема назначено на нивниот сајт, или барем јас не го гледам :nesum:
Pa sigurno cekaat prvo da napravat mreza niz cela MK pa posle toa i oficijalno da ponudat paketi.
A ne kako OFF - NET prvo ponuda, reklama do tuka se biva pa posle pravi mreza i toa samo za vo SK a kamoli niz cela MK
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.563
Поени од реакции
22.322
Да да 46 работни дена.dimitarp од форум чека ден повеќе од мене значи он чека 47 работни дена.Во салон ни се правдаат имале проблеми со првата група која се пријавила за да добие Дуо Екстрим само ние сме имале проблем со Т-Хоме не сакал да не разврзе.Замисли меѓу првите се пријавуваш за Дуо а меѓу последните зимаш.Еве по две недели сме биле на приоритетни листи ни тоа не помага.Еве и оваа недела полека поминува останаа уште 2 дена во кој чисто сумњам дека ке се јават така да не ни бега Нова Година.Не да се срамотилаци катастрофа се за твои пари не можеш за два месеца и повеќе една обична нормална услуга да добиеш.

А ууу друже што не раскинеш договор како можеш толку да чекаш стварно незнам...:smir:
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.508
Поени од реакции
2.646
А ууу друже што не раскинеш договор како можеш толку да чекаш стварно незнам...:smir:

Ми се ебало мајката заглавен сум со WADSL до март 2009 и понудата сепак реално највеќе ми одговара.Затоа чекам.Е сега убива психички фактот што досега требаше веќе да го користам дома дуото а не да чекам да ми се јават за модемот плус уште што ке чекам за да ми го пуштат интернетот дома.Е сега јеби га ке чекам што ке правам.Малце се тешам со фактот дека и да не беше дуото со WADSL ке бев сеуште.Али сепак нема никакво оправдување за ова што прават.Претераа али што да правам ке чекам :toe::toe: .47 работни дена и сеуште чекаме.
 
Член од
13 август 2008
Мислења
827
Поени од реакции
101
eve jas cekam 24 dena i mi rekoa vo tekot na ovaa(ne se javija) ili slednata nedela ke mi se javat
 
Член од
6 јули 2008
Мислења
458
Поени од реакции
10
eve jas cekam 24 dena i mi rekoa vo tekot na ovaa(ne se javija) ili slednata nedela ke mi se javat
Аххх... 24 дена.

Ќе си чекаш ти младичу :smir:

Ја земав тоа модемот сеа чекам да ме приклучат ,рекоа 7 дена ама ја знам колку се брзи па не чекам нету скоро време.
 
Член од
22 јули 2006
Мислења
1.265
Поени од реакции
36
Некој битно порачал, а некој друг кој што живее во Скопје не ни може да почне со чекање. Очигледно мислат дека н.Драчево не е дел од Скопје. :)
Барем ќе имам време да видам како ќе се покажат Он.Нет со пакетов.
 
Член од
6 јули 2008
Мислења
458
Поени од реакции
10
Abe ja sum od centar 2 min od salon na onnet i pak cekav 3 meseci.
 
Член од
13 април 2007
Мислења
67
Поени од реакции
0
Ej, a ima nekoj od Gjorce Petrov staveno DUO EXTREME ili nikoj.. Aj ako ima nekoj podneseno bar prijava neka pise.. Da znam bar deka ne cekam samo jas od Gjorce :nesum:
 
P

Princ

Гостин
Ако ти рекле дека постои техничка можност и си склучил договор, ќе чекаш ама не џабе.
 

M&M

Член од
2 декември 2008
Мислења
6
Поени од реакции
0
Ej, a ima nekoj od Gjorce Petrov staveno DUO EXTREME ili nikoj.. Aj ako ima nekoj podneseno bar prijava neka pise.. Da znam bar deka ne cekam samo jas od Gjorce :nesum:
Да, јас сум од Ѓорче и аплицирав на 17ти Ноември.
Знам дека ќе се изначекам додека се јават ама чорба...
Ти која дата имаш аплицирано?
Ај ако не друго барем друштво ќе си правиме, засега сме двајца од Ѓорче хехе...

Поззз..
 
Член од
24 мај 2008
Мислења
16
Поени од реакции
0
paketi DUO

Se prijaviv na DUO lite na 19.9 i pred 5 dena mi se javija za da ja zemam novata oprema.Ne se jasni tie besplatni minuti(dali se minuti kon lokalni mobilni ili nacionalni razgovori.:drk:Preporaka do ON net.Ako planiraat da opstanat na makedonskiot pazar treba da ponudat nesto so sto ke gi zadrzat postoeckite komintent,inaku ako planiraat da mu pariraat na TELEKOM na ovoj nacin so ovaa neserioznost golem broj od potrosuvacite ke im gi snema.POZDRAV DO ON NET i neka ja svatat ovaa zabeleska kako dobronamerna i da dena vo 5 do 12
 
Член од
13 април 2007
Мислења
67
Поени од реакции
0
Да, јас сум од Ѓорче и аплицирав на 17ти Ноември.
Знам дека ќе се изначекам додека се јават ама чорба...
Ти која дата имаш аплицирано?
Ај ако не друго барем друштво ќе си правиме, засега сме двајца од Ѓорче хехе...

Поззз..
Jas aplicirav na 30-ti oktomvri.. Ali denes bev vo salonot da vidam do kade e procedurata, i mi rekoa deka baranjeto e isprateno vo T-Home, i cekaat od tamu da go odobrat. I bas mu rekov so e fintava so tolku sto se ceka, i demek toa bilo do T-Home, zaso vo septemvri neso nerabotele, i im se natrupale baranja, pa sea nemozam da postignat.. Ali demek 50-100baranja dnevno uspevale od T-Home da odobruvaat, taka da mi rece ke mi se javele slednata nedela (demek). Moe mislenje e deka ke za nova godina ke go dobijam valjda internetov.. Inace spomna demek od 1.jan.2009 ke pocnele da nudat i televizija.. Ali :baeh:
 
Член од
19 ноември 2008
Мислења
740
Поени од реакции
284
Ej, a ima nekoj od Gjorce Petrov staveno DUO EXTREME ili nikoj.. Aj ako ima nekoj podneseno bar prijava neka pise.. Da znam bar deka ne cekam samo jas od Gjorce :nesum:
Јас сум од Ѓорче и аплицирав на 14 ноември.Ми рекоа дека ми е испратено барањето до Т-Хоме и дека ми е одобрено но типот ми рече дека може ќе се чека до 40 дена зошто многу малце луѓе префрлале месечно по 100-200 на он.нет па затоа толку се чекало.
 

M&M

Член од
2 декември 2008
Мислења
6
Поени од реакции
0
Jas aplicirav na 30-ti oktomvri.. Ali denes bev vo salonot da vidam do kade e procedurata, i mi rekoa deka baranjeto e isprateno vo T-Home, i cekaat od tamu da go odobrat. I bas mu rekov so e fintava so tolku sto se ceka, i demek toa bilo do T-Home, zaso vo septemvri neso nerabotele, i im se natrupale baranja, pa sea nemozam da postignat.. Ali demek 50-100baranja dnevno uspevale od T-Home da odobruvaat, taka da mi rece ke mi se javele slednata nedela (demek). Moe mislenje e deka ke za nova godina ke go dobijam valjda internetov.. Inace spomna demek od 1.jan.2009 ke pocnele da nudat i televizija.. Ali :baeh:
Ај може и ќе дочекаме некад... во секој случај ако во меѓувреме ти се јават или дај боже се приклучиш наскоро на нет со овој пакет пиши да видиме каков сигнал фаќа George City hehe :vozbud:
:salut:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom