Македонски бугари, прашање до нив...

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 февруари 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
10
Во Санданско имаме историja. Имаме иднина, уметност, спорт. Имаме его. Имаме море, голема река, алпииски планини. Абе сме си нормална држава.:smir:
чекај бе не беше тоа пиринска македонија. македонска историја, македонски планини, македонски цркви... бев таму пред некој месец и видов дека колку и да се трудите да ги скритете македонските елементи во тие делови не успевате! и не сте нормална држава! да бевте немаше сеа сите бугари да идат во струмица да купуваат облека, храна и тн.
 
Член од
4 септември 2008
Мислења
951
Поени од реакции
18
[acko]®;1693411 напиша:
чекај бе не беше тоа пиринска македонија. македонска историја, македонски планини, македонски цркви... бев таму пред некој месец и видов дека колку и да се трудите да ги скритете македонските елементи во тие делови не успевате! и не сте нормална држава! да бевте немаше сеа сите бугари да идат во струмица да купуваат облека, храна и тн.
Acko, икономиja батка. По ефтино е во Струмица, па купуваме. Преди 2-3 години Петрич, Сандански и Благоевград беше пуно со македомци. Овде беше по ефтино. Сичко е економииа и бизнес. А за Струмица. Там мои познати одат да обедват. Ного арни манжи, убави луге, не са скапи. Секои дека чита форумов, от Бугарииа, Грцииа, му прикажувам да отиде во Струмица. Ного е арно.
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
10
Acko, икономиja батка. По ефтино е во Струмица, па купуваме. Преди 2-3 години Петрич, Сандански и Благоевград беше пуно со македомци. Овде беше по ефтино. Сичко е економииа и бизнес. А за Струмица. Там мои познати одат да обедват. Ного арни манжи, убави луге, не са скапи. Секои дека чита форумов, от Бугарииа, Грцииа, му прикажувам да отиде во Струмица. Ного е арно.
тоа ти е знак дека економијата не ви ја бива! еее знаш ли ти колку пари заработени во бугарија се потрошени во македонија. тоа на бугарија не и одговара ама што да ви правам сеа. си сакавте ЕУ тоа и добивте. поскапени производи платите исти! србите викаат: тражили сте па сад гледајте!!
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.113
Acko, икономиja батка. По ефтино е во Струмица, па купуваме. Преди 2-3 години Петрич, Сандански и Благоевград беше пуно со македомци. Овде беше по ефтино. Сичко е економииа и бизнес. А за Струмица. Там мои познати одат да обедват. Ного арни манжи, убави луге, не са скапи. Секои дека чита форумов, от Бугарииа, Грцииа, му прикажувам да отиде во Струмица. Ного е арно.
За нас батка и во Гејлада е ефтино, па нема потреба во Бугарија да одиме.Б'лгари и македонци купуват имоти в Северна Г'рција
http://www.expert.bg/?act=news&id=118636
 
Член од
4 септември 2008
Мислења
951
Поени од реакции
18
Добро бе, нели ви е мака само да какате по форумов а?
Кој не е патриот? Ние сме вие сте продадени души и тоа оддамна се знае, е сега каде има сила правдина нема, а за 2001 глас да не чујам, си знаат тие кои учествуваа од двете страни кој сме и какви сме и дали сме патриоти. И аман престанете веќе кажете нешто што држи вода не само празна воденица муабет.
Шо ке кажеш за ова?
Аиде да е лека неделата на сите со оваа песна:)

Еве, и во БГ слободно се пее, овои химн. Не е како оригинало, ама сборовите са супер.
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Еве, и во БГ слободно се пее, овои химн. Не е како оригинало, ама сборовите са супер.
Крш е еј... не да не е како оригиналот... осквернавена е светата Македонска песна. Најискрено, ми се гади кога ќе слушнам некоја синтетичка преработка на нешто што треба да остане онака како што е. Неисе, не е тоа муабетот... само како забелешка, да ставам.

Уште една забелешка:
Избришав некои 80 коментари. Наредниот офтопик, ќе ме изнервира, а не сакам да се нервирам. Имајте обзири. Фала :smir:
 
Член од
10 август 2008
Мислења
701
Поени од реакции
1.918
Крш е еј... не да не е како оригиналот... осквернавена е светата Македонска песна. Најискрено, ми се гади кога ќе слушнам некоја синтетичка преработка на нешто што треба да остане онака како што е. Неисе, не е тоа муабетот... само како забелешка, да ставам.

Уште една забелешка:
Избришав некои 80 коментари. Наредниот офтопик, ќе ме изнервира, а не сакам да се нервирам. Имајте обзири. Фала :smir:


Друже стварно не те сваќам да избришеш коментарите на татариве што плукаат по се што е македонско ај разбирам ама да бришеш на оние што ја браневме Македонија од нивните пишувања не ми е јасно стварно:nenene:
 

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007
Еве, и во БГ слободно се пее, овои химн. Не е како оригинало, ама сборовите са супер.
Се пее и во Пиринот но очигледно е дека таму песната го губи значењето бидејки е отпеана од Бугарин!
Кога не може да се забрани, подобро е да се присвои - типично бугарска работа!
 
Член од
4 септември 2008
Мислења
951
Поени од реакции
18
Се пее и во Пиринот но очигледно е дека таму песната го губи значењето бидејки е отпеана од Бугарин!
Кога не може да се забрани, подобро е да се присвои - типично бугарска работа!
Ти сам кажуваш дека во пиринот са бугари, или не разбраф?
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
[/B]
Друже стварно не те сваќам да избришеш коментарите на татариве што плукаат по се што е македонско ај разбирам ама да бришеш на оние што ја браневме Македонија од нивните пишувања не ми е јасно стварно:nenene:
Да ти оставам коментар кај шо стои: Копилиња педери гнаси цркнете и слично, ќе ти значи?

А и да ти значи, форумот е за дискусии, а за пцуење се добива бан.
Пополека и поздрав.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom