Македонски бугари, прашање до нив...

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.346
Поени од реакции
18.225
Види на интернетов можеш и Француз да изиграваш ако добро си ги проучил мислењата на Французите и нивниот јазик.Значи Кајгана е еден од најпратени форуми од Бугарите што значи лесно можат да научат и да се инфилтираат,но вие толку многу се инфилтирате што кај Македонците развивте шесто сетило за тоа,така да веќе двајца од форумџиите те прашаа дали си бугар,одговорот останува на тебе искрен или лажен
И сега ти имаш шесто сетило или немаш?

BTW од кај да знам дека не си ист човек со два ника, па си ја тераш темава, па и ме прашуваш во исто време... Интернет е јебига, луѓето се кријат, а јас немам шесто сетило...
 
F

FilipMacedon

Гостин
Ама ова ги следува по закон или така го извади од ракав!Ако е точно(искрено не верувам)ова може да биди многу опасна работа по нашиот источен сосед.Еве на пример на последните локалните избори нашите имаа независни кандидати,значи може организирано да се праќаат луѓе да гласаат за нив.Ама пак друг проблем во кој град ќе гласаат кога живеат во Р.Македонија.
Па за нив не сум сигурен само знам кој зима пасош мора да се попише дека е Бугар ,но тука во МК знам дека пола Швицарска доаѓаат да гласаат за Албанец и потоа пак си одат,би требало и таму да е така
 
Член од
31 мај 2008
Мислења
803
Поени од реакции
33
И сега ти имаш шесто сетило или немаш?

BTW од кај да знам дека не си ист човек со два ника, па си ја тераш темава, па и ме прашуваш во исто време... Интернет е јебига, луѓето се кријат, а јас немам шесто сетило...

и јас те прашувам
 
F

FilipMacedon

Гостин
И сега ти имаш шесто сетило или немаш?

BTW од кај да знам дека не си ист човек со два ника, па си ја тераш темава, па и ме прашуваш во исто време... Интернет е јебига, луѓето се кријат, а јас немам шесто сетило...
Би требало да сум много брз а и глуп за да тоа го сторам
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
Ja cekam da odgovoris da ti ebam devojkite bivshi i segasni ...ajde pisni ako smeesh :smir:

Momci da se organizirame vie tepajte gi ja ke gi ebam zenskite nivni posteno...aj sea nekoj neka pisne ako smee
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.512
Поени од реакции
47.776
Не ми се омилена категорија луѓе,ама за голем дел од нив имам разбирање.Порано ги презирав ептен ама кога нема чаре,дошол нож до коска единствен излез му е да фати џенем од овде што да праи.На децата дома што им кркорат црвата не ги интересира патриотизам и достоинство,они сакаат леб.
Другиот дел на кој би им ебел се до трето колено се копилињата во политика што ги имаат изваедено за бизнис и куретање по метрополи, тие ми се многу по одвратни,стварно треба некако јавно да се каже кои се и што се.(АБЦ уште немаш кажано а едно време рече дека ке ги обелодениш :) ) и да има некој јавен линч.
 
Член од
31 мај 2008
Мислења
803
Поени од реакции
33
Не ми се омилена категорија луѓе,ама за голем дел од нив имам разбирање.Порано ги презирав ептен ама кога нема чаре,дошол нож до коска единствен излез му е да фати џенем од овде што да праи.На децата дома што им кркорат црвата не ги интересира патриотизам и достоинство,они сакаат леб.
Другиот дел на кој би им ебел се до трето колено се копилињата во политика што ги имаат изваедено за бизнис и куретање по метрополи, тие ми се многу по одвратни,стварно треба некако јавно да се каже кои се и што се.(АБЦ уште немаш кажано а едно време рече дека ке ги обелодениш :) ) и да има некој јавен линч.

еден ден ќе бидат изложени на јавен срам,тоа им доаѓа како казна
 
F

FilipMacedon

Гостин
Не ми се омилена категорија луѓе,ама за голем дел од нив имам разбирање.Порано ги презирав ептен ама кога нема чаре,дошол нож до коска единствен излез му е да фати џенем од овде што да праи.На децата дома што им кркорат црвата не ги интересира патриотизам и достоинство,они сакаат леб.
Другиот дел на кој би им ебел се до трето колено се копилињата во политика што ги имаат изваедено за бизнис и куретање по метрополи, тие ми се многу по одвратни,стварно треба некако јавно да се каже кои се и што се.(АБЦ уште немаш кажано а едно време рече дека ке ги обелодениш :) ) и да има некој јавен линч.
Абе толку сме јадни бедни и сиромашни што 100 000 души летово отидоа во Грција онака да просат по плажите,и од најтрагичното што сме толку сиромашни секој член во семејството има по еден автомобил јебига жива сиромаштија:toe:
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.346
Поени од реакции
18.225
Абе толку сме јадни бедни и сиромашни што 100 000 души летово отидоа во Грција онака да просат по плажите,и од најтрагичното што сме толку сиромашни секој член во семејството има по еден автомобил јебига жива сиромаштија:toe:
Го знајш правилото за 20:80 ?
 

ANTIPATER

of Macedon
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.181
Поени од реакции
44
Па за нив не сум сигурен само знам кој зима пасош мора да се попише дека е Бугар ,но тука во МК знам дека пола Швицарска доаѓаат да гласаат за Албанец и потоа пак си одат,би требало и таму да е така
Но еве за локални избори ме интересира каде ќе гласа(на пример)Срумичанец со блгарски пасапорт.:toe:И дали се Бугарите до толку глупи да не пресметат ваков ризик.За да гласа треба да ги има на избирачки список.По кои критериуми се влегува во избирачки список??Заебана работа.
 
Член од
27 мај 2008
Мислења
1.025
Поени од реакции
41
поќето се вадат демек нема услови овде нема работа па ајде болварски пасош
јас велам нека одат кај шо ќе одат
ДА НЕ СЕ ВРАТАТ НИКОГАШ
па овие шо ги гледам со бугарски таблици коли шо возат ух
колку шо знам дека за да земисх бг пасош треба и родителите да ги пишиш болвари? то вистина е? :vozbud:
 
Член од
31 мај 2008
Мислења
803
Поени од реакции
33
Но еве за локални избори ме интересира каде ќе гласа(на пример)Срумичанец со блгарски пасапорт.:toe:И дали се Бугарите до толку глупи да не пресметат ваков ризик.За да гласа треба да ги има на избирачки список.По кои критериуми се влегува во избирачки список??Заебана работа.
Бугарите пресметале сигурно добро,не се тие глупи.Нека земаат ова македончињава бугарски пасоши,ама ќе ги видам во иднина кога ќе го плаќаат цехот за денешната "добивка"
 

ANTIPATER

of Macedon
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.181
Поени од реакции
44
Не ми се омилена категорија луѓе,ама за голем дел од нив имам разбирање.Порано ги презирав ептен ама кога нема чаре,дошол нож до коска единствен излез му е да фати џенем од овде што да праи.На децата дома што им кркорат црвата не ги интересира патриотизам и достоинство,они сакаат леб.
Другиот дел на кој би им ебел се до трето колено се копилињата во политика што ги имаат изваедено за бизнис и куретање по метрополи, тие ми се многу по одвратни,стварно треба некако јавно да се каже кои се и што се.(АБЦ уште немаш кажано а едно време рече дека ке ги обелодениш :) ) и да има некој јавен линч.
Братче јас 80% од луѓето што ги знам и што имаат блгарски пасош и не се баш за жалење.Не се стасани до кркорење црева.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom