Македонски бугари, прашање до нив...

Статус
Затворена за нови мислења.
F

FilipMacedon

Гостин
Има решенија и за нив,прво јас колку што знам тие сега имаат право да гласаат и замислете 250 000 Македонци и уште толку во Пиринска Македонија да изберат некои наши во бугарскиот парламент тогаш ке имаме истата ситуација како што ние ја имаме со Албанците
 
Член од
31 мај 2008
Мислења
803
Поени од реакции
33
Има решенија и за нив,прво јас колку што знам тие сега имаат право да гласаат и замислете 250 000 Македонци и уште толку во Пиринска Македонија да изберат некои наши во бугарскиот парламент тогаш ке имаме истата ситуација како што ние ја имаме со Албанците

Уште да ги признаваат македонците во Бугарија ќе е супер,ама реалноста е инаква
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.346
Поени од реакции
18.225
Има решенија и за нив,прво јас колку што знам тие сега имаат право да гласаат и замислете 250 000 Македонци и уште толку во Пиринска Македонија да изберат некои наши во бугарскиот парламент тогаш ке имаме истата ситуација како што ние ја имаме со Албанците
Нема шанси... Тоа се твои лични фантазии или ти кажа некој дека нашиве со бугарски пасош ќе гласаат за македонец во Бугарија?
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.346
Поени од реакции
18.225
Уште да ги признаваат македонците во Бугарија ќе е супер,ама реалноста е инаква
Незнаев дека до тие бројки сме стасале, јас мислев 120.000 се некаде.

Ауууууу, многу арно вели АБЦ, си бараат лужето слбода, доста му е во кафезов.

Бугарите не работат со пасошите, Грциве со името, ама ние не се даваме. Веќе оваа зима со најнизок стандард на балканот ќе пројадиме корења изгледа.
 
Член од
31 мај 2008
Мислења
803
Поени од реакции
33
Незнаев дека до тие бројки сме стасале, јас мислев 120.000 се некаде.

Ауууууу, многу арно вели АБЦ, си бараат лужето слбода, доста му е во кафезов.

Бугарите не работат со пасошите, Грциве со името, ама ние не се даваме. Веќе оваа зима со најнизок стандард на балканот ќе пројадиме корења изгледа.

бугар ли си?
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Абе убаво кажа АБЦ затвореникот ја граба првата шанса да побегне од затворот.Не му е многу грижа за морал,достоинство и други тракатанци кои се луксуз достапен само на луѓето кои се на слобода.
Првиот ден кога ќе се укине визната бариера и кога цените за регистрација на возилата ќе паднат поефтино одколку во Бугарија за Македонците,јас верувам дека ќе нема ни 0.001 Македонци со Бугарски пасош од прикажаните малку пренапумпани бројки.:toe:
 
Член од
31 мај 2008
Мислења
803
Поени од реакции
33
Првиот ден кога ќе се укине визната бариера и кога цените за регистрација на возилата ќе паднат поефтино одколку во Бугарија за Македонците,јас верувам дека ќе нема ни 0.001 Македонци со Бугарски пасош од прикажаните малку пренапумпани бројки.:toe:

Абе за туризам и за кола,ни за било што,не си ја валкам честа што сум МАКЕДОНЕЦ
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
MOre koa ke razmislam i bivshite da im gi ebam na ovie so Bugarski pasos ... sto pre to bolje :tv:
 
F

FilipMacedon

Гостин
Ај погоди, те гледам вака многу паметен...
Види на интернетов можеш и Француз да изиграваш ако добро си ги проучил мислењата на Французите и нивниот јазик.Значи Кајгана е еден од најпратени форуми од Бугарите што значи лесно можат да научат и да се инфилтираат,но вие толку многу се инфилтирате што кај Македонците развивте шесто сетило за тоа,така да веќе двајца од форумџиите те прашаа дали си бугар,одговорот останува на тебе искрен или лажен
 

ANTIPATER

of Macedon
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.181
Поени од реакции
44
Има решенија и за нив,прво јас колку што знам тие сега имаат право да гласаат и замислете 250 000 Македонци и уште толку во Пиринска Македонија да изберат некои наши во бугарскиот парламент тогаш ке имаме истата ситуација како што ние ја имаме со Албанците
Ама ова ги следува по закон или така го извади од ракав!Ако е точно(искрено не верувам)ова може да биди многу опасна работа по нашиот источен сосед.Еве на пример на последните локалните избори нашите имаа независни кандидати,значи може организирано да се праќаат луѓе да гласаат за нив.Ама пак друг проблем во кој град ќе гласаат кога живеат во Р.Македонија.
 
Член од
31 мај 2008
Мислења
803
Поени од реакции
33
Ама ова ги следува по закон или така го извади од ракав!Ако е точно(искрено не верувам)ова може да биди многу опасна работа по нашиот источен сосед.Еве на пример на последните локалните избори нашите имаа независни кандидати,значи може организирано да се праќаат луѓе да гласаат за нив.Ама пак друг проблем во кој град ќе гласаат кога живеат во Р.Македонија.
Па можат да гласаат ваљда,се водат под некој инаку како
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom