Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Oчекувам вечерва одбраната да биде клучот за пласман понатаму.Повторно Рио и Видиќ играат заедно и по 5-6 натпревари на кои примаме гол,мислам време е да направиме еден clean sheet и да постигнеме барем еден гол.
Со среќа вечер .
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
На СкајСпорт прочитав дека Флечер имал повреда и дека немало да настапи денес така да очекувам Сколс да го завземе неговото место(можно е и Керик зошто Сколс изигра голем дел од натпреварот во саботата):helou:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.550
Поени од реакции
22.305
Пффф...Не ми се свиѓа...Керик мора да биде во први 11,тој е моторот на Јунајтед !:helou:
Пак О'Шеј зошто бе боже,зошто?Зошто пак да го скршам телевизрот ?:tapp::tapp::tapp:


Незнам зошто Рафаел не го става на местото на Оши...
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.635
Поени од реакции
43.395
Незнам зошто Рафаел не го става на местото на Оши...
И мене еден од фаворитите (меѓу трите омилени фудбалери) ми е Рафаел(чо)..Но сепак само што се врати од повредата и не ми се верува дека ќе стартува,иако јас тоа го сакам најмногу

ЕДИТ:http://uk.eurosport.yahoo.com/video/15042009/58/united-welcome-ferdinand.html Линк за prеview на мечот
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
И мене еден од фаворитите (меѓу трите омилени фудбалери) ми е Рафаел(чо)..Но сепак само што се врати од повредата и не ми се верува дека ќе стартува,иако јас тоа го сакам најмногу
Мислам дека Рафаел не го става од старт заради искуството. Сепак тоа е мое мислење, доколку е густо на крајот, може да влезе и тој како и Мачеда од клупа за да донесат освежување:smir:
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Со среќа вечер момци, ќе ви треба.
Некако не сум многу убеден дека ќе победите вечерва (со оглед на вашата мини-криза, и фантастичната игра на Порто од 1 натпревар)
Овие бројки/традиции/факти што ги прочитав се на страната на Порто (и тоа како) но затоа постојат традициите, да се кршат:toe:

Објективно гледано од нас (Челси) имате многу полесен пат, така да искористете го тоа и се надевам ќе се видиме во финале...:helou::smir:

Поздрав...
 
N

navivacka

Гостин
Пак ли бе О'Ши:tapp:,лелеееееееееее незнам зашто така прави Ферги,ама Рафаел мора да игра леле беееееее,ајде ајде сепак нема да игра Невил.
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
Уф, уште саат и нешто:vozbud:
Едноставно, мора да победиме!
 
V

Viktoranius

Гостин
Ае со среќа денес и да се видиме во финалето, да спукаме едно Шпанско-Англиско финале.:)


FUCK CHELSEA ! FUCK PORTO ! :bip:
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Јас велам дека е најдобро да оставите на Ферги околу составот и да не си ги тупите главчињата многу околу тоа прашање,бидејќи сигурен сум дека Ферги на крај ќе ви даде одговор...Вечерва се надевам дека ќе испадне Јунајтед со добар состав и дека ќе победиме на Драгао...не ме интересираат рекордите,само едно нешто сакам,а тоа е победа вечерва и пласман во 1/2 финале...:vozbud::vozbud::vozbud: СО СРЕЌА!!!!!!!!!!!
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Знаејќи ви го составот на фан клубот, ви порачувам со време да се преселите во социјалната група, за да не ме пцуете после ако ја заклучам темава заради спам.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.924
Официјални состави
Порто:
1.Хелтон
2.Бруно Алвес
3.Лучо Гонзалес
4.Лисандро
5.Родригез
6.Хулк
7.Роландо
8.Раул Меирелес
9.Сапунару
10.Фернандо
11.Сисоко

Манчестер
1.ВДС
2.Евра
3.Фердинанд
4.Роналдо
5.Андерсон
6.Бербатов
7.Руни
8.Гигс
9.Видиќ
10.Карик
11.О ши

Со среќа:smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom