Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 август 2008
Мислења
110
Поени од реакции
0
Неверојатен потег на ферги да го стави сеуште тинејџерот Мачеда па уште и даде гол за победа..Неверојатно...
Баш би сакал се почесто да му дава шанси...Го бива малиот..
и аз мислав вака
А Берба требе да го турат на клупата оти он нема класа за овој тим.
А през летото да го продадат
 

devil!

weirdo
Член од
19 јули 2008
Мислења
1.047
Поени од реакции
462
Eee na MTV1 nema da ja davaat ?(ne sum u tek :S) :vozbud::vozbud::vozbud:
 

__MaNu__

МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД
Член од
30 ноември 2008
Мислења
520
Поени од реакции
3

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.924
Ке ја дават кој рече дека нема...

Ферги сака финале со Барса
http://www.24fudbal.com.mk/Default.aspx?news=48b10d10-23a4-49ac-affd-98276fc3311c&ln=3&typeBack=default

Колку заработува Мачеда
http://www.penal.com.mk/index.php/anglija/2420--2-.html
И ние сакаме со вас да биде супер-финале само треба добро да си ја завршиме работата.:helou:
 
N

navivacka

Гостин

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.635
Поени од реакции
43.391
еве нешто за мечот,на македонски јазик

- Манчестер Јунајтед нема пораз во Лигата на шампионите веќе 21 натпревар, а 19 по ред е несовладан на Олд Трафорд. Последниот кој го победил актуелниот европски првак во ЛШ е Милан во мај 2007 година. Порто, во исто време, никогаш не победил во Англија.

- За Јунајтед ова е 15. настап во четврт-финалето од Лигата на шампионите. Досега десетпати поминал во полуфиналето и четирипати испаднал.

- Кристијано Роналдо има најмногу удари кон противнички гол од сите фудбалери во Лигата на шампионите (вкупно 34).

- Јунајтед и Порто се најнеефикасни од осумте четвртфиналисти во Лигата на шампионите со само 11 гола сезонава.

- Фудбалерите на англискиот тим досега добиле само осум жолти картони, најмалку од сите четвртфиналисти.

- Главниот судија Конрад Плауц досега по еднаш им судел на двете екипи и бил среќен за нив. На Јунајтед против Боависта на гости (0:3), а на Порто во Киев против Динамо (1:2).

ИЗЈАВИ


АЛЕКС ФЕРГУСОН (МАНЧЕСТЕР Ј.): Ги гледав неколкупати последните недели и заклучив дека се доста добри, особено на домашен терен. Сепак, ние првиот натпревар го играме кај нас и многу работи ќе зависат од тој меч, веројатно доволно ќе ни биде победа од два гола разлика. Искрено, најзагрижен сум од фудбалерот на Порто, Хулк. Тој е левучар, доста брз и силен и мислам дека со Лисандро ќе ни создадат најмногу проблеми.

ЖЕЗУАЛДО ФЕРЕИРА (ПОРТО): Сите во клубот сакаат повторување на 2004 година иако јас не бев тогаш тренер на Порто. Слушам дека Јунајтед се плаши од нас и мило ми е што е така затоа што се работи за можеби најмоќниот клуб во светот со голем број скапи фудбалери. Ќе се обидеме да го наметнеме нашиот стил на игра и да извадиме добар резултат пред реваншот на наш терен каде ќе се решава кој ќе оди во полуфиналето.


КУРИОЗИТЕТ

Манчестер Јунајтед досега 19 пати се сретнал ски екипи и девет од нив се играле на Олд Трафорд. Никогаш досега не се случило да загуби, има скор од осум победи и едно реми, а единствениот нерешен резултат го оствари токму Порто во таа 2004 година кога го елиминира Јунајтед во осминафиналето, а потоа стигна до втората шампионска титула во Лигата на шампионите.

извор
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Околу вечерашната утакмица,како и многу други шо мислат така и ја дека треба да се победи и дека е доволна предност од 2 гола ама по можност да не се прими гол,а ако можеме да дадеме повише уште поубаво за мирен реванш...околу составот,според мене мислам дека треба ВДС на гол,Невил,Видич,Еванс и Евра у одбрана,Сколс,Керик,Роналдо и Парк у средина и во нападот Руни и Тевез...ама тоа да си оставиме на Ферги,наше е само да навиваме и да се надеваме на победа со солидна предност и мирен реванш во Португалија :helou:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Тешко ќе е но ќе победиме, верувам во момците:smir:
 

манутд

24 is the number
Член од
20 октомври 2008
Мислења
482
Поени од реакции
13
Околу вечерашната утакмица,како и многу други шо мислат така и ја дека треба да се победи и дека е доволна предност од 2 гола ама по можност да не се прими гол,а ако можеме да дадеме повише уште поубаво за мирен реванш...околу составот,според мене мислам дека треба ВДС на гол,Невил,Видич,Еванс и Евра у одбрана,Сколс,Керик,Роналдо и Парк у средина и во нападот Руни и Тевез...ама тоа да си оставиме на Ферги,наше е само да навиваме и да се надеваме на победа со солидна предност и мирен реванш во Португалија :helou:
Јас мислам дека вака би требало да изгледа составот:

--------------------Ван Дер Сар-------------------

О’Шеј-------------Еванс---------Видич---------Евра

-----------------Сколс------------Флечер-----------

Роналдо-------------Карик-------------------Парк

------------------------Руни-----------------------

Да победиме 2-0 ќе бидам задоволен, за потоа кај нив да им дадеме еден гол и да завршиме и да им се одмаздиме на Порто од 2004-та.

П.С. Голманот на Порто, бразилецот Хелтон е голем киксач. Против Атлетико прими наивен гол и во нивното првенство пред три недели.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Јас мислам дека вака би требало да изгледа составот:

--------------------Ван Дер Сар-------------------

О’Шеј-------------Еванс---------Видич---------Евра

-----------------Сколс------------Флечер-----------

Роналдо-------------Карик-------------------Парк

------------------------Руни-----------------------

Да победиме 2-0 ќе бидам задоволен, за потоа кај нив да им дадеме еден гол и да завршиме и да им се одмаздиме на Порто од 2004-та.

П.С. Голманот на Порто, бразилецот Хелтон е голем киксач. Против Атлетико прими наивен гол и во нивното првенство пред три недели.
И мене ми се допаѓа оваа формација, секогаш кога играме со засилен среден ред, подобри сме и во напад и во одбрана, ја рушиме играта на противникот:helou:
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.867
Поени од реакции
1.249
Не го глејте насловот на видеото нешо утнал тој шо го стаил.

Еве преглед на тимовите


April 7th | 20:45h | 1st Leg - Champions League

Stadium: The Theatre of Dreams - Old Trafford, Manchester

It's the English champions versus the Portuguese champions. It's been 5 years since Porto knocked Manchester United out of the competition, winning the Champions League, whereas Manchester United are the holding Champions. In what should be an interesting match-up, the Dragões travel to Manchester to face off against the Red Devils.


After two disappointing losses to Liverpool and Fulham, United have recently won 3-2 against Aston Villa at home. Though the performance left a lot to be desired, especially in terms of defense, it was an improvement from the previous two games. The team's form (past 8, in all competitions) is as follows: WLLWWDDW.

For the game against Porto, a few changes will be made to the team that will inevitably lead to a bit more confidence amongst United fans and the players alike. Vidic, Rooney and Scholes are all available for the match, and they will undoubtedly be looking to perform. Rio's a bit of a doubt, and there doesn't seem to be much news out there as to whether or not he'll be able to play anytime soon, so we'll assume he's been ruled out. Regardless, having Vidic back should be enough of a boost for the back four.

Line-up wise, I think we'll go with something like this:

VDS
O'Shea - Evans - Vidic - Evra
Ronaldo - Scholes - Carrick - Park
Rooney - Tevez​


With this match being a mere two days after the league game, I wouldn't be surprised if there were a few differences in midfield, but I can't see too many differences elsewhere. Berbatov's still being ruled out, and with Rooney being available, I can't expect anything other than a Rooney and Tevez partnership for this one.

United's form at home in the Champions League is excellent, but as everyone knows, playing the second leg at home is always considered a great advantage. With the first leg being at Old Trafford, United will have to go without conceding and should look to get a goal. It should prove to be difficult, however, especially as Porto will be looking to take advantage of United's sub-par form and Rio's absence.

Come on United!


Porto approach this match high on confidence after beating another team on the weekend, for the league, which was their 8th consecutive away win of the season. The team looked solid at the back, barring a couple of not so good moments and looked threatening up front, even though 3 of their regular starters were out.

Jesualdo will be able to count on Lisandro again, who was suspended on the weekend, Lucho and Rodriguez, who rested against Guimarães, and Freddy Guarin, who returns from injury. Fucile, the starting right-back, and Pedro Emanuel, the team captain, are both injured. Usually, Jesualdo likes to use stupid defensive formations in big matches, but it always back fires, so hopefully he has learned from his mistakes.

So thus, he should field this line-up:

Helton
Sapunaru _ Rolando _ B.Alves _ Cissokho
Fernando
Lucho _ Meireles
Hulk _ Lisandro _ Rodriguez​

23 Portuguese Liga, 17 Portuguese Cup, 15 Portuguese Super Cup
2 Champions League, 1 UEFA Cup, 1 European Super Cup, 2 Intercontinental Cup


Ако играат со 3ца напаѓачи ептен ќе биде потешко,плус го имаат одличниот Хулк кој може да игра и на едната и на другата страна, а ние од едната го иаме солидниот Евра а од другата спориот О'Шеј.Истотака на нашата клупа ќе биде и Кико :)

Според срање.ком:
Torres: I Do Not See Myself Or Ronaldo At Real Madrid

EDIT: Еве го Хулк против Гимараеш
 
N

navivacka

Гостин
Добро е што ке ги имаме Руни Сколс и Вида во тимот,Ферги ке направи ваква слична формација вечер:vozbud:едвај чекам...Одиме на победа за мирен реванш на гостувањето.

Фрејзер Кембел не знае каде ке игра наредната сезона
http://www.24fudbal.com.mk/Default.aspx?news=04aaaf9a-4219-4fa7-9942-20300dcc49d1&ln=3&typeBack=default

И јас сум убедена дека ке поминеме
http://www.24fudbal.com.mk/Default.aspx?news=8c05b502-3728-445d-b51f-92c36e5b2c1b&ln=3&typeBack=default
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.555
Поени од реакции
6.242
леле каков сон имав само!кошмар поточно!видич си отидел од манчестер!во друг клуб отишол!вечерва или 2-0 или 3-0 :smir:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Со ладни глави на терен,да се даде максимумот и резултато ќе си дојде сам по себе.:wink:
 

__MaNu__

МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД
Член од
30 ноември 2008
Мислења
520
Поени од реакции
3
Ајде уште малку,лелееееееее ме фака треска:vozbud:се надевам дека притисокот нема да ми се качи како во Неделата и дека ке изиграме најдобро како што знаеме...оптимистички сум расположена ама да не летаме многу.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom