Како да се прекине една врска?

Моето_е_поголемо

муа не ме лазе
Член од
22 јули 2005
Мислења
475
Поени од реакции
21
хахахахаха, може да се слушаме и излегуваме ама да бидеме заедно НЕ, те молам свати ме....

Заборавено, како секоја лага
вљубеното срце мое е твојата светлина, драга
со неверни фантазии, споени
во мракот, собираме гревни поени.

Заслепен и со лажен здив, совеста во мир ја оставив
но, ти ке страдаш, намерно
скршена од филмот, со срце камено.

Со своја цена и вкус одреден,
едвај дочека овој ден, невиноста
да ја распнеш и осакатиш
во нечесност да ја извртиш.

Заслепена, со лажен здив, совеста во мир ја остави
лажеше, и реши во тајна, да бидеш искрена хероина,
но, јас ке страдам, намерно
скршен од филмот, со срце камено.
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
Моето_е_поголемо напиша:
хахахахаха, може да се слушаме и излегуваме ама да бидеме заедно НЕ, те молам свати ме....

Заборавено, како секоја лага
вљубеното срце мое е твојата светлина, драга
со неверни фантазии, споени
во мракот, собираме гревни поени.

Заслепен и со лажен здив, совеста во мир ја оставив
но, ти ке страдаш, намерно
скршена од филмот, со срце камено.

Со своја цена и вкус одреден,
едвај дочека овој ден, невиноста
да ја распнеш и осакатиш
во нечесност да ја извртиш.

Заслепена, со лажен здив, совеста во мир ја остави
лажеше, и реши во тајна, да бидеш искрена хероина,
но, јас ке страдам, намерно
скршен од филмот, со срце камено.
vidi ja znam sho sakash da kazesh so pesnava ja prochitav ama neznam stvarno neznam jas toa go mislev najdobro u najdobra smisla ama koa nekoj e zaaljuben znam deka nema da sfati:( :( ljubovta e vsushnost bolka jas taka ja sfacham zatoa sho jas samo ednash sum bil zaljuben i imav mnogu srekni momenti ama na kraj sepa zavrshi i bef skrshen sam tazen ..,:icon_roll
 

Моето_е_поголемо

муа не ме лазе
Член од
22 јули 2005
Мислења
475
Поени од реакции
21
љубовта ја има насекаде, треба само да ја побараш, жал ми е што така ти искочила работата, али немој да бидеш даун, би кул анд гоу он.
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
Моето_е_поголемо напиша:
љубовта ја има насекаде, треба само да ја побараш, жал ми е што така ти искочила работата, али немој да бидеш даун, би кул анд гоу он.
tnx vo sekoj sluchaj jas se ponashav kako da e posledna na svetot glup mlad i zaljuben najlosha kombinacija a ona bashka postara :) da ja ima ljubovta nasekade i mozesh da ja najdesh ama nikogash neznaesh koga ke bidne taa iskrichka taa mala hemija koja nemozam so zbor da ja osetam taa moze da se pochustvuva vo stmacheto samo neli toa e najubavo chustvo da si zaljuben spored mene toa e najubavoto neshto ama se e kratko i relativno taka da sea mnogu pretpazlivo
 
Член од
13 март 2006
Мислења
38
Поени од реакции
0
eve vi primer od skoro,deckoto bl;agovremeno si se muva i so novata cura i so starata i im zakazuva una isto vreme i na dvete na osto mesto i starata cura normalno umira na lice mesto.Koj seljak nemate pretstava,,
 
Член од
13 март 2006
Мислења
245
Поени од реакции
1
Па како прво треба да имаш цврста причина за да му раскинеш на него/неа,но секој е различен карактер и различно сите го доживуваме тоа,на пример му кажуваш фино лепо,дека е крај,а тој/таа мисли сосем трето но како и да е треба 2 пати убаво да размислиме пред да кажеме крај оти некогаш таа личност ни значела нешто.Е после веке нема назад иако понекогаш се случува и да се смират.
 
С

Сатори

Гостин
Вистината не секогаш е и најдоброто решение!

Како да се прекине една врска?
Едноставно , ако не си заљубен повеќе во партерот.Според мене , просто ми го спуштила на перниче , би му кажала колку е добра и фина личност , ама дека вака повеќе не оди зш. мене ми треба време , а и тебе ти треба некој што повеќе ќе знае да те цени и сака од мене!Се е кажано , сите се среќни , е сега не баш среќни , ама барем нема да биде од типот:,,Ај досаден си ми , чао!,,
Така барем има опција да си останете пријателчиња , после раскинувањето!:coffee:
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Lady Satori напиша:
Како да се прекине една врска?
Едноставно , ако не си заљубен повеќе во партерот.Според мене , просто ми го спуштила на перниче , би му кажала колку е добра и фина личност , ама дека вака повеќе не оди зш. мене ми треба време , а и тебе ти треба некој што повеќе ќе знае да те цени и сака од мене!Се е кажано , сите се среќни , е сега не баш среќни , ама барем нема да биде од типот:,,Ај досаден си ми , чао!,,
Така барем има опција да си останете пријателчиња , после раскинувањето!:coffee:
1. Ако му кажеш дека е добра и фина личност, ќе следат прашања зошто ако е таква личност ти не си со него, ќе бара одговори кои не би можела да му ги дадеш.

2. За какво време станува збор? Со самото тоа што ќе му речеш дека ти треба време, ненамерно му даваш лажна надеж на тој начин, па не го ослободуваш да продолжи понатаму.

3. Ако кажеш дека му треба некој што повеќе ќе знае да го цени и сака, доаѓа муабетот дека тој сака баш ТИ да го сакаш, зошто нели претходно си кажала дека е добра личност.

Како ќе останете пријателчиња? Мислиш ќе сака после тоа да те гледа и да прај со тебе муабет откако си го оставила со овие изговори? Добро, може да останете пријателчиња, но затоа што ќе се надева дека тоа време кое ти треба ќе помине, значи лажната надеж ќе го држи цело време да сака да сте пријателчиња.

Сепак можеби подобра опција е да се каже вистината, без да се ладат и подгреваат нечии чувства истовремено. Сепак тоа е играње со туѓи чувства. Може и да те замрази откако ќе му ја кажеш вистината, ама барем си го ослободил и ако не планираш да бидеш со него ќе продолжи понатаму.
 

sagaqua

Successful and Creative
Член од
23 декември 2005
Мислења
2.218
Поени од реакции
31
Лесно...отворено и искрено, без разлика која е причината која довела до раскинување на врската и без разлика на тоа колку боли...зашто боли, точно...но повеќе болат лагите и опстанување на една илузија од врска во која и двајцата ( некогаш само едниот) се свесни дека неможе понатака. Единствениот начин е вистината...само така се изразува почит кон оној од другата страна, кој порано или покасно ќе свати:coffee:
 
Член од
21 март 2006
Мислења
60
Поени од реакции
1
Kako da raskines vrska?Ne znam zosto toa se svaka tolku tragicno...koa si vo vrska so nekogo,mislam deka taa licnost pred se ti e drugar koj te poznava dovolno dobro i bi te razbral za se.E sea kako da prekines a da ne boli barem malku?Ne moze,sekogas barem edniot izleguva povreden.Da ne se lazeme,koga stvarite stanuvaat ednostrani,kolku poveke go odolgovlekuvas krajot tolku poveke gresis,toa te gusi i te prai nervozen,a da ne spomnuvam i deka so toa go lazes partnerot.Ednostaven i bezbolen nacin da prekines nema,no dobra pricina i razgovor bi vrsele rabota.
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Секој крај е тежок, како за оној кој е оставен - така и за оној кој остава. Не му е лесно и на оној кој престанал да има чувства кон партнерот и е свесен дека љубовта исчезнала, а постоела.
 
С

Сатори

Гостин
Сепак...

Сепак мислам дека е подобро да бидеш фин при раскинувањето , одколку да му го скршиш на некој срцето , можеби искрен разговор ќе помогне , но сепак ако некој ти значел мораш да бидеш поблаг со него , кога веќе ќе мораш да му речеш КРАЈ!
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Добро нормално дека ќе кажеш се` во поблага форма, но сепак да е вистината. Сигурно нема да упатуваш навредливи зборови.
 

sweet girl***

I wish that...
Член од
4 октомври 2008
Мислења
310
Поени од реакции
10
bi mu kazala iskreno deka povekje ne sakam da bidam del od taa vrska,deka povekje ne se cuvstvuvam ubavo vo nea ....bi mu gi kazala site pricinim poradi koi prekinuvam no sepak se kje se kaze vo poblaga forma za da ne bide povreden
 

Kajgana Shop

На врв Bottom