Македонија да се вика „Македонија – Илирида"

Dali go prifakjate predlogot?


  • Вкупно гласачи
    22
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
батали ја таа улога на прогонет репресиран и жртва не ве личи наши сме си.
Да тука си,никој не те брка никој не ти бара ништо твое,само ако може “ако не помагаш да не одмагаш’’и се ке се биде фино
Ние не прифаќаме име од народ и држава што е реално јака и некоја си кур фактор на светов па ке прифаќаме од вас....алоо фино е да си имаше високо мислење за себе и за народот ама не претерувај!!!
Druze aj prolistaj strana nanazad, i vidi na sto se odnesuva taa moja replika, pa da ti stane jasno...
А бе ти биди си тука, никој не те брани ама покажи барем малку почит кон оваа земја а не и имиња почнавте да измислувате за неа. Ајде оди вечерај, постот е, да не те мислам, Алах да е со тебе, а овие работи остави им ги на политичарите од кои не зависи ништо зошто од горе им свират како да играат!
Kaj vide nepocit od moja strana kon ovaa zemja?!
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Haha koj otovril skoli? Koj razvival kultura?
haha ne bidi smesen, 17 godini sto postojate vo ovoj svet, pa i sin mi ima povekje godini od vas. :icon_lol::smeshko:
Има една поговорка, Деца деца прават!
Ти знам дека си природно глуп, ама и дека вежбаш секој ден не сум знаел, алал ти вера.
А сега не ми го тупи, ајде на вечера, ќе се лути оџата!
 

demmian

Попиванов
Член од
9 јули 2008
Мислења
1.613
Поени од реакции
53
Ko prvo: kaj toa po gavolite procita nesto sto naveduva kon toa da mene ne mi cue za idninata na Makedonija?

Ko vtoro :seto toa sto go nabroja se praktikuvase vo minatoto.... kolku za informacija... no ete za cudo albancite pak preziveeja... vikam ja , izgleda Petre Andreevski za nas zbori vo negoviot roman...
Се практикуваше?ДА,ама во земји каде што имаше жесток комунизам.Знам банално е да се расправаме,затоа што сепак сме на иста територија,делиме заедничка држава,ама дај одговори ми кога некој те пикнал во воз и те вратил од кај што потекнуваш?
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452

одам да вечерам јас, ќе се раздени уште малку:vozbud:
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
Се практикуваше?ДА,ама во земји каде што имаше жесток комунизам.Знам банално е да се расправаме,затоа што сепак сме на иста територија,делиме заедничка држава,ама дај одговори ми кога некој те пикнал во воз и те вратил од кај што потекнуваш?
Pa normalno deka ne moze da me pikne vo voz i da me vrati od kaj sto poteknuvam, bidejki jas od tuka poteknuvam. Sfati? Ili pak tesko?
Ne ne vrakaa tamu od kaj sto poteknuvame, tuku ne odseluvaa od ova zemja, od kade sto poteknuvame.
 
Член од
19 јули 2006
Мислења
3.157
Поени од реакции
129
Доста бе луѓе, одите да спиете. Се изнавреѓавте за џабе. Утре ќе ги имаме истите проблеми и ќе ги водиме истите муабети. И се така во круг!

Исти ајвар јадеме сакал тоа некој да го признае или не.

Со среќа во дискусијата!
 
Член од
31 мај 2008
Мислења
803
Поени од реакции
32
оф мори мајко од тука потекнувале...:pos2:....е вие изгледа не си ја знајте историјата и потеклото:nesvest:
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
170
Поени од реакции
3
da ve prasam jas makedonci ako ste makedonci zosto se pregovara za imeto ako ste makedonci?
da bevte toa sto tvrdite ne ke pregovaravte tuku ke si imavte pravo na upotreba na toa ime... zatoa dosta so lazen patriotizam demek ke umreme samo makedonci da bideme kako prvo nieden od vas nema gz eden albanec da ubije zatoa po forumi i fudblaski natprevari si pcuete kako picki pa posle izlagate kako da nisto ne bilo :)
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
da ve prasam jas makedonci ako ste makedonci zosto se pregovara za imeto ako ste makedonci?
da bevte toa sto tvrdite ne ke pregovaravte tuku ke si imavte pravo na upotreba na toa ime... zatoa dosta so lazen patriotizam demek ke umreme samo makedonci da bideme kako prvo nieden od vas nema gz eden albanec da ubije zatoa po forumi i fudblaski natprevari si pcuete kako picki pa posle izlagate kako da nisto ne bilo :)
О Али наздравје вечера, за многу години постот, вгодина погладни, ќе се зголеми денот:helou:
 
Член од
31 мај 2008
Мислења
803
Поени од реакции
32
da ve prasam jas makedonci ako ste makedonci zosto se pregovara za imeto ako ste makedonci?
da bevte toa sto tvrdite ne ke pregovaravte tuku ke si imavte pravo na upotreba na toa ime... zatoa dosta so lazen patriotizam demek ke umreme samo makedonci da bideme kako prvo nieden od vas nema gz eden albanec da ubije zatoa po forumi i fudblaski natprevari si pcuete kako picki pa posle izlagate kako da nisto ne bilo :)
ајде ке биде и тој ден,кога ке се пукне да се оди на електрична столица...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom