Македонија да се вика „Македонија – Илирида"

Dali go prifakjate predlogot?


  • Вкупно гласачи
    22
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
[acko]®;1649450 напиша:
сеедно е... мислам дека има доволно кандидати па може сите!
Ти меѓу кандидатите?? Ако си за, да ти дадам контакт адреса, да ти дадам куршум, па на работа..
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
408
Поени од реакции
30
Попрво ќе прифатам Северна Македонија, него со Илирида. На крајот на краиштата ова е северниот дел од Македонија пред Балканските војни. А ако додадеме Илирида, како ќе ми пишува во државјанството Македонец - Илир? Не, фала на понудата.
Podobro Makedonec-Ilir nego Severnomakedonec ili Gornomakedonec...:kesa:
 
Член од
19 јули 2006
Мислења
3.157
Поени од реакции
129
На некој начин, боље Илирида како наставка, пошмек има, отколку северна...ама па тоа е мое мислење..
Веќе кога си вицкаст па ај и јас да бидам.

Ако веќе си играме тогаш нека биде Македонија-Епир. Ем сложено географско име (така сакаа) ем за 100 години ќе може и Епир да им го земеме :smir:.

Ем на Пир можеш споменик да му подигаш :wink:.
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Podobro Makedonec-Ilir nego Severnomakedonec ili Gornomakedonec...:kesa:
Не и за мене. А кажи ми еве да речеме да се направи ова, дали би си го сменил ти идентитетот Албанец за да бидеш Македонец - Илир?
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
10
Ти меѓу кандидатите?? Ако си за, да ти дадам контакт адреса, да ти дадам куршум, па на работа..
не вреди да лежам затвор за некој идиот што мисли дека може како сака да си игра со нашето име и јазик!
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.455
Поени од реакции
47.298
Најдобро глејте си работа и не се водете со вакви провокации за рејтинг кревање.
Тој Невзат кој и да е ваљда знае дека ние ке чамиме овде толкави години затерани од светов за да се викаме Илири/Северни/Горни/Долни.
Заложници па кур голем ако сте ни “заложници’’ баравте браќа и слога,епа со брат сложно и у говна се седи :)
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
Веќе кога си вицкаст па ај и јас да бидам.

Ако веќе си играме тогаш нека биде Македонија-Епир. Ем сложено географско име (така сакаа) ем за 100 години ќе може и Епир да им го земеме :smir:.

Ем на Пир можеш споменик да му подигаш :wink:.
Абе, Епир ќе падне под Албанија кога тогаш, епирскиот јазик се знае каков е...

дај го линков на една личност, ќе ти го прочита и ќе ти го преведе..;)

Поентата ми беше, со оглед на желбата на македонците да бидат илири предлогов доаѓа како бинго на преговорите со Грчка...

Сфаќаш ..нели?:smir:
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
Не и за мене. А кажи ми еве да речеме да се направи ова, дали би си го сменил ти идентитетот Албанец за да бидеш Македонец - Илир?

Он веќе е Македонец - Илир :)

Роден во Македонија...македонец, со илирско потекло.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
408
Поени од реакции
30
Не и за мене. А кажи ми еве да речеме да се направи ова, дали би си го сменил ти идентитетот Албанец за да бидеш Македонец - Илир?
Mene site mi go priznavat indetitetot... Jas sum Albanec vo dusa, i pred celiot svet...

Tebe druze, ti go osporuvat indetitetot. Zatoa ne prasaj bezveze, tuku prasuvaj samiot sebe kako ke se vikas u idnina...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom