Млади фудбалски таленти - Македонци!

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Попусто се обидувате да стапите во контакт со ФФМ...некако пробувам да најдам човек од АМС (Агенција за млади и Спорт) тие повеке ке помогнат сигурно.
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Имам испратено уште пред некој месец, али немам одговор.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Во право си, само од млади и спорт можат да помогнат, тие се највише заинтересирани за вакви работи (тоа им е работа) али ја вршат како што треба.
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Марков Ѓорѓи

Шеснаесетгодишен струмичанец од Беласица потпиша професионален договор со Анталија,Турција...Инаку се работи за одличен напаѓач којшто неколкупати бил најдобар стрелец во кадетската лига на Македонија и игра за репрезентацијата до 19 години
нема потпишено професионален договор,а настапува во Турција.
 

Vlatko_100

DUKE
Член од
21 јануари 2008
Мислења
648
Поени од реакции
20
Попусто се обидувате да стапите во контакт со ФФМ...некако пробувам да најдам човек од АМС (Агенција за млади и Спорт) тие повеке ке помогнат сигурно.
Ако сте веќе на идеја ека АМС ќе помогне тогаш јас ги знам луѓето ќе им кажам за идејава
 

CaMeC

Рамос - 4
Член од
18 јуни 2007
Мислења
2.266
Поени од реакции
10
Вакви таленти не смеат да се испуштат сигурен сум дека Мирсад Јонуз ке ги повика играчиве тој повеќе се интересира за таленти тој во Баер Леверкузен со игра беше повикан за со Естонија ама поради повреда откажа мислам дека има настапено.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
А зошто земаат плата тие во ФФМ бе Миша?

Неисе, секој млад талент кој сака да игра за Македонија, треба да плати. Освен, ако не е медиумски напомпан како Славковски. Факт.
Па што к.р ги знам за што земаат плата...сигурно од нив не сум дознал за децава.

Дајте праќајте ширете, има и млади новинари кои сакаат да се истакнат праќајте на секого нека публикуваат, нека прашуваат кој се што се....

Освен АМС кои имам голема надеж дека ќе помогнат обратете се и до ТОПКИ на Филе http://www.filevski.blogspot.com/ тој одвојува доста простор за вакви работи
http://www.topki.net/


Нека има што повеќе реакции на< contact@topki.net >
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Мислам дека Филе порано организираше таква емисија за младите фудбалски таленти.
Му пратив меил...иако мислам дека веке му имаат исконтактирано со него други луца. Сепак, не очекувам ништо посебно да направи бидејки што и да каже јавно, ке се дојде до заклучок дека ФФМ не работи добро а заради тоа има да претрпе поголеми маки.


Децава што ги пишав, ги имало и во дневните весници...не е дека не се објавува. Али никој од надлежните не се аганжира.
 
T

tino097

Гостин
Зеле Исмаили

на ова случајно налетав на нет

Around 100 professional teams including Chelsea and Arsenal are ready to make a £2million move for Wolves wonder-kid Zele Ismail - the hot prospect dubbed the next Theo Walcott.

The attacker is just 15 but is already the talk of youth football after a series of stunning displays.

The player has already had requests from scouts to view him playing from over 100 teams abroad and in England.

Ismail, who moved to the Midlands from Macedonia when he was two, has stunned scouts with his electric pace, acceleration and skill, being voted the man of the tournament in the prestigious Milk Cup.

Now Chelsea, determined to splash the cash on the world's best emerging talent, are poised to pounce - although Wolves will demand a record fee for a player of his age.

Ismail, who is expected to represent England despite his Macedonian roots, scored a natural hat trick against Arsenal in a recent youth team game when he was playing with and against youngsters three or four years older, and Wolves face a massive fight to keep him.

However, they have Ismail under contract and it would take a proper transfer fee, rather than a compensation tribunal, to allow any move to happen - with all the big clubs monitoring the situation.
можда подобро е да се отвори тема, играчи кои ФФМ ги испушта од своите раце.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
На две години отишол таму, не знам колку ке сака да игра за Македонија коа ке порасне
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.682
Поени од реакции
9.307
А бе и за Хрватска,Шимуниќ роден во Аустралија,браќата Ковач во Германија и итн...и пак се одлучија да играат за својоата нација,ама Федерацијата на Хрватска е заинтересирана да ги зеде тие таленти,а не ко нашиве...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom