Кои се позитивните работи што ги направи НИКОЛА ГРУЕВСКИ?

Член од
16 февруари 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
10
Tuka e izdvoen Gruevski kako poedinec i da gi vidime negovite uspesi odnosno neuspesi ako imas neso da kazis ZA ili PRotiv kazi ako ne....baraj tema druga kaj so ke go iskazes svoeto izdrzano mislenje (kolku sto moze da bide izdrzano tvoeto mislenje)
па ја не видов ниеден неуспех до сеа да набројте. викате економијата. па колку што знам ја буџетот расте, платите растат, ги прават патиштата, бунарџик добро напредува, го подобрија образованието, извозот расте и ќе расте, гледам некоја компанија донесе боинг 747 за транспорт што ќе го зголеми извозот, стечајците ги стокмија, остануваат само некој земјоделци што неможат да ги продадат некој свој производи затоа што се ГЛУПИ. садат производи кој не се купуваат и после владата им е крива.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
[acko]®;1631917 напиша:
па ја не видов ниеден неуспех до сеа да набројте. викате економијата. па колку што знам ја буџетот расте, платите растат, ги прават патиштата, бунарџик добро напредува, го подобрија образованието, извозот расте и ќе расте, гледам некоја компанија донесе боинг 747 за транспорт што ќе го зголеми извозот, стечајците ги стокмија, остануваат само некој земјоделци што неможат да ги продадат некој свој производи затоа што се ГЛУПИ. садат производи кој не се купуваат и после владата им е крива.
Се заебаваш бе Ацко,или така ти запишаа во штабот да реплицираш?
 

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.582
Поени од реакции
836
Ги тргна комуњарите од политичка сцена... и тоа е премногу веќе.
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
10
Се заебаваш бе Ацко,или така ти запишаа во штабот да реплицираш?
значи не сум член на ниедна партија, немам членска карта и не идам по штабови за разлика од другите...
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
[acko]®;1631945 напиша:
значи не сум член на ниедна партија, немам членска карта и не идам по штабови за разлика од другите...
Значи се гребеш за книшка кај актуелнава власт?Ништо,ќе мораш барем да испратиш сликче со број од лична карта до некој од најблиските штабови на ДПМНЕ,кажи им дека имаш препораки од ABC.:smir:
 

theprince

Fan of Irony
Член од
3 февруари 2008
Мислења
1.256
Поени од реакции
155
[acko]®;1631917 напиша:
па ја не видов ниеден неуспех до сеа да набројте. викате економијата. па колку што знам ја буџетот расте, платите растат, ги прават патиштата, бунарџик добро напредува, го подобрија образованието, извозот расте и ќе расте, гледам некоја компанија донесе боинг 747 за транспорт што ќе го зголеми извозот, стечајците ги стокмија, остануваат само некој земјоделци што неможат да ги продадат некој свој производи затоа што се ГЛУПИ. садат производи кој не се купуваат и после владата им е крива.
Odime so red sea:
Budzetot raste- Budzetot raste vrz osnova na novite danoci i poradi toa sto ako se sekjavas se vovedoa patriotski fiskalni smetki i od tamu gi pribraa parite. a kolku se uspesni patriotskite smetki kaza REALEN vo eden negov post.
Bunardzik napreduva- Johnson Controls investicija od vremeto na Vlado Bu4kovski nemoj ni da pomislite da si ja prepiste sebe. posle ovaa investicija vo bunardzik NEMA drugi
Izvozot raste? znaes samo so kogo imame suficit vo izvozot so KOSOVO posto izvezuvame nafta i zemjodelski prozivodi i uste nekoja sitna stoka. niakde ne raste na drugo mesto izvozot.
Obrazovanieto ti kazav edinstven plus mu e kompjuterizacijata i taa e delumno ostvaren proekt posto vo u4ilistata nemaat kaj da gi povrzat kompjuterite.
i tokmu tie "glupite" zemjodelci zafakjaat najgolem procent od R.M najgolem del od Makedoncite se zanimavaat so zemjodelie i postovite na ABC I REALEN ubavo objasnaa sto tamu se slu4uva
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
10
Значи се гребеш за книшка кај актуелнава власт?Ништо,ќе мораш барем да испратиш сликче со број од лична карта до некој од најблиските штабови на ДПМНЕ,кажи им дека имаш препораки од ABC.:smir:
значи спред тебе скоро 500.000 лиѓе се или членови на вмро или се гребат за книшка така? ако е така значи грујо стварно многу направил!!
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
Народот ти одговори на твојава тема пред 2-3 месеци со апсолутно мнозинство, па сега ти како перспективно економистче види си дали биднало нешто позитивно во претходниве 2 години.
Еее коа ќе замислам...

За Милошевиќ се вршеа и самоубиства.
Многу го сакаше народот...стварно.
 

theprince

Fan of Irony
Член од
3 февруари 2008
Мислења
1.256
Поени од реакции
155
IMA LI NEKOJ SO KE KAZEE NESTO POZITIVNO SO FAKTIII za Gruevski? ili ke vregjate i ke napagjate bez argumenti:tapp::tapp::tapp::tapp:
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
10
Еее коа ќе замислам...

За Милошевиќ се вршеа и самоубиства.
Многу го сакаше народот...стварно.
споредуваш баби и жаби. него го сакаа дека убиваше АЛБАНЦИ а не дека ја опраи државата!
 

theprince

Fan of Irony
Член од
3 февруари 2008
Мислења
1.256
Поени од реакции
155
[acko]®;1632027 напиша:
споредуваш баби и жаби. него го сакаа дека убиваше АЛБАНЦИ а не дека ја опраи државата!
da be stvarno Milosevik ne im imase zabraneto da kupuvaat alkohol posle 19h
zaklu4ok milosevik bese podobar :pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom