MSN Messenger и се околу него

Статус
Затворена за нови мислења.

ITK

Член од
10 октомври 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
51
А што не можам да инсталирам МСН Плус на најновава верзија е неш до мене или до програмава :)
 

Awake

б.
Член од
30 декември 2007
Мислења
3.198
Поени од реакции
2.628

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
Пред некој ден на еден другар му испраќав песна. И откако се испрати тој кликнал на тоа што се појавува дека ја примил и му покажало дека е вирус и ја немало во Recieved Files. Дали е тоа дека Windows Live Messenger нема инсталирано своја заштита или стварно било вирус,зошо после тоа пак му ја пратив и му реков да не клика на тоа и немало проблем песната поминала преку антивирус??:toe::toe:
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Како тоа не ? Оваа ја што ја имам од каде е ? :)



До програмата, уште не е ваљда компатибилна.
епа кога ке излезе фулл ке е компатибилна сега не е цела чим не прима мсн плус и др зафрканции:smir:
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Пред некој ден на еден другар му испраќав песна. И откако се испрати тој кликнал на тоа што се појавува дека ја примил и му покажало дека е вирус и ја немало во Recieved Files. Дали е тоа дека Windows Live Messenger нема инсталирано своја заштита или стварно било вирус,зошо после тоа пак му ја пратив и му реков да не клика на тоа и немало проблем песната поминала преку антивирус??:toe::toe:
Не е вирус... ама понекогаш фајрволот заебава и ги отстранува "смонителните" за него фајлови... речи му од кога ќе прими фајл преку мсн да не клика преку прозорот за да го отвори туку да оди директно во рисивд фајлс и од таму да го отвора..копира и сл :smir:

Мене шеспати ми го препраќаа едно видео поради тоа што било "вирус" :tapp:
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Е незнам што да правам... Праќам некои линкови по мсн кога сум офлајн (додуше само еден ми се пожалил али не сум ги прашала другите)... Имам во контакт листата неколку што ми праќаа мене ама никогаш не сум кликнала на било каков линк затоа што знам што се... И ги блокирав тие, го скенирав компјутерот и џабе... Знае да ми помогне некој? :nesum:
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Е незнам што да правам... Праќам некои линкови по мсн кога сум офлајн (додуше само еден ми се пожалил али не сум ги прашала другите)... Имам во контакт листата неколку што ми праќаа мене ама никогаш не сум кликнала на било каков линк затоа што знам што се... И ги блокирав тие, го скенирав компјутерот и џабе... Знае да ми помогне некој? :nesum:
Нема помош... и кај мене беше така... преинсталирав мсн и праќањето линкови мистериозно исчезна... a си забележала ли дека линкови си им праќала т.е си му пратила само на лице кое е заразено :wink:

И најпосле... нема ништо опасно по компјутерот :)
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Нема помош... и кај мене беше така... преинсталирав мсн и праќањето линкови мистериозно исчезна... a си забележала ли дека линкови си им праќала т.е си му пратила само на лице кое е заразено :wink:

И најпосле... нема ништо опасно по компјутерот :)
Е да му.... :) А не верувам дека тоа лице е заразено, али не е ни битно...
И знам дека не е опасно по компјутерот ама замара :) Ај ваљда нема да ме мрзи да го преинсталирам....
Тенкс :smir:
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Излезе официјална 9ка?
Како тоа не ? Оваа ја што ја имам од каде е ? :)
Зборував за МСН 9 амa FULL а не бета.
Кај си нашол фул верзија на 9ката ?
Сеа јасно е :) ?
 

ITK

Член од
10 октомври 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
51
Ај коа ке има 9ка фул известете оти воа бета од грдо по грдо е:nesvest:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom