MSN Messenger и се околу него

Статус
Затворена за нови мислења.
П

Паган-др

Гостин
Јас ја иам 8.1 верзијата, ама нешо во последно време често ми крашнува ( донт сенд и слични глупости ).
сакам мислења од вас, како сте задоволни од 8.5 и 9.0, и препорака која да ја инсталирам :smir:
8.5 Од кога излезе оваа верзија немам проблеми. За 9.0 не ја ставам пошто има многу се жалат ради багови шо ги знам.
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
8.5 Од кога излезе оваа верзија немам проблеми. За 9.0 не ја ставам пошто има многу се жалат ради багови шо ги знам.
Го имав и јас тоа искуство со багови и слични глупости, и си ставив 8.5 :wink:
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
е как да си инсталирам таа лентата најлево со е одма под сликата и тоа за да ми стигат пораките на тел а???
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
е как да си инсталирам таа лентата најлево со е одма под сликата и тоа за да ми стигат пораките на тел а???

Aбе истово го праша во друга тема, ти го објаснив ко за глупи, чекор по чекор, и пак не си го напраил :tapp:

-={K-O-R-U-N}=- напиша:
Логирај се на www.hotmail.com, горе десно кликни на OPTIONS, после од тука кликни на првиот линк (View and edit your personal information), после под твојата слика има еден линк (Registered information), кликни го и внатре кај HOME LOCATION (Country/Region), наместо Macedonia одбери да биде United Kingdom.

Зачувај ги промените. Исклучи мсн, и кога ќе се логираш пак, ќе ги имаш тие глупостите (незнам за што ти се, ама и ти незнаеш изглеа )

И сите игри на MSN ќе ги имаш
 
Член од
27 септември 2008
Мислења
98
Поени од реакции
3
Јас користам постара верзија и супер ми е што понова верзија тоа повеќе проблеми барем колку што имам искуство лично.
 

ФлоуБТ

Потпис: Clever Bastard
Член од
17 февруари 2008
Мислења
1.582
Поени од реакции
66
Дали некој знај во кој фолдер се снимат custom-icons, смајлите шо ние ги додаваме?
Сакам да инсталирам Виста, па да си ги имам за после :smir:
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Дали некој знај во кој фолдер се снимат custom-icons, смајлите шо ние ги додаваме?
Сакам да инсталирам Виста, па да си ги имам за после :smir:
Ако имаш мсн+ тогаш ти се снимаат во My documents > My Chat Logs
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Дали некој знај во кој фолдер се снимат custom-icons, смајлите шо ние ги додаваме?
Сакам да инсталирам Виста, па да си ги имам за после :smir:
Ако имаш мсн+ тогаш ти се снимаат во My documents > My Chat Logs
А ако имам осум и полка?
Па провери во мај документс дали ти се зачувуваат :toe:
јас имам 8.1, за 8 и полката незнам
Tаму не ти ги зачувува како анимации туку како фрејмови (слики), и кога ќе ги додадеш после, нема да мрдаат :) Ќе треба преку програм фрејм по фреј да спојуваш во анимација.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Дали некој знај во кој фолдер се снимат custom-icons, смајлите шо ние ги додаваме?
Сакам да инсталирам Виста, па да си ги имам за после :smir:
C:\Documents and Settings\име на јузер\Local Settings\Application Data\Microsoft\Messenger\маилот (фолдер со име како твојот маил)\ObjectStore

И ќе видиш фолдер Custom emotions копирај го негде... среди што ќе средиш и врати го во истата патека....а за да го најдеш првин напрај да се гледаат Hidden files :smir:

Функционира 100% и за анимации и за се.
 

ФлоуБТ

Потпис: Clever Bastard
Член од
17 февруари 2008
Мислења
1.582
Поени од реакции
66
C:\Documents and Settings\име на јузер\Local Settings\Application Data\Microsoft\Messenger\маилот (фолдер со име како твојот маил)\ObjectStore

И ќе видиш фолдер Custom emotions копирај го негде... среди што ќе средиш и врати го во истата патека....а за да го најдеш првин напрај да се гледаат Hidden files :smir:

Функционира 100% и за анимации и за се.
Е ова го барав :vozbud:
Еднаш изгибав и го најдов, ама после не ми текнуваше како.
Апо, фала ти :smir:
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.596
Поени од реакции
13.281
Шотуку ја инсталирав ама не можам да се логирам на 9.0 Бета2 верзијата (14.0.5027.908). Ги мота чоечињана неколку минути и јавува ерор код демек нешо интернет неам или фајрволот го блокира месинџерот, а интернет имам и фарјволот не го блокира месинџерот, проверив.

Error code: 81000306
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Шотуку ја инсталирав ама не можам да се логирам на 9.0 Бета2 верзијата (14.0.5027.908). Ги мота чоечињана неколку минути и јавува ерор код демек нешо интернет неам или фајрволот го блокира месинџерот, а интернет имам и фарјволот не го блокира месинџерот, проверив.

Error code: 81000306
Пробувај неколку пати по ред, ќе те пушти.
 
П

Паган-др

Гостин
Абе како стоите со месенџер плус? Јас ја користам најновата верзија. Поинтересно е вака. :smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom