Македонско фудбалско првенство 2012/2013

Кој ќе биде новиот шампион?


  • Вкупно гласачи
    325
Статус
Затворена за нови мислења.

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Денеска беше собранието мислам .. затоа прва лига се одигра вчера,а втора лига ке играат утре.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.106
Поени од реакции
7.743
Ова ништо не значи само не била ставена одлуката на дневен ред и ете имало 62 за да се стави точката од 104 што значи требало 69 занчи фалел уште само 7 гласа
Јас сум изненаден како се собрале толку гласови и ова е само пирова победа на хари 7 галсови можат многу лесно да се купат и да се смени одлуката ништо не е заврешено со ова само ќе се разгори повеќе битката на хари и масер а ако не попушти хари ништо чудо да го примни после дестина години на чело на ффм
Само главното прашање е да не знае човек дали да се радва или жали за ова што се случувало
 
Член од
19 мај 2010
Мислења
2.124
Поени од реакции
324
Се гледа дека имаш огромни комплекси и од двете екипи.:toe:
kompleksi zs kompleksi ??

Shkendija ima 3 pobedi protiv Palister i vardar zs da imam ?

bas dobro e da bide vardar vo tetovo zs se edistvena grupa sto moze da ni prae konkurencija a so ovie od Bitola neka vidat prvo kade e Tetovo posle neka zborat za navivanje !
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.106
Поени од реакции
7.743
kompleksi zs kompleksi ??

Shkendija ima 3 pobedi protiv Palister i vardar zs da imam ?

bas dobro e da bide vardar vo tetovo zs se edistvena grupa sto moze da ni prae konkurencija a so ovie od Bitola neka vidat prvo kade e Tetovo posle neka zborat za navivanje !
Abe mock eden tie od Bitola kolku sto imaat odeno po stadioni i sali vie tolku na you tube klipcina nemate gledano i da znaes i da otpadnime nie ke postoime i pak koga togas ke se vratime prva liga i ke si navivame za razlika od vas kade vo 20 godini postoeke samo dve tri sezoni ste aktivni i toa koga imate rezultati Sramota e vie da delite pravila i propisi za navivake koga samo sezonava ste po aktivni i toa blagodarenie na rezultatite za navivaketo da ne zboruvam sto skanidarte sega po posledno malku zalicuvate na grupa no sepka ste mnogu daleku do tie sto gi nabroja i treba uste mnogu muvi da lapate i da znese deka ne e se vo brojnosta sto sega ja imate vo vernosta na navivacite a vasata ja vidovme vo strumuca koga go ostavivte klubot na cedilo na barazot i kutevete celo vtoro poluvreme

Taka da cekaj ne za brzo vo tetovo :salut:
 
Член од
19 мај 2010
Мислења
2.124
Поени од реакции
324
Abe mock eden tie od Bitola kolku sto imaat odeno po stadioni i sali vie tolku na you tube klipcina nemate gledano i da znaes i da otpadnime nie ke postoime i pak koga togas ke se vratime prva liga i ke si navivame za razlika od vas kade vo 20 godini postoeke samo dve tri sezoni ste aktivni i toa koga imate rezultati Sramota e vie da delite pravila i propisi za navivake koga samo sezonava ste po aktivni i toa blagodarenie na rezultatite za navivaketo da ne zboruvam sto skanidarte sega po posledno malku zalicuvate na grupa no sepka ste mnogu daleku do tie sto gi nabroja i treba uste mnogu muvi da lapate i da znese deka ne e se vo brojnosta sto sega ja imate vo vernosta na navivacite a vasata ja vidovme vo strumuca koga go ostavivte klubot na cedilo na barazot i kutevete celo vtoro poluvreme

Taka da cekaj ne za brzo vo tetovo :salut:
Dobrodojdeni ste.... !!!

upss da vie nevideni "ultrasi" zs sega navivate ???
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.709
Поени од реакции
71.140
Немојте да правите прекин сега за да не не суспендираат, главниот напад ќе го направиме за куп натпреварот во среда. Фудбалскиот клуб Металург со допис до медиумите информира дека високи раководни луѓе на Напредок ја инструираа публиката за време на дуелот од 28-от круг од првата лига меѓу Напредок и Металург.

Тимот од „Желазарница“ обвинува дека на натпреварот во Кичево биле под континуиран притисок со вербални закани и кошкање. Целта била дуелот да се добие на нерегуларен начин и да се предочи дека и полуфиналниот реванш дуел ќе биде исто таков или поагресивен се со цел,Напредок да го елиминира Металург.

Управата на Металург го праќа дописот за да ја информира јавноста во какви услови ќе треба да се одигра натпреварот в среда во Кичево.
Еве зашто за кур не ја бива лигата, пошто ван Скоппје полицијата не прави ништо за да обезбеди услови за игра на фудбалските натпревари. евбе како се добиваат утакмици, па судиите неможат ништо да отсудат...
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
^ Нормално е домашната публика да прави притисок бе инаку што кур од домашниот дуел,ама под тој притисок да не подпаднат судиите и да бидат заштитени тоа се бара.Неможе полицијата да ја спречи публиката да вика на трибина.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.709
Поени од реакции
71.140
^ Нормално е домашната публика да прави притисок бе инаку што кур од домашниот дуел,ама под тој притисок да не подпаднат судиите и да бидат заштитени тоа се бара.Неможе полицијата да ја спречи публиката да вика на трибина.
Не зборам јас за навивање, па и притисок правење. Ама било каде што нема навивачки групи автоматски нема ни полиција. Значи ако нема навивачи, кој сака може да си влезе вов терен сда му се намоча во уво на судијата и да си отиде. Проблемот тука е што самите управи непречени од никого си земаат за прасво пред секоја утакмица да шлапаат судии, па судиине не смеат ни офсајд да кренат. Да и во Скопје се дешавало тоа на мечеви на Вардар ама тоа е огомна реткост (тука не ги сметам натпреварите во чаир п аи оние на ФК Скопје кои пораљди блискоста со ВМРО си претеруваат) и се дешавало во крајно екстремни ситуации кога ептен ќе не оштетеле.
На градски судиите и противничките фудбалери ја имаат секоја слобода, без разлика на притисокот кој го правиме и глумат џекови. Исто и противничките фудбалери, али затоа на гости ги плукаат ги гаѓаат, нити има контроли на врата нуити ништо. Мора тоа да се поправи иначе ништо не бива од фудбалот...
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
^ А можеш да си замислиш како е во третолигашките натпревари. :)
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.709
Поени од реакции
71.140
^ А можеш да си замислиш како е во третолигашките натпревари. :)
ПА пошто ви животов сум изгледал преку 150 третолигашки утакмици (многу повеќе него ли прво лигашки) добро ја знам состојбата :)
Али ајде и во другиве дрѓави во пони8ските лиги има такви дешавки, ама за во прва лига никако не смее да се дозволи...
 
П

Паспарту

Гостин
Добро бе, само двајца навивачи на Шкендија на форумов имаат барем 2 грама мозок? Дај бе не се глупирајте... Немале комплекси бидејќи имале 3 победи против Пелистер и Вардар, типично дебилен одговор, уште 100 смајли фалат на крај и 10 пати напишано чкендија чампион за да ја докажете глупоста.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom