Македонско фудбалско првенство 2012/2013

Кој ќе биде новиот шампион?


  • Вкупно гласачи
    325
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
26 март 2011
Мислења
592
Поени од реакции
79
:vozbud:
е сега ме исплаши у пм

  • :vozbud:
    • :aplauz:



.више нема ништо против вас да пишувам од страв.

  • :kesa:
    • :salut:


а за тоа дали на некој од вашите сум му кажал во лице дака нема да освоите титула и дека немате поим од навивање тоа сум им го кажал на сите што знам дека идат да ви ја гледаат таа ваша пк шкендија.а за тоа дали сме кукавици дојдете па проверете знаете кај се собираме пред секоја утакмица со вас.
  • :drk:
    • :drk:
      • :drk:





O ti smotan , ti ne mozes vo tetovo da naprais nisto be , FAKT E TOA !

i ne provociraj tuka , ako sakas da se sretneme vo TETOVO kade sakas od denes do smrt !

ti si nasol da zboruvas dojdete da se tepate , PICKARSKA GRUPA STE , NAJVISE TRANSPARENTI OD SITE STE IZGUBILE I TOA E REKORD VO mkd .

da vi gi ebam tie 40 dusi so ste , I NEMOJ DA MI CITIRAS oti ako te najdam koj si KE TE KOLNAM :mad:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.694
Поени од реакции
43.764
Не му реплицирајте, пријавен е, кога ќе го скинат ќе му го тргнам и постов.

Терајте на нешто понормално.
 
Член од
8 април 2011
Мислења
24
Поени од реакции
1
[/COLOR]

bi sakal ovie zborovi v lice da gi kazuvas na nekoj albanec tuka, ili mene, pa da ti bidat posledni
abe za uzas sme ku**t da ne ti cue, barem kukavici ne sme, p***i edni
Сум казал и 50 пати на кој било Албанец па како што гледаш жив сум.Зошто за К.р и нас ама и вас не ве бива.Сите се курчат кога се повеќе.Ај да не забегавам од темава ама БЕЗ ЗАКАНИ.:nenene:

toa bez zakani kazi mu no toj tekstilcot, oti znaat da pocnaat i posle "ovja provociraat". e toa p***arski
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.253
Поени од реакции
8.339
Проширувањето на лигата спас за мак-фудбалот

Спас или пропаст ?!
Дури и по цена Вардар да испадне не би сакал да се прошири и онака веќе мизернава лига....
Ќе им е исплатат свеќите што ги палеа битолчани цело ова време :) Лигата би била прширена едино доколку последни 2 клуба се Вардар и Пелистер
 
Член од
13 март 2011
Мислења
1.939
Поени од реакции
1.930
moze nekoj sto znae da mi kaze za utre utakmicata sto se igra od kupot tikves-teteks dali ke igraat so polni kapciteti i dvete ekipi?
 
Z

ziko bt

Гостин
Ќе им е исплатат свеќите што ги палеа битолчани цело ова време :) Лигата би била прширена едино доколку последни 2 клуба се Вардар и Пелистер
не давај дезинформации бе јас на пример сум Пелистер и Вардар да паднат 2ра лига нормално ако заслужиле,а да бидиме реални двете екипи заслужија ама да не речат дека сум искомлексиран провинцијалец сограѓаните твој,Пелистер поке од заслужено треба да испадни :)
 
П

Паспарту

Гостин
moze nekoj sto znae da mi kaze za utre utakmicata sto se igra od kupot tikves-teteks dali ke igraat so polni kapciteti i dvete ekipi?
Бидејќи станува збор за ПОЛУФИНАЛЕ, најверојатно со младинци и пионери ќе играат...

Проширувањето на лигата спас за мак-фудбалот

Спас или пропаст ?!
Дури и по цена Вардар да испадне не би сакал да се прошири и онака веќе мизернава лига....
И јас сум против проширување на лигата бидејќи во тој случај лигата следната сезона ќе ни биде уште покатастрофална. Подобро да се "отрезниме" во втора лига, отколку мака да мачиме на уште повеќе наместени натпревари во прва. Иако во ваква лига, доколку цела сезона го имаме овој тим (Вардар), сигурен сум дека без проблеми ќе играме во Европа, а со 1-2 засилувања ќе се бориме и за титула (ова е доказ колку ни е ужасна лигата). Што се однесува за Пелистер, не гледам најави дека ќе влезе некој нов спонзор, а реално со овој тим и да ја прошират лигата за уште 6 екипи пак ќе бидат последни, верувам дека и за навивачите на Пелистер мачење е да гледаат ваков тим во прва лига.

Треба да се направи план и нашата лига да се намали на 8 екипи, во моментов тоа е најдоброто решение. Годинава имаме 1-2 просечни екипи, а сите останати се блиску до ужасот...
 
Член од
19 мај 2010
Мислења
2.124
Поени од реакции
324
ne znam sto pravat filmovi da se proshiri ligata ma toa e KATASTROFA so kogo ke igras prva liga so pelister ?? ili so vardar ? vrska nemat so futbalot podobro neka idat 2 sezone vo vtora liga (kako nie sto igravme ) i sega ete kade sme.... !

Ligata treba da se igra so 10 ekipi (tolku ekipi imat kapacitet da igrat prva liga ) !
 
Z

ziko bt

Гостин
ne znam sto pravat filmovi da se proshiri ligata ma toa e KATASTROFA so kogo ke igras prva liga so pelister ?? ili so vardar ? vrska nemat so futbalot podobro neka idat 2 sezone vo vtora liga (kako nie sto igravme ) i sega ete kade sme.... !

Ligata treba da se igra so 10 ekipi (tolku ekipi imat kapacitet da igrat prva liga ) !
pa na eden takof Pelister mu ja kupvavte vo Bitola pa ocigledno i idnio sampion ee mnogu mizeren,jas ete licno tvrdam deka vo Pelister ako vlezi kapital onaka kolku da ima osnovni uslovi za rabota znaci eden budzet od 60-70 000evra i da ostani so ovaj sostav bez zasilvanja vo slucaj na prosirvanje na ligata ke obezbedime opstanok ama kako so kazaf pogore godinava ni oddaleku ne zasluzvame da ostanime vo 1va liga t.e najrealno e da si ispadnime.
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.115
Поени од реакции
3.974
ima negde prenos od metalurg-napredok
 

/gone/87

+++FOR CLEAN SKOPJE+++
Член од
30 март 2009
Мислења
1.769
Поени од реакции
119
ne znam sto pravat filmovi da se proshiri ligata ma toa e KATASTROFA so kogo ke igras prva liga so pelister ?? ili so vardar ? vrska nemat so futbalot podobro neka idat 2 sezone vo vtora liga (kako nie sto igravme ) i sega ete kade sme.... !

Ligata treba da se igra so 10 ekipi (tolku ekipi imat kapacitet da igrat prva liga ) !
едно резиме да направиме-Кога Лигата БЕШЕ најака:
1)Кога играа овие клубови
-Вардар
-Пелистер
-Победа
-Брегалница
-Беласица
-Тиквеш
-Тетекс
-Слога
-Работнички
-Македонија Ѓорче Петров

или можеби кога се појавија парајлиите кои во соработка со ФФМ го уништија фудбалот и сакаат да создадат клубови-брендови Скопје,Металург,Ренова,Милано.............

Agains Modern Football-Football is for you and me,not for fucking industry
 
Член од
19 април 2010
Мислења
1.876
Поени од реакции
500
едно резиме да направиме-Кога Лигата БЕШЕ најака:
1)Кога играа овие клубови
-Вардар
-Пелистер
-Победа
-Брегалница
-Беласица
-Тиквеш
-Тетекс
-Слога
-Работнички
-Македонија Ѓорче Петров

или можеби кога се појавија парајлиите кои во соработка со ФФМ го уништија фудбалот и сакаат да создадат клубови-брендови Скопје,Металург,Ренова,Милано.............

Agains Modern Football-Football is for you and me,not for fucking industry
si go zaboravil i SHKENDIJA :):smir: bregalnica teteks belasica tikves...... nesa nisto pojce od Shkendija
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.115
Поени од реакции
3.974
Он збори кога лигата БИЛА најјака, тогаш Шкендија не била нешто посебно...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom