Македонско фудбалско првенство 2012/2013

Кој ќе биде новиот шампион?


  • Вкупно гласачи
    325
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Не забравајте, ретки са тиа што тепале у Тетово против Тетекс. Само Работнички, Металург и Ренова (а тиа што ги гледаја овја утакмице многу добро знаа како ги загуби Тетекс), така да за 2 на овој натпревар со Хоризонт...малку потешко. Редовни пациенти ни са сељаците.
 
Член од
19 април 2010
Мислења
1.876
Поени од реакции
500
Не забравајте, ретки са тиа што тепале у Тетово против Тетекс. Само Работнички, Металург и Ренова (а тиа што ги гледаја овја утакмице многу добро знаа како ги загуби Тетекс), така да за 2 на овој натпревар со Хоризонт...малку потешко. Редовни пациенти ни са сељаците.
ajde drkaj :drk: da ne padnes vo 2 liga :pos2::pos2::pos2:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Го издркавмо уште одамна мие, на 3-ти Ноември...и тоа директно кј вас у уста!


Еве колку да те потсетим когај беше тоа, зошто не немате више 20 године тепано...може си почнал да ги мешаш више утакмицете.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.326
Поени од реакции
16.438
Ајмо, пак крените. По не знам кој пут иста песна...
 
Член од
27 август 2009
Мислења
899
Поени од реакции
158
:pos2::pos2::pos2::pos2: ''TUKA SME NE SE PLASIME"


drkajjj ne znaevte kade da begate
Oд тебе да не бегал некој бе???ти да не си бркал некого???
па вие 500 души бегавте од 5 полицајци...можем да засмислим што би се десило кај вас да имало солзавец...стампедо :)
и размисли друг пат пред да пишеш нешто...никој нее паднат од марс у ова ти веруе!
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
^ Имаше клип на вести, од КИС...снимано од главна трибина. Кога го фрливмо солзавецот, људите почнаја и од главна трибина да излагаа со маицете на глава, а не па кј нас. Ама џабе, кому ќе објасниш? Ги боли, па се фатиа за тоа што немале кај да се радуваат па на центар отишле :pos: Греота...
 
Член од
19 април 2010
Мислења
1.876
Поени од реакции
500
^ Имаше клип на вести, од КИС...снимано од главна трибина. Кога го фрливмо солзавецот, људите почнаја и од главна трибина да излагаа со маицете на глава, а не па кј нас. Ама џабе, кому ќе објасниш? Ги боли, па се фатиа за тоа што немале кај да се радуваат па на центар отишле :pos: Греота...
Imas snimka vo sitel kade dna stara baba :) vika prvo zamina plavive pa posle cervenite caoo :smir:Sakas da ti najdam klipce ?

Oд тебе да не бегал некој бе???ти да не си бркал некого???
па вие 500 души бегавте од 5 полицајци...можем да засмислим што би се десило кај вас да имало солзавец...стампедо :)
и размисли друг пат пред да пишеш нешто...никој нее паднат од марс у ова ти веруе!
pa vie ne znaete i sto kupite baklja ili solzavec toa e problemot kaj vas :tv:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
^ Како вие што бегате, како секој што бега, така и мие. Или тебе да те бркаа 300 душе а ти да си со уште 40 душе, може ќе седиш??? Извини, Чак Норис!
 
Член од
27 август 2009
Мислења
899
Поени од реакции
158
Мислим срамота е да се силиш 300 на 8 000...овие помладиве балисти,знаа само за курчење кога се повеќе...ништо друго..,а постарите си признаја дека тоа мие што го напраевмо летото...тешко дека и они би го напраеле :)
 
B

Beck's

Гостин
^ Имаше клип на вести, од КИС...снимано од главна трибина. Кога го фрливмо солзавецот, људите почнаја и од главна трибина да излагаа со маицете на глава, а не па кј нас. Ама џабе, кому ќе објасниш? Ги боли, па се фатиа за тоа што немале кај да се радуваат па на центар отишле :pos: Греота...
iskreno,osven koga se vo negativa dali se slucilo nekogas na takvo mesto da se slavi gol :tv: muda muda druze,a vasite gi nemat pa zatoa ne se setaa niz aut/korner linijata
 
Член од
1 март 2011
Мислења
180
Поени од реакции
8
hahahh go slavat golot na centar , hahaha od videoto se gleda tamu koi se BALLISTITE so kakov broj , a ovie vojvodive samoo gi gledaat :D hahah
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
iskreno,osven koga se vo negativa dali se slucilo nekogas na takvo mesto da se slavi gol :tv: muda muda druze,a vasite gi nemat pa zatoa ne se setaa niz aut/korner linijata
Да бе, и бековите странични не играа по страна, накај центар бегаја цело време. А ја па се чудев што било работава, ама еве сега ми се разјасни...
Ама ве разбирам, како што реков, нема што да кажете па тражите влакно у јајце. Мене ми е побитно што ТЕТЕКС тепаше и што ја си славев, а за тоа дали играчите славеле на центар...ме заболе!
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.106
Поени од реакции
7.743
Викендов започнува пролетниот дел од првата фудбалска лига

Викендов на програмата од рамките на 19 коло од првата фудбалска лига на Македонија и официјално започнува пролетниот дел.
Екипите во паузата осетно се засилија и работеа за воигрување на составите со што веќе се спремни за почеток на новите фудбалски збиднувања од нашата земја.

Работнички, Металург, Шкендија е триото кое ќе води жестока битка се до крајот на првенството за титулата.

Тука е реновираниот Вардар кој со многу познати имиња ќе проба да обезбеди опстанок во лигата, а како главни конкуренти ќе му бидат Пелистер, Скопје, Брегалница и Напредок.

Додека тимовите на Тетекс, Силекс и Ренова ќе пробаат да стигнат до што повисок пласман на табелата за евентуален излез во Европа.

Двојките од 19 коло се :

Сабота
Металург-Пелистер 2
Работнички-Силекс 1
Брегалница-Ренова 1
Тетекс-Хоризонт Турново x
Напредок-Скопје 1

Недела се игра големото дерби помеѓу
Шкендија- Вардар 1x
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom