Јас сум од иднината

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 август 2008
Мислења
7
Поени од реакции
0
Mnogu ste glupi, na site im go kazuvam ova so se zamaraat so covekov, ne e od idninata toa e sigurno, zosto se zamarate so nego, mu go pravite kejfot ?
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Роно дај одговори бре жити временската машина:se_ molam
 
Член од
23 август 2008
Мислења
155
Поени од реакции
8
Mnogu ste glupi, na site im go kazuvam ova so se zamaraat so covekov, ne e od idninata toa e sigurno, zosto se zamarate so nego, mu go pravite kejfot ?
Znam deka znaes. Ama ja ne ve teram da veruvate vo mene so sila, jas se druzam. I taka ke si ja zavrsam mojata misija, edinstveno nesto sto sakav e malku da razmenam informacii kolku mozeme, go kazav ova. Mi izgledate na nervozna licnost.:helou:
 
Член од
27 јули 2008
Мислења
3
Поени од реакции
1
Како темава не е затворена до сега? :tapp:
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.687
Поени од реакции
11.079
@ Rono T.



Како печурките? Јакички а?
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
te molam postavi mi gi prasanata uste ednaska. bi mi bilo drago da odgovoram kolku mozam i smeam.:salut:
Епа вака ме интересира дали во 2036 ќе се навива?
Дали Тупак е жив?
И дали ќе го заменам Рони Колеман?

ПС запали ова со временската машина:)
 

Ag0rA

NEBO666
Член од
29 февруари 2008
Мислења
1.667
Поени од реакции
60
Ova e specijalno do Agora i do drugi najgolemi realizatori na temata:

Dojdov tuka da se druzam i da spodelam informacii pomegu mojot i vasiot svet. Znaev deka nema da me prifatite i razberete no sepak prodolzuvam da se zabavuvam. Tuka ne sum za dolgo, toa sto go vetiv ke go ispolnam. Za da se komentira na temava i da se postavuvaat tolku golemi prasana treba da se procita od pocetok (del po del). Ne e kulturno da se komentira bez da se znae. Jas ke si ostanam na svoeto "ne baram od vas da veruvate vo mene", no se nadevam deka nekoj me razbira. Mojata misija ke si ja zavrsam i bez vasata pomos i druzba. znam kako ke se custvuvav ako mene nekoj mi dojdese od idninata, i ja ne bi veruval, no makar bi se druzel. da povtoram, zivotot pomegu 2036 i 2008 ne e mnogu razlicen, i ve molam ne komentirajte na mnogu raboti ako ne ste raspolozeni...

P.S. Agora, Gospod seuste nikoj ne go videl, no jas veruvam vo nego
P.S.S. Go napisav toa

Blagodaram,
Rono Tenkievski
Aко знаеше, а сакаше да те прифатиме, што не најде начин да те прифатиме? Што не обезбеди докази?
Изгледа не си ја предвидел практичната употреба на твоите правила за да можам да поставам некои едноставни прашања ( т.е. дека треба да разгледам околу 50 страници за да можам да го направам тоа ). Не е културно да се коментира без да се знае? Можеби, но јас не искоментирав без да знам...или во 2036 користите друга дефиниција за зборот „коментира“..? Ако е така, тогаш ти треба да ја користиш дефиницијата од 2008 година..за да се постигне на еден вид „протокол“, кој ќе овозможи егзактен пренос на податоци/информации помеѓу мене и тебе. Се надеваш дека ќе те разберат? Позитивно кај надежта е тоа што таа ти дава мотивација, а не тоа што таа ќе направи нешто поради тебе, затоа што тоа е речиси невозможно. Што значи дека за да те сфатиме ќе треба најдеш и да ни покажеш објаснување, кое ние би можеле да го разбереме. Тоа што ние можеби не те разбираме е последица или од тоа што несакаме да те разбереме, или, најверојатно, од тоа што ти не си нашол потребно објаснување, поткрепено со докази.
Што сакаш прави со твојата мисија. А кој ти даде право да ја извршиш? Кој му даде право да ти даде право да ја извршиш таа мисија? Силата? Т.е. што тој бил помоќен од останатите?
Не реков дека верувам дека навистина доаѓаш од 2036 година, не реков дека верувам дека не доаѓаш од 2036 година, т.е. не реков дека лажеш. Јас се трудам никогаш да не го користам верувањето.
Ако сакаш да ме убедиш дека тоа што го пишуваш е вистина, тогаш јас не треба да верувам во тоа, туку само треба да сакам да ја знам вистината, и ти да најдеш и да ми укажеш на докази кои докажуваат дека тоа што го зборуваш е вистина.


Кон пс то: Во 2036 сеуште некои мислат дека ако нешто видат, тоа навистина постои.....
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Епа вака ме интересира дали во 2036 ќе се навива?
Дали Тупак е жив?
И дали ќе го заменам Рони Колеман?

ПС запали ова со временската машина:)
Роно ќе мавнам Кавдаречка клетва ај ај:nesum:
 

Ag0rA

NEBO666
Член од
29 февруари 2008
Мислења
1.667
Поени од реакции
60
koja tehnologija i napredok od tebe??
2008 + 28 = 2036
Грешка, предизвикана од употребувањето на преголеми апроксимации, кои ми помогнуваат да останам буден по 96 непреспиени часови..
Значи, требаше да стои 28.

Mnogu ste glupi, na site im go kazuvam ova so se zamaraat so covekov, ne e od idninata toa e sigurno, zosto se zamarate so nego, mu go pravite kejfot ?
Докажи дека не е од иднината.
Znam deka znaes. Ama ja ne ve teram da veruvate vo mene so sila, jas se druzam. I taka ke si ja zavrsam mojata misija, edinstveno nesto sto sakav e malku da razmenam informacii kolku mozeme, go kazav ova. Mi izgledate na nervozna licnost.:helou:
Со сила не не` тераш да веруваме во тоа што го пушуваш?
Значи, доброволно не тераш да поверуваме во тоа што го пишуваш?
А да го исклучиме верувањето од тука, и да преминуваме на докази..?
Сакаше да размениме информации колку што можеме?
До сега, не разменивме информации, или разменивме многу малку информации, и информации кои не се важни, т.е. за кои нема доказ дека се вистинити.
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Aко знаеше, а сакаше да те прифатиме, што не најде начин да те прифатиме? Што не обезбеди докази?
Изгледа не си ја предвидел практичната употреба на твоите правила за да можам да поставам некои едноставни прашања ( т.е. дека треба да разгледам околу 50 страници за да можам да го направам тоа ). Не е културно да се коментира без да се знае? Можеби, но јас не искоментирав без да знам...или во 2036 користите друга дефиниција за зборот „коментира“..? Ако е така, тогаш ти треба да ја користиш дефиницијата од 2008 година..за да се постигне на еден вид „протокол“, кој ќе овозможи егзактен пренос на податоци/информации помеѓу мене и тебе. Се надеваш дека ќе те разберат? Позитивно кај надежта е тоа што таа ти дава мотивација, а не тоа што таа ќе направи нешто поради тебе, затоа што тоа е речиси невозможно. Што значи дека за да те сфатиме ќе треба најдеш и да ни покажеш објаснување, кое ние би можеле да го разбереме. Тоа што ние можеби не те разбираме е последица или од тоа што несакаме да те разбереме, или, најверојатно, од тоа што ти не си нашол потребно објаснување, поткрепено со докази.
Што сакаш прави со твојата мисија. А кој ти даде право да ја извршиш? Кој му даде право да ти даде право да ја извршиш таа мисија? Силата? Т.е. што тој бил помоќен од останатите?
Не реков дека верувам дека навистина доаѓаш од 2036 година, не реков дека верувам дека не доаѓаш од 2036 година, т.е. не реков дека лажеш. Јас се трудам никогаш да не го користам верувањето.
Ако сакаш да ме убедиш дека тоа што го пишуваш е вистина, тогаш јас не треба да верувам во тоа, туку само треба да сакам да ја знам вистината, и ти да најдеш и да ми укажеш на докази кои докажуваат дека тоа што го зборуваш е вистина.


Кон пс то: Во 2036 сеуште некои мислат дека ако нешто видат, тоа навистина постои.....
Ах бе Небо, ѕвер си.

Зошто не им признаеш на Кајганџиите дека Ag0rA = NEBO666?


Прогуглав и:vozbud:

 
Член од
23 август 2008
Мислења
155
Поени од реакции
8
Aко знаеше, а сакаше да те прифатиме, што не најде начин да те прифатиме? Што не обезбеди докази?
Изгледа не си ја предвидел практичната употреба на твоите правила за да можам да поставам некои едноставни прашања ( т.е. дека треба да разгледам околу 50 страници за да можам да го направам тоа ). Не е културно да се коментира без да се знае? Можеби, но јас не искоментирав без да знам...или во 2036 користите друга дефиниција за зборот „коментира“..? Ако е така, тогаш ти треба да ја користиш дефиницијата од 2008 година..за да се постигне на еден вид „протокол“, кој ќе овозможи егзактен пренос на податоци/информации помеѓу мене и тебе. Се надеваш дека ќе те разберат? Позитивно кај надежта е тоа што таа ти дава мотивација, а не тоа што таа ќе направи нешто поради тебе, затоа што тоа е речиси невозможно. Што значи дека за да те сфатиме ќе треба најдеш и да ни покажеш објаснување, кое ние би можеле да го разбереме. Тоа што ние можеби не те разбираме е последица или од тоа што несакаме да те разбереме, или, најверојатно, од тоа што ти не си нашол потребно објаснување, поткрепено со докази.
Што сакаш прави со твојата мисија. А кој ти даде право да ја извршиш? Кој му даде право да ти даде право да ја извршиш таа мисија? Силата? Т.е. што тој бил помоќен од останатите?
Не реков дека верувам дека навистина доаѓаш од 2036 година, не реков дека верувам дека не доаѓаш од 2036 година, т.е. не реков дека лажеш. Јас се трудам никогаш да не го користам верувањето.
Ако сакаш да ме убедиш дека тоа што го пишуваш е вистина, тогаш јас не треба да верувам во тоа, туку само треба да сакам да ја знам вистината, и ти да најдеш и да ми укажеш на докази кои докажуваат дека тоа што го зборуваш е вистина.


Кон пс то: Во 2036 сеуште некои мислат дека ако нешто видат, тоа навистина постои.....
Edinstven nacin nesto da vi dokazam e da vi pustam nekoja slika, vetiv, ke go napravam. Da se vidime, nemoze zaradi nekoi pricini koi nesakam da vi gi navedam. Blagodaram sto napravi eden osvrt okolu nasevo druzene.
 

Ag0rA

NEBO666
Член од
29 февруари 2008
Мислења
1.667
Поени од реакции
60
Ах бе Небо, ѕвер си.

Зошто не им признаеш на Кајганџиите дека Ag0rA = NEBO666?


Прогуглав и:vozbud:
Верзијата на податоци во твојата база на податоци ( if any ) е премногу стара.
Најверојатно тоа е причина за овој пост.
Совет: Пробај да ја апдејтираш и да ја знаеш моменталната верзија што ја користиш кога ја користиш...
 
Член од
27 мај 2008
Мислења
1.025
Поени од реакции
41
седи бе тенк
фала не рече
за добредојдето :vozbud:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom