Јас сум од иднината

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Супер, малку свежо, пријатно без облаци, сеуште е мрак ( 03:26) и така...
 

Ag0rA

NEBO666
Член од
29 февруари 2008
Мислења
1.667
Поени од реакции
60
Eдно едноставно прашање до авторот на темата, на кое сакам одговор:

Во времето од кое доаѓаш ( кое е тоа? ), знаете за NEBO666?
If ( answer='da' ) then

Што знаете?;
else
благодарам
 

Ag0rA

NEBO666
Член од
29 февруари 2008
Мислења
1.667
Поени од реакции
60
Значи, што научивме за денес?
Јас научив дека физиката како предмет е многу опасен и треба да се укине, затоа што доведува до патолошки болести:smir:
Procitav se vnimatelno, custvuvam deka seuste vo 2008 postojat razni razmisluvana. Dobiv prasana za razni profesii, profesiite ke si postojat. I sportot ke si postoi, rezultati nemozam da vi kazam, kako sto kazav na pocetokot. No, ni imina na klubovi nema da vi spomnam.

P.S. nekoi mi postavija prasana vo vrska so vojnata, znam deka mnogu luge ne go prifakaat toj fakt. ke povtoram: 2011 pocna graganskata vojna vo Amerika. 2016 pocna svetskata. Jas sum roden 2010 a poradi razgorot na vojnata jas ne otidov vo sredno...ova go objasniv mnogu pati, zarem tolku li ne mozete da procitate pred da odgovorite?
Jas ne ve viknav ovde, jas posakav da porazgovaram so po intelektualni sustestva zatoasto mi trebaa adresi/informacii. Vie mene mi izgledate na mnogu nervozna licnost.
Имаш многу останати начини да стигнеш до нив.
Зошто не го одбра наједноставниот?
Твојот мозок не е доволно развиен да го направи тоа?

Абе Роно ај кажи кој ти се баба и дедо. Име и презиме????
Направен е во лабораторија.
Во таа од NEBO666, но после тоа, направена е промена на сите информации во неговата лична меморија. Најверојатно била успешна.
Ova ne e nikakvo "dupcene". Mene mi e mnogu interesno ova neposredno druzene. Vie vo 2008 godina tolku ste ednostavni sto sekoj moze da ve razbere, no vie tesko razbirate...
Јас сум едноставен, или не сум од 2008 година?

Пеки , важно питање .. Бог постои или не ??

[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Da, veruvam vo Isus Hrsitos, i nie se molime vo crkvi. Ima nekoi razliki za koi ti bi bil zainteresiran. Religijata e glaven del od zivotot i politikata vo 2036. Bolkata i razlikite gi soedinuva lugeto da bidat pobliski do gospod. Nema golemi glavni religii, i lugeto razgovaraat za niv. [/FONT]
Тоа што веруваш во нешто, истото не го прави вистинито.
Тоа што веруваш дека тој постои, не го прави него навистина да постои. Прашањето беше дали тој пости, или не постои, а не дали верувате во него или не.
Твојот одговор значи дела во 2036 година се сеуште многу далеку од она во кое што јас размислувам...
Ne barav da veruvate vo mene, znam deka se sokantni vesti za vas, i znam deka ke go najdevte Paradoxot.
Нема шанси да верувам ( т.е. има, ама се мн мали, речиси нула )
da, jas sum od Cross-Town (krstov-grad), vase segasno Skopje...
Толку сте „заостанати“ во 2036?!
Не ми се верува дека сте толку „глупи“, како може да користите примитивни имиња на места, а не апсолутни координати во просторот!?
Значи нема моите идеји да се реализираат до 2036..ќе треба да почекам...
As I said, im from 2036.
Ју ар ин 2008, ват мин дат уи нид то јус ол вержн ов ланглиџис јусед ин 2008. Дат ват ју фонт јус аур вержнс ов ланлиџис мин дат јуор вержнс ов браин анд мајн аре вери лимитед, анд далеку фром перфект...
abe decki vie od denesnicava se sto ne razbirate gledam deka go sporeduvate so nekoi tableti,igli i tn:back:
malku ljubov poise vi treba
Ми требаат докази и објаснувања.
toa e odraz od tvoeto vreme

a gledam deka mnogu znaes za zoltoto kombe, sigurno deka mnogu go koristis
Несовршеностите на типот на интелигенција и начин на размислување кај човекот, сеуште постојат во 2036 година.
Примиго моето сочуство во врска со тоа. Искрено, жал ми е за вас во 2036 година...
sto ti e toa natripan?
koristis nepoznati zborovi za mene
Не дозволувај да ти бидат непознати.
Дечки,има две опции.
Или си игра бајрам со сите нас,и во тој случај продолжете и вие по негово,барем интересно е.
Или е навистина од иднината,и ќе се каете за пропуштената шанса,кога ќе измислат Time Travel во 2020.

Како и да е,третата(која ја користите),дека он мисли дека е од иднината а не е,не постои.
Така да,не расипувајте тема со коментари дека сте сфатиле колку само он не е од иднината,самите се срамите со нив:)
Има многу опции!
se cuvstvuvam malku umoren, ke prodolzime utre

P.S. vi vetiv deka ke vi pratam sliki koga ke dojde vreme
Колку несовршена технологија користат во 2036..
Тоа е далеку под моите претпоставки..
Веројатно мене ми се случило нешто, или сум му се налутил на човештвото, па затоа технологијата е многу назад...
јас сериозно сакам да се видам со тебе во живо.
никогаш не сум била толку сериозна.
ај некако исконтактирај ме,ќе ти кажам се,жими мајка.

еј абе може некоја форумџика му е мајка?
може јас:pipi:

I really like this one.
You dont know what you actualy like....
 
Член од
23 август 2008
Мислења
155
Поени од реакции
8
Имаш многу останати начини да стигнеш до нив.
Зошто не го одбра наједноставниот?
Твојот мозок не е доволно развиен да го направи тоа?


Направен е во лабораторија.
Во таа од NEBO666, но после тоа, направена е промена на сите информации во неговата лична меморија. Најверојатно била успешна.

Јас сум едноставен, или не сум од 2008 година?

Тоа што веруваш во нешто, истото не го прави вистинито.
Тоа што веруваш дека тој постои, не го прави него навистина да постои. Прашањето беше дали тој пости, или не постои, а не дали верувате во него или не.
Твојот одговор значи дела во 2036 година се сеуште многу далеку од она во кое што јас размислувам...

Нема шанси да верувам ( т.е. има, ама се мн мали, речиси нула )

Толку сте „заостанати“ во 2036?!
Не ми се верува дека сте толку „глупи“, како може да користите примитивни имиња на места, а не апсолутни координати во просторот!?
Значи нема моите идеји да се реализираат до 2036..ќе треба да почекам...

Ју ар ин 2008, ват мин дат уи нид то јус ол вержн ов ланглиџис јусед ин 2008. Дат ват ју фонт јус аур вержнс ов ланлиџис мин дат јуор вержнс ов браин анд мајн аре вери лимитед, анд далеку фром перфект...

Ми требаат докази и објаснувања.

Несовршеностите на типот на интелигенција и начин на размислување кај човекот, сеуште постојат во 2036 година.
Примиго моето сочуство во врска со тоа. Искрено, жал ми е за вас во 2036 година...

Не дозволувај да ти бидат непознати.

Има многу опции!

Колку несовршена технологија користат во 2036..
Тоа е далеку под моите претпоставки..
Веројатно мене ми се случило нешто, или сум му се налутил на човештвото, па затоа технологијата е многу назад...

You dont know what you actualy like....

Stanav da uriniram, pa gledam deka ste mi postavuvale nekoi prasana.

P.S. Nemoj nekoj posle da se iznenadi deka vo 2036 godina lugeto seuste uriniraat.
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Гледам некои заебанции, некои патувања од иднината... Изгледа испив така повеќе вино...
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Роко се опивате уште во далечната 2036?
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Луѓе а шо било со тиа Небо666 шо го напомнувате?
И ме интересира што биднало со навивањето во иднината и дали е жив Тупак
 

Ag0rA

NEBO666
Член од
29 февруари 2008
Мислења
1.667
Поени од реакции
60
Stanav da uriniram, pa gledam deka ste mi postavuvale nekoi prasana.

P.S. Nemoj nekoj posle da se iznenadi deka vo 2036 godina lugeto seuste uriniraat.
A кога веќе стана од спиење, да ги одговореше?

Нема да се изненадам поради тоа што луѓето сеуште уринираат во 2036 година, затоа што тоа е оддалечено околу 18 години од сега.
Тоа е кратко време. Не очекувам без мене технологијата да биде многу посовршена од таа денес. 2036 година е. Времето сеуште го мерат во години, и немаат апсолутно сегашно време! Според моите теории, можно е такво време да постои, а според тебе, во 2036 година се многу далеку од тебе.
Тоа што покажува дека тогашната технологија не е многу далеку од денешната, е и тоа што мораш да го прекинеш процесот спиење, за да го извршиш процесот уринирање...
Како би можел да се изненадам од тоа што во 2036 година сеуште постои уринирање, кога не е најдена алтернатива за спиењето?!
 
Член од
23 август 2008
Мислења
155
Поени од реакции
8
Ova e specijalno do Agora i do drugi najgolemi realizatori na temata:

Dojdov tuka da se druzam i da spodelam informacii pomegu mojot i vasiot svet. Znaev deka nema da me prifatite i razberete no sepak prodolzuvam da se zabavuvam. Tuka ne sum za dolgo, toa sto go vetiv ke go ispolnam. Za da se komentira na temava i da se postavuvaat tolku golemi prasana treba da se procita od pocetok (del po del). Ne e kulturno da se komentira bez da se znae. Jas ke si ostanam na svoeto "ne baram od vas da veruvate vo mene", no se nadevam deka nekoj me razbira. Mojata misija ke si ja zavrsam i bez vasata pomos i druzba. znam kako ke se custvuvav ako mene nekoj mi dojdese od idninata, i ja ne bi veruval, no makar bi se druzel. da povtoram, zivotot pomegu 2036 i 2008 ne e mnogu razlicen, i ve molam ne komentirajte na mnogu raboti ako ne ste raspolozeni...

P.S. Agora, Gospod seuste nikoj ne go videl, no jas veruvam vo nego
P.S.S. Go napisav toa

Blagodaram,
Rono Tenkievski
 
Член од
24 август 2008
Мислења
7
Поени од реакции
0
leleee prv pat da zboruvam so nekoj od idninat . kako e tamu . ke mi kazes do kaj sum dojdej ja so zivotot . zivi li sme ja, jasminka i trpana ?
 
Член од
23 август 2008
Мислења
155
Поени од реакции
8
A кога веќе стана од спиење, да ги одговореше?

Нема да се изненадам поради тоа што луѓето сеуште уринираат во 2036 година, затоа што тоа е оддалечено околу 18 години од сега.
Тоа е кратко време. Не очекувам без мене технологијата да биде многу посовршена од таа денес. 2036 година е. Времето сеуште го мерат во години, и немаат апсолутно сегашно време! Според моите теории, можно е такво време да постои, а според тебе, во 2036 година се многу далеку од тебе.
Тоа што покажува дека тогашната технологија не е многу далеку од денешната, е и тоа што мораш да го прекинеш процесот спиење, за да го извршиш процесот уринирање...
Како би можел да се изненадам од тоа што во 2036 година сеуште постои уринирање, кога не е најдена алтернатива за спиењето?!
koja tehnologija i napredok od tebe??
2008 + 28 = 2036
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Глеам оти сите прашуваат нешто, па ај и јас... Абе, ќе играме на светско фудбал некогаш? Или како дел од Американскиот свет, ќе развиваме безбол? Сега сме 2 милиона, до 2036 колку ќе бидеме, оти нели ни претстои војна, па дали ќе се изретчиме?
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Луѓе а шо било со тиа Небо666 шо го напомнувате?
И ме интересира што биднало со навивањето во иднината и дали е жив Тупак
Роко дај одговори а другите за овој Небо:nesum:
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Луѓе а шо било со тиа Небо666 шо го напомнувате?
И ме интересира што биднало со навивањето во иднината и дали е жив Тупак

Небо666 за некоја година ќе ја измисли временската машина така да ушивајте тогаш ќе патуваме во иднината :pos:
 
Член од
23 август 2008
Мислења
155
Поени од реакции
8
Глеам оти сите прашуваат нешто, па ај и јас... Абе, ќе играме на светско фудбал некогаш? Или како дел од Американскиот свет, ќе развиваме безбол? Сега сме 2 милиона, до 2036 колку ќе бидеме, оти нели ни претстои војна, па дали ќе се изретчиме?
ne me prasuvaj za takvi fakti, no ke bideme poveke odosto sto sme sega vo Makedonija
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom