Јас сум од иднината

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 август 2008
Мислења
155
Поени од реакции
8
Dobarden,
Jas sum patuvac niz vremeto od 2036 godina, ke se vratam doma otkako ke zemam istoriski elementi za Aleksandar Makedonski koi bea unisteni vo vojnata vo 2016. Vremenskata masina e proizvedena od General electric vo Makedonija, model 2422, modelot e napojuvan so dva stratricioni-standard dual press...

bi mi bilo drago da porazgovaram so nekoj od moite predci dodeka sum tuka.

P.S. i bi sakal i sliki da pratam
 
D

Daftie

Гостин
Ај баш прати слики:pos2:
Мислам, прати тука слики од таму:)
 
Член од
23 август 2008
Мислења
155
Поени од реакции
8
ke pustam sliki pred zaminuvane, Oktomvri 11, 2008
Nesmeam da zemam nikoj, mora se da e na svoe mesto
 

Smoke_a_lot

НЕСОПИРЛИВ
Член од
16 март 2008
Мислења
707
Поени од реакции
63
Ќе имат Албанци и тогаш?Што ќе биде со името?
 
Член од
23 август 2008
Мислења
155
Поени од реакции
8
Ja se izvinuvam ako voznemiruvam nekogo, i nebaram od vas da veruvate vo mene, znam deka mnogu luge ne sakaat da gi prifatat vestite za vojnata itn. Edinstvenoto nesto sto jas bi go pobaral dodeka sum tuka e komunikacija so ovoj svet.
 
Член од
23 август 2008
Мислења
155
Поени од реакции
8
Jas sum roden 2010, rabotam vo programa za obnovuvane na stari proekti vo Makedonsko Amerikanskata armija, dokumenti unisteni za vreme na graganskata vojna vo 2011 i treta svetska vojna (2016).
 

Smoke_a_lot

НЕСОПИРЛИВ
Член од
16 март 2008
Мислења
707
Поени од реакции
63
Ќе постои ли форумов до тогаш?Дај кажи нешто што ќе ни биде од корист не биди педер!Еј а ќе го скине ли некој Боки 13 у брзо време?
 
Член од
23 август 2008
Мислења
155
Поени од реакции
8
Momentalno zadolzitelen e amgliskiot jazik bidejki Makedonija e vo Amerikanskiot del od svetot. Lugeto koi ja preziveaa vojnata pocnaa da ziveat se poblisku eden do drug poradi radiacionite faktori. Zivotot e skoncentriran kon familijata a potoa opstestvoto. Jas nemozam da se zamislam ako sum odalecen nekolku stotici kilometri od moite roditeli. Nema golemi industriski objekti koi proizveduvaat beskorisni proizvodi...

P.S. doznav za kajgana i drugite webstranici odkako dojdov tuka, 12 Avgust, 2008
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom