Зошто сакате да имате сопруг/сопруга?

Ganimed

La Petite Seduction
Член од
18 јули 2008
Мислења
303
Поени од реакции
18
Се бара робинка на долг рок (доживотно по можност). Ќе ги има горенаведените должности, покрај таа што иде по дифолт - да го задоволува господарот на секој можен начин (особено сексуално). Покрај се робинката е должна секогаш да го слуша и почитува господарот, за се што ќе каже. Робинката е должна да се одржува и со текот на годините да не изгуби од надворешната убавина (во спротивно ќе биде заменета со подобар и понов модел).
Го прогласувам конкурсот за отворен.
nagrada...sex...dosta dobar...ma odlichen, ako ja biva i za toa, bingoooooooo:baeh:


PS.vikam ja zenive deka nemaat logika ich, ama ne mi veruete...upamtite se e ova vistina, ama vo sarkastichno dozvoleni granici:smir:
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Кој рече дека сакам сопруг? Боже сачувај, гризни јазик, каков сопруг, рано ми е да се врзам.
Ама еден ден ќе сакам, коа ќе почне да чука тој саатот од внатре. Биолошкиот. Кога ќе ме фати страв да не ми „избледне“ плодноста и кога ќе ми треба некој да ми ги пази и чува поколенијата, заедно со мене. Ем да придонесува кон материјалните удобности со својата плата, да делиме сметки, да имаме соживот. Кога ќе решам да се смирам и да се посветам на поле: семејство. Ќе сакам зошто ќе ми треба некој да ми хрчи до мене и да ми го тегне ќебето, да ми мрчи зошто нема ручек откако ќе се вратам утепана од `рмбање, да заборава да ми ги собере децата од школо, да ми го моча вецето што јас ќе го чистам, да сака секс кога мене ќе ме боли глава, да гледа фудбал у ударен термин кога ми е шпанската серија, да...

ДОСТА! Не се мажам. Не дур се очекува од мене сама да чистам, да готвам, да чувам деца, да трпам фрустрации, не додека се популарни шпански серии. Дур дојде време јас да се мажам може и ќе се сменат времињата. Ако не се сменат, ќе си најдам покорен маж. Или барем некој со разбирање. Нејќам балканци бре, не го сакам менталитетов. Се ќе бидам, ама домаќинка не. Онаква типична, македонска, напатена. Никако. Ако ни се косат сфаќањата, нека прави деца, па парталите и надвор! Важна е хармонијата во домот.

Јас тотално застранив, ама само си ги искажував стравовите. :icon_lol:

На крајот на краиштата, не мора да се гледа толку негативно на бракот, ако го сфатам како врска+документ од матично. Плус деца. Плус заеднички живот. Плус ПМС. По некое време, плус менопауза.

Ај доста, пак ќе се депримирам за иднината ми брачна. Тоwку од мене, кисс4е.
 

bella

*HOT*
Член од
8 јуни 2008
Мислења
407
Поени од реакции
27
Се бара робинка на долг рок (доживотно по можност). Ќе ги има горенаведените должности, покрај таа што иде по дифолт - да го задоволува господарот на секој можен начин (особено сексуално). Покрај се робинката е должна секогаш да го слуша и почитува господарот, за се што ќе каже. Робинката е должна да се одржува и со текот на годините да не изгуби од надворешната убавина (во спротивно ќе биде заменета со подобар и понов модел).
Го прогласувам конкурсот за отворен.
Можеби ова тие напишано на шала,но сепак има многу мажи кои размислуваат исто вака,кои ја третираат жената како робинка,која ке им ги почитува сите желби и заповеди,ке ги врши и сите домашни обврски од утро до мрак,а на крај вечерта да биде дива во креветот и неуморна и максимално да го задоволи мажот....
Е тоа не е жена,не е сопруга туку робинка,сите вие мажи кои барате таква,купете си и живејте си ,,срекно до крајот на животот,,!Сепак има и жени,кои бараат слични карактеристики кај мажот,да ги врши сите обврски,да има дебел новчаник,да ги задоволува и сл,но тоа не е брак!
Сопруг/а значи да имаш некој со кој ке живееш во слога,во дом исполнет со љубов и разбирање!Некој со кој ке ги делите и убавите и лошите моменти,некој кој ке ти биде максимална подршка во се,кој ке те сака и почитува,некој со кој ке основаш семејство!ЗАЕДНО ДА БИДЕТЕ И ВО ДОБРО И ВО ЗЛО,И ВО БОЛЕС И ЗДРАВЈЕ,ДОДЕКА СМРТТА НЕ ВЕ РАЗДЕЛИ!
Знам дека не е секогаш така,но за да дочекате и ЗЛАТНА СВАДБА(50г брак)потребно е да ги надминете сите кавгички,недоразбирања и да си верувате и сакате!!!!Убаво е да имаш некој кога ке се разбудиш покрај себе и ке го погледнеш,а притоа да бидеш срекен/на што баш тоа е тој/таа кого прв го здогледуваш наутро!!!
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
се соглАсувам со Псај...
никаде не спомнав дека сакам маж.... не е којзнае колкаво уживање да переш нечиви смрдливи чорапи и гаќи или постојанод а средуваш пош нечив газ кому единствена домашна обврска му е далечинскиот управувач
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Женките, природно, како припадници на специфичен вид, тежнеат да се скрасат при господар. Во секоја жена чучи една ропкиња, која мечтае за цврста рака (и не само рака). Денес тој однос господар - ропкиња е поместен повеќе од физичко кон психичко поле, значи сепак и јас признавам дека тепање на жена не е пожелно заради комшии и законски пречки, но шамар ваму таму ... никој не умрел од некоја пљуска.
Е сега постојат денес и женки кои ја отфрлаат идејата за света врска со посилниот и доминантниот пол, но најверојатно се работи за некој вид излечиво пореметување (ако се третира на време). Жената, да не заборавиме е еден од симболите на машкото достигнување, што поубава, што понакитена, што подотерана и со што повеќе златни заби во устата, то повисок ранг во заедницата има мажот.
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
Женките, природно, како припадници на специфичен вид, тежнеат да се скрасат при господар. Во секоја жена чучи една ропкиња, која мечтае за цврста рака (и не само рака). Денес тој однос господар - ропкиња е поместен повеќе од физичко кон психичко поле, значи сепак и јас признавам дека тепање на жена не е пожелно заради комшии и законски пречки, но шамар ваму таму ... никој не умрел од некоја пљуска.
Е сега постојат денес и женки кои ја отфрлаат идејата за света врска со посилниот и доминантниот пол, но најверојатно се работи за некој вид излечиво пореметување (ако се третира на време). Жената, да не заборавиме е еден од симболите на машкото достигнување, што поубава, што понакитена, што подотерана и со што повеќе златни заби во устата, то повисок ранг во заедницата има мажот.
Bravo be speci ..samo zaboravi da dodades momentot koga se mlatnue zenata i onaka osamutena se nosi u pesterata :pos2:
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
се соглАсувам со Псај...
никаде не спомнав дека сакам маж.... не е којзнае колкаво уживање да переш нечиви смрдливи чорапи и гаќи или постојанод а средуваш пош нечив газ кому единствена домашна обврска му е далечинскиот управувач

Ова трауми од детствотот или...

Инаку не е вака во реалноста.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Bravo be speci ..samo zaboravi da dodades momentot koga se mlatnue zenata i onaka osamutena se nosi u pesterata :pos2:
Бато, не се живее повеќе во пештери. Не знам како да ти објаснам, но денес луѓето имаат куќи, станови....
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
I sto drugo treba da imaat lugeto za da imaat soprug /sopruga ...osven toa stanovi, zgradi ... mislam tie mislovni imenki za mene ...ajde otvori se pa pojasni ...

eve ti kako ja izlaza zena ti deka nema da ja nosis u pestera ?
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
eve ti kako ja izlaza zena ti deka nema da ja nosis u pestera ?
Не ја излажа бе!
И кажа најотворено дека у пештерата живееш ти, и тоа веќе со векови!! :pos:

А таа паметна, бргу, бргу, патот под нозе, и со трчање кај него си појде. :salut:
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
I sto drugo treba da imaat lugeto za da imaat soprug /sopruga ...osven toa stanovi, zgradi ... mislam tie mislovni imenki za mene ...ajde otvori se pa pojasni ...

eve ti kako ja izlaza zena ti deka nema da ja nosis u pestera ?
Во мое време жените ссе купуваа. Тоа беше најдобар начин за создавање на перфектно потомство, затоа што ние богатите ги земавме најличните и од богати фамилии а на сиромаштијата им остануваа грдите, згрбаените, сушките, куците, простите... Денес на ова време на “љубов“ иди до секакви комбинации и не се пази повеќе елитата да се жени (мажи) со елита туку имаш пример таксист да жени докторка или успешен правник адвокат да земи некоја шивачка со основно а се заради некаква си “љубов“
(Не знам дали знаеш но љубовта ја измислиле во 13 век сиромашните селани за да можат да дојдат до пичка без пари)
Плус со тие поими љубов и романтика се урива и цената на една добра жена, порано се знаеше колку чини жена од добра фамилија а денес тоа повеќе никој не може да го утврди. (не се водат повеќе курсни листи за жени)
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
Не ја излажа бе!
И кажа најотворено дека у пештерата живееш ти, и тоа веќе со векови!! :pos:

А таа паметна, бргу, бргу, патот под нозе, и со трчање кај него си појде. :salut:
Znaes koj odgovara bez prasanje neli ???

Ubav toj sakase da ispadne interesen a ispadna smesen ..cek da te povlecam za ushite malce ...njihaaaa ajd git u stala tamu cekaj ke ti stavam samarot

------------

Nego speci , ima ovaa tvoja teorija i logika a vo tvoe vreme za sto bile odredeni zenite da pravat po doma ?
 

Ganimed

La Petite Seduction
Член од
18 јули 2008
Мислења
303
Поени од реакции
18
abe curive si kazaa svoeto, ama eve sea vaka da bideme realni malce

u MK ima 4 zeni na edno mashko-nezemeni

sho praime so ostanatite 3 ako edna najde maz, mislam dali premnogu baraat curive ili dal ke najdat toa sho baraat

realnosta boli:smir:
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
abe curive si kazaa svoeto, ama eve sea vaka da bideme realni malce

u MK ima 4 zeni na edno mashko-nezemeni

sho praime so ostanatite 3 ako edna najde maz, mislam dali premnogu baraat curive ili dal ke najdat toa sho baraat

realnosta boli:smir:
Јас можам да се грижам за 6-7 цури
и физички и психички
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
Леле темава еј :tapp: зашто по нештата на законите така доаѓа :toe: за да не се будиш сам на сабајле и кучето да не ти е најдобар другар можеби...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom