Што ако (недај боже) се смени името?

Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
Боже сачувај колку се "партијциве" амбициозни и наивни...
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
imeto go smenija sdsm. vmro ke go vrati. poloso od firom nema.
 

delboy

кршач на огледала
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.358
Поени од реакции
24
imeto go smenija sdsm. vmro ke go vrati. poloso od firom nema.

Ednite koga go smenija bea izdajnici i seuste se izdajnici citajki po forumov,a ovie sto sega ke go smenat,ke go smenat za vek i vekov ,i ne ne oni nema da bidat nitu izdajnici nitu prokletnici oni ke bidat samo zrtvi deka ete oni bile samo pritisnati da go smenat imeto drug izlez se nemalo
I daj da ne se lazeme dogovor za prifakjanje na predlogot na Nimic e veke postignat ,samo se ceka pogoden moment koga da mu se vturne na Makedoncheto preku negovite portokalovi poltroncinja.A se dotogas gledajte go Tomik :tv: i :drk: na negoviot glas na narodot :salut:
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Нас? Јас сум дел од македонскиот државен врв?

Иначе, ќе има референдум за двојната формула што ја спомна Груевски или не?
Државниот врв што ќе потпише промена на името Македонија може да биде “секаков државен врв“,но никако не е Македонски државен врв.А пошто гледам дека ти не си од Македонскиот државен врв,значи си склона на одстапки под притисок.:smir:

Мирно спиј си...тоа нема да се случи толку скоро..ај да не кажам и со децении некјои ќе почекаат..освен ако нешто ненадејно и од никого очекувано се случи..
И нема да биде така како сите мислат...можеби и грците накрај ќе мораат кај нив да менуваат нешто..колку за „рамнотежа„....
:nenene:
Ќе мораат и Грците на крај да дадат слободен пристап на отворено море,барем според некои “планови“,потполно остварливи до 2050та ако не и порано.:toe:
 
Член од
29 јуни 2005
Мислења
1.284
Поени од реакции
14
Заев – мора отстапка за името
Скопје /24/08/ 11:57
Македонија мора да направи отстапка во делот на меѓународната употреба на името, имајќи ја предвид тешката економска состојба во државата, како и извесното заострување на изолацијата однадвор, а особено од страна на Грција и нејзините поддржувачи.

Ова го изјави потпретседателот на опозициониот СДСМ Зоран Заев во интервју за Радио Слободна Европа.

http://www.makfax.com.mk/look/novina/article.tpl?IdLanguage=10&IdPublication=2&NrArticle=122681&NrIssue=747&NrSection=10
 
H

HITCH

Гостин
Заев – мора отстапка за името
Скопје /24/08/ 11:57
Македонија мора да направи отстапка во делот на меѓународната употреба на името, имајќи ја предвид тешката економска состојба во државата, како и извесното заострување на изолацијата однадвор, а особено од страна на Грција и нејзините поддржувачи.

Ова го изјави потпретседателот на опозициониот СДСМ Зоран Заев во интервју за Радио Слободна Европа.

http://www.makfax.com.mk/look/novina/article.tpl?IdLanguage=10&IdPublication=2&NrArticle=122681&NrIssue=747&NrSection=10
Овој а и Грујо забегаа
 
Член од
14 декември 2007
Мислења
3.271
Поени од реакции
707
Заев – мора отстапка за името
Скопје /24/08/ 11:57
Македонија мора да направи отстапка во делот на меѓународната употреба на името, имајќи ја предвид тешката економска состојба во државата, како и извесното заострување на изолацијата однадвор, а особено од страна на Грција и нејзините поддржувачи.

Ова го изјави потпретседателот на опозициониот СДСМ Зоран Заев во интервју за Радио Слободна Европа.

http://www.makfax.com.mk/look/novina/article.tpl?IdLanguage=10&IdPublication=2&NrArticle=122681&NrIssue=747&NrSection=10
negovite intervjua i mislenja veke nemaat nikakvo vlijanie ...abolirana bezglasna bukva
 
H

HITCH

Гостин
negovite intervjua i mislenja veke nemaat nikakvo vlijanie ...abolirana bezglasna bukva
Еј не е важно дали е аболиран или не. Сега му е шанса пак да се врати во политиката и си најде тема. Тема за која не смее да лупа вакви глупости. Овие лудаци не знаат дека некогаш е подобро да си ги затнат тие смрдливите усти пошто навистина ми е преку глава од глупи изјави на оваа тема. Лудациве забегаа и тоа без срам се појавуваат пак на тв и по весници наместо да се скријат. Не е важно кој од која партија се ИМЕТО НА ДРЖАВАТА НЕ Е ПАРТИСКА ТЕМА... WAKE UP!!!
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Еј не е важно дали е аболиран или не. Сега му е шанса пак да се врати во политиката и си најде тема. Тема за која не смее да лупа вакви глупости. Овие лудаци не знаат дека некогаш е подобро да си ги затнат тие смрдливите усти пошто навистина ми е преку глава од глупи изјави на оваа тема. Лудациве забегаа и тоа без срам се појавуваат пак на тв и по весници наместо да се скријат. Не е важно кој од која партија се ИМЕТО НА ДРЖАВАТА НЕ Е ПАРТИСКА ТЕМА... WAKE UP!!!
Всушност името е главна тема која ги полемизира Македонските граѓани веќе 16-17 години едни против други,што е и целта на оние кој сакаат да не “снема“.
 
Член од
11 април 2007
Мислења
1.677
Поени од реакции
25
http://www.kirilica.com.mk/vest.asp?id=15217

Како може да каже дека редно е и ние малце некогаш да ја свиеме кичмата? Абе комунистички бескичмењацииии. Па малку ли му ја кршевте кичмата на нашиот народ педесет години па уште ли?

Како може некој да даде ваква изјава, а поготово ако е потпретседател на една патрија која себе се гледа како опозициона и тоа најголема?

Па зарем малку, не свивање туку кршење на кичмата беше промена на пола устав, знамето и што ли уште не?

Самата изјава со ,,свивање на кичмата,, е какастрофа за еден ,,политичар,,. Како може некој да даде таква изјава за својот народ? Да му ја скрши кичмата! ЕЈЈЈЈЈ! Алооооо!

Али знаеме дека комунистите нивните предци и потомци, секогаш беа бескичмењаци и затоа сме до ова дереџе.
 
H

HITCH

Гостин
Всушност името е главна тема која ги полемизира Македонските граѓани веќе 16-17 години едни против други,што е и целта на оние кој сакаат да не “снема“.
Се согласувам делумно... малку и народот си подзаспа... Се сеќавам имаше една емисија зборуваа Киро и Стојан и демек како тие ја двоеле Македонија од Југославија и како народот се восхитуваше.... Се сеќавам на новинарите, на луѓето, на коментарите што ги даваа... СТРАШНО... И после оп шала беше тоа се... Значи народот не очекуваше дека ќе дојдеме до ова дереџе. Имаше протест за зачувување на името и се појави многу малку народ, ако му сметаше на некого ќе дојдеше за да си каже или требаше само да стои и ништо повеќе. Народот има преголема доверба во политичарите а тоа е најлошо што може да му се случи... ЗНАЧИ ЗАКЛУЧОК НАРОДОВ СЕУШТЕ СПИЕ И ЧЕКА ДРУГ ДА МУ ЈА ЗАВРШИ РАБОТАТА А АКО ПОСПИЕ УШТЕ МАЛКУ ЌЕ МУ БИДЕ УШТЕ ПОКАСНО И ЌЕ ГО СТРЕФАТ УШТЕ ПОЛОШПИ РАБОТИ НЕ САМО СМЕНА НА ИМЕ
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
Заев – мора отстапка за името
Скопје /24/08/ 11:57
Македонија мора да направи отстапка во делот на меѓународната употреба на името, имајќи ја предвид тешката економска состојба во државата, како и извесното заострување на изолацијата однадвор, а особено од страна на Грција и нејзините поддржувачи.

Ова го изјави потпретседателот на опозициониот СДСМ Зоран Заев во интервју за Радио Слободна Европа.
овој уште има лице да зборува ??? цццццц
- што ќе беше бре ова ?
- му недостасува "слобода" за шетање да си ги потроши парите
- не да појде пожар да гаси
- што кур фактор е овој
- од каде сега вакви далавери -
- аааааааа му текна б.Ц му рекол јавно да го поддрже
- нож браќа , само таму е спасот !


позЗ
 

mmm121

Pentaxian
Член од
27 јуни 2006
Мислења
545
Поени од реакции
21
Во овој муабет го подржувам мислењето на Јаков.... секое чудо за 3 дена. Ни се случувале работи кои потешко ми паѓале од ова... (рамковни, ово она)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom