Калиопи

jeeeee8

Like dreams
Член од
28 ноември 2008
Мислења
647
Поени од реакции
16
Срамота за тие што ја почитувавме и идевме на нејзини концерти, бар едно фала да речеше за тие што гласаа за неа!
И јас ќе кажам како Дивајн, МОЧЛА!
 

jeeeee8

Like dreams
Член од
28 ноември 2008
Мислења
647
Поени од реакции
16
Ороспија..а се праи дека е голем патриот
Глумица, предавник, резил незнам веќе што да кажам, треба да отвориме тема за плукање на Калиопи, ме остави без зборови пошто стварно ја почитував, сеа комотно може пут под ноги, и нек се изгуби.
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Закани дека ова е последна шанса која и ја дава на својата земја... Бре бре, нас па до Калиопи ни дојде. Ако не сака да дава уште шанси, нејзин проблем. Никој не ја ни бараше. Туууу да се добивале награди со уцени. Па јаката личност па.
Како може да не и е срам.
Има неколку интересни песни, прекрасен текстописец е. Но последнава песна, а богами и последниот испад беа земјотрес за нејзината кариера.
Почитта и репутацијата се здобиваат во текот на многу години, но потребна е само секунда за сето тоа да пропадне во вода. Калиопи си го дочека и првото,а богами и второто. ДО душа, второт сама си го избра.
Епа Калиопи со среќа... Не гледам дека сега ќе има баш баш многу кои ќе те сакаат.
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
Јас немам друг коментар освен :tapp:.

Не знам како се осмелува да направи и да изјави вакво нешто. Да се откаже од оние кои ја бодреа и ја сакаа и го следеа секој нејзин чекор. Зарем мисли дека во Загреб или во Белград повеќе ќе ја сакаат?! Епа се излажала. Мислам дека ваква дрскост и непрофесионалност не смееше да покаже личност со толкав углед каков што ужива Калиопи.

Сите ние имаме свои падови и порази, но никогаш решението не е бегство. Секогаш треба да се соочиме со тие проблеми. Очигледно Калиопи не мисли така.

:helou:
 
Член од
18 декември 2008
Мислења
310
Поени од реакции
108
Не можам туку така да престанам да ја обожавам, сепак таа со години беше моја омилена пејачка:pipi::pipi::pipi:. Но сепак не ми е сеисто за неа...
Пеачите ги ценам по песните, а не по изгледот и скандалите што ги прават.
Тоа што сега така се испонаша нема да ја намали убавината на песни како што се Месечина, Не плачи, Обои ме.... Тие си остануваат класика... Исто како и нејзиниот моќен глас (за пеење, не за вреѓањето зошто не ја изгласавме за евровизија :vozbud:)
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]
[/FONT][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]"Поради револт и протест кон некултурните табори на младите изведувачи кои ја исвиркаа во Универзалната сала, Калиопи се повлече и лута е", велат скопските чаршиски муабети. "Евровизија е мала работа за име какво што е Калиопи. Во моментов кога подготвува голема балканска турнеја, смешка каква што беше Скопскиот фестивал не и ни треба", велат нејзините блиски соработници и колеги. [/FONT]
Ауфффф, тогаш зошто се пријави годинава и изјавуваше дека мора да победи?
СеЉанка една.

Вака не дека сум некој фан на Калиопи далеку од тоа но донекаде ја разбирам после она што се случи ни крива ни должна оти во сета оваа спанска серија најголеми виновници се МРТ оти за настан кој буди толку голем интерес е несфатливо да картата чини само 200денари оти во 2002г истата беше 1200ден. што значи дека денес таа требаше да биде во мала рака 1500ден.
Па нормално дека беше 200 денари, кога лани салата во Метрополис арена беше полупразна. Не знам кој, освен евро-фановите би дале над 1000 за еден Еврвозиски избор.
И Калиопи можеше да си донесе навивачи кои ќе врескаат за неа.
 

jeeeee8

Like dreams
Член од
28 ноември 2008
Мислења
647
Поени од реакции
16
Не можам туку така да престанам да ја обожавам, сепак таа со години беше моја омилена пејачка:pipi::pipi::pipi:. Но сепак не ми е сеисто за неа...
Пеачите ги ценам по песните, а не по изгледот и скандалите што ги прават.
Тоа што сега така се испонаша нема да ја намали убавината на песни како што се Месечина, Не плачи, Обои ме.... Тие си остануваат класика... Исто како и нејзиниот моќен глас (за пеење, не за вреѓањето зошто не ја изгласавме за евровизија :vozbud:)
ДА ама ете а бар едно фала да ти кажеше што ја почитуваш нејзината музика,имаше луѓе кои гласаа за неа, а не покажа никаква благодарност кон нив(СРАМОТА)тоа ме изнервира и не вреди таква fake личност да слушам, кога знам дека нема искреност во ниту една од песните што кажуваше дека ги посветила на ова или она, се и било ччисто колку да стигне до поголема слава!
Може чудно вака, ама јас искрено од нејзин фан преминав во хејтер, се каам поради тоа што верував дека навистина ја сака нашата земја а со тоа и нас Македонците!
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Не можам туку така да престанам да ја обожавам, сепак таа со години беше моја омилена пејачка:pipi::pipi::pipi:. Но сепак не ми е сеисто за неа...
Пеачите ги ценам по песните, а не по изгледот и скандалите што ги прават.
Тоа што сега така се испонаша нема да ја намали убавината на песни како што се Месечина, Не плачи, Обои ме.... Тие си остануваат класика... Исто како и нејзиниот моќен глас (за пеење, не за вреѓањето зошто не ја изгласавме за евровизија :vozbud:)
Да, само што тие песни веќе не ќе можеш да ги слушаш во живо, зошто она НЕ САКА ДА НАСТАПУВА ТУКА.

П.С. Сега внимателно прочитав, Каљопа вели дека исклучок ќе биле само солистичките концерти кои ќе ги прави за нејзините обожаватели?
А едно прашање драга, како ќе дознаваме за нив кога не сакаш да се појавуваш никаде?
 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.552
Поени од реакции
1.812
калиопи е дигната чавка, која нимаклу не ми се допаѓа како пее
 
Член од
18 декември 2008
Мислења
310
Поени од реакции
108
Зошто ова го сваќате толку трагично, сепак таа изјавава не ја даде, може и ја извадиле од контекст, знаеме што се прават весниците за да битат продавани, насловот им е скандалозен а после во текстот ни С од скандал. Јас ке чекам изјава директно од неа, ако и таа самата го изјави истото(видео да видам), тогаш ја отпишувам, ни една нова песна нема да помине низ моите уши, а од старите не се тукутака откажувам :nenene:

А за тоа дека не честитала... секој што губи има право да се лути :pos2:

И подобро што не излезе... ке испаднеше како на крајот на натпреварот Федерер-Надал. Ќе честита, ама ќе плаче цело време и на победникот да му стане незгодно што победил.
 

jasisamojas

Не ми треба титула
Член од
26 ноември 2008
Мислења
762
Поени од реакции
423
Крајно непрофесионален потег, недостоен за нејзината публика. Се виде на виделина лажното проповедање на патриотизам. На овој начин уште повеќе ја изгуби доверба на публиката.
 

jeeeee8

Like dreams
Член од
28 ноември 2008
Мислења
647
Поени од реакции
16
Епа жената се праеше многу скромна, сето тоа било само глума за постигне нешто, еве сеа си се извади нејзиниот вистински лик на виделина, демек пошто не победила на фестивалот и скар, ко мало дете(ако не ми купиш играчка не јадам) нека иде и слободно нека пее за другите земји (ако е тоа точно што го пишува ВЕСТ), не сфаќа изглеа дека не може сите да ја сакаат, епа затоа сеа и тој број на луѓе што ја сакаа сеа ќе се преполови.
 

ФлоуБТ

Потпис: Clever Bastard
Член од
17 февруари 2008
Мислења
1.582
Поени од реакции
66
Пали патиките и ајт кај шо те носи ветрот.

Цела кариера си ја фрли за Евросонг. Па беше еднаш, шо сакаш сега, цела Европа да ти се смее? :tapp:
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Тамара и Дани- пејачки на годината?

Среда, 02.25.2009


Бекстејџ екслузивно ви открива мал дел од тајното сценарио на “Златна буба мара” на популарноста”.

Низ скопските естрадни кругови кружи муабет дека тимот на популарната манифестација наградата за пејачка на годината ќе ја додели на две дами: Дани и Тамара.
Првично, златната статуетка требала да ја добие Калиопи, но по нејзиното повлекување од сите јавни настапи, тимот на Бубамара излгеда морал да бара друго чаре, па не можејќи да се одлучи која од двете млади пејачки е подобра, решил да ги награди и двете. И Тамара и Дани како чести гостинки на “Бубамара” и онака биле дел од сценариото.
Нагласуваме дека ова се муабети кои се вртат во круговите блиски до пејачите, а режисерот Ранко Петровиќ традиционално е цврст карактер, официјално не открива ништо за сценариото и сака публиката во салата да ја изненади и да ја шокира, што секогаш му успева.
Колку за потсетување: Тамара заедно со Адриан Гаџа и Врчак лани ја преставуваше Македонија на Евросонг, и имаше успешен настап на српскиот радиски фестивал.
Песната на Дани, “Мојот живот” е избрана за химна за борба протов сидата за Југоисточна Европа. Неколку нејзини спототви беа на врвот на МТВ Адриа топ 20 листата.

--------------------------------

А со што Калиопи заслужи награда за најдобра пејачка?
Што прави албуми на српски, без да ги преведе на македонски?

А, па уште повеќе не знам што па Тамара и Дани имаат врска со најдобра пејачка.
Едната лани помина мизерно на Евровизија, а после ја снема, додека другата има уште многу леб да јаде за да стане најдобра пејачка (а не дека е лоша)
Ако е ова вистина, стварно Бубамара ќе го изгуби престижот (што веќе е и разнишан)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom