Калиопи

Член од
15 септември 2008
Мислења
7
Поени од реакции
0
Бог да чува!
До вчера паѓаше во трансови дека многу ја сакала Македонија, бла бла бла
а сега.... немало да ја видиме .... . дрндупки, свашта?!
И да не чујам веќе споредби со Тоше... ве молам не му го валкајте името на детето со разни лигави, дволични створови
КАЛИОПИ ЧАОООООО
:helou::helou::helou::helou::helou:
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Жената која ја почитував заради искреноста и сестраноста, одеднаш се трансформира во една предавничка на сопствениот народ според мене, жена која се заканува и уценува и жена која не знае да пружи рака на некој што ја надминал нејзината навидум доминантна позиција

Само се надевам дека пред да замине за Загреб јавно ќе се извини што така не уценуваше пред Евровизијата, што не се заблагодари на гледачите кој својот глас го дале за неа и пред се да им честита на младите момци од Некст Тајм зашто во спротивно ја докажува нејзината непрофесионалност, вообразеност и егоистичност поради неконтролираната желба за МОЌ
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
1.016
Поени од реакции
50
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Дуетската песна со Наум можеби не беше најдобра, но беше најоригинална", ни раскажаа блиски на Калиопи.
[/FONT]
Значи ова е најголемата глупост шо ја имам прочитано!
 
Член од
3 јули 2008
Мислења
245
Поени од реакции
9
Срамота! Навистина незнам што да кажам!
Каде е онаа Калиопи што ја почитував најмногу на македонска музичка естрада!?
Јас лично многу сум разочарана од нејзиното однесување!
 
Член од
18 декември 2008
Мислења
310
Поени од реакции
108
Срамота! Навистина незнам што да кажам!
Каде е онаа Калиопи што ја почитував најмногу на македонска музичка естрада!?
Јас лично многу сум разочарана од нејзиното однесување!
Каде е? На пат кон Хрватска :vozbud::pos2::pos2:
Не остави.... ама и си заслуживме. Што им требаше да ја исвиркаат?
 
Член од
31 декември 2007
Мислења
441
Поени од реакции
111
Veke imav ostaveno komentar za Kaliopi na pocetnite stranici taka da so slucuvanjata vo izminatite denovi taa samo go potvrdi mojot komentar odlicen peac,ama mal covek .Drama,patetika,samobendisanost segde ja prati ja pa ja pa ja:tapp:
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
1.016
Поени од реакции
50
Каде е? На пат кон Хрватска :vozbud::pos2::pos2:
Не остави.... ама и си заслуживме. Што им требаше да ја исвиркаат?
И шо дека ја исвиркаа? Ако запримети и Некст Тајм ги исвиркаа па никому ништо.. да не требаше и тие да се откажат од државата. Се знаеше дека 90% во салата беа за Сленг. Е сеа Калиопи ако немој да се помири со параз , и сака да оди на евровизија на стара слава.. Па не Хрватска, кај сака нека замини.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
ДЕНЕС ВО ВЕСТ
СКАНДАЛОЗНА ИЗЈАВА НА КАЛИОПИ

М А К Е Д О Н И Ј А никогаш повеќе нема да ме види!


http://www.vest.com.mk/

Хелоу, жено, шо се замишљаш, дека ќе плачеме сега, колку си патетична и права глумица си, смао што овој филм нема да ти има никаков успех, верувај
Ајт мрш
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Не ми се верува.
Станува збор за возрасна личност, која треба да знае дека има свои обожаватели, но и такви кои не ја сакаат. Покрај тоа, треба да знае дека ако форсира да помине на Евросонг некоја громорозна песна, секако ќе биде исвиркана и нема да биде прифатена. Ама, на сите тие години што ги има во газот, не може да го сфати тоа?
Ќе ја оставала Македонија и немала да пее на иста бина со друг Македонски колега, иако не ни има многу кои може да ги именува со "колега"? Па да... тука можеби и е во право. Не верувам дека има многу такви кои покрај било каков револт би се откажале од својата земја. А и, ќе пеела можеби некогаш за својата публика... како да не може да сфати дека со овој потег сите ги губи!
А може очекува нешто друго со ова лигавење... Собир пред аеродромот пред да замине и кукања од Македонците да не си оди. Ам, тоа го прават деца кои не знаат колку се 2+2.
Можеби ми е криво, бидејќи сепак не е шкарт пејачка и има некои поголеми планови со кои ваљда би се гордееле сите, ама ако таа сама решила да не знае што ќе одговара на прашањето за потеклото, мене ми е уште посеедно.
Не практикувам уличарски речник, ама сега морам и јас ... мочла една, нека се засрами и нека не се враќа!
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
Сега го прочитав тоа во Вест.Епа Калиопи, со здравје, не ни тебаат такви арогантни "уметници".Рекла дека Евросонг не е на ниво за Калиопи, па тогаш што се пријавувала да пее?Се разбира дека ќе биде исвиркана, кога толку многу се занесуваше, а имаше тиња песна.
 
Член од
3 јули 2008
Мислења
245
Поени од реакции
9
Каде е? На пат кон Хрватска :vozbud::pos2::pos2:
Не остави.... ама и си заслуживме. Што им требаше да ја исвиркаат?
Не беше исвиркана Калиопи, туку нејзината песна, која не личеше на ништо...
Незнам што и требаше ова на Калиопи...стварно незнам!
 

rustyblades

Stiff Upper Lip
Член од
19 февруари 2007
Мислења
611
Поени од реакции
35
Нека оди! Една искомплексирана „поп дива“ помалку:helou:
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
После ова , добро е што Македонија нема да ја види.
Со самата изјава се навредува самата себе. Тоа што останало од неа де.
Каде се изгуби старата добра патритоска Калиопи ??

Сите започнале да се однесуваат како деца :tapp:
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
Еве едно гледање од моја страна за ситуацијава:

Јас Калиопи ја знам од порано а исто така и Зафирчев....за неа знаев дека е малце внесена во некој си барок стил или што ја знам...само знам дека она демек е вон временска дива и никој не може со неа...

А Зафирчев е една тешка биип,и исто така и он си живее во некој свој свет...

Но еве периодов се виде дека нешто и фали у главата....замисли се пријавува на евросонг без да размисли у кој филм е влезена...и нормално го згрешила филмот.:tapp:

А плус тоа ништо чудно и да е бремена Калиопи пошто секое излегување на сцена е 10кг подебела више и Биба ќе ја надмине....

И после оваа изјава...ако се појави и рече "МАКЕДОНИЈА МИ Е ВО СРЦЕТО" морав да се вратам...тогаш ќе треба ние од револт да не и отидеме на ниеден настап или концерт!(оти ако ја плукаме ние ќе излеземе сељаци во случајот)

п.с Па до кога бе ќе си играме сакам нејќам,иди ми-дојди ми????:tapp:
 

jeeeee8

Like dreams
Член од
28 ноември 2008
Мислења
647
Поени од реакции
16
Разочарување до бескрај!:icon_conf
Колку што ја почитував се дупло ја нејќам, сите песни ќе ги избришам од неа!
КАКОВ РЕЗИЛ СМЕ ЧУВАЛЕ ВО ЗЕМЈАВА НАША, ОДМА НЕКА СИ ОДИ!
 

Attachments

Kajgana Shop

На врв Bottom