Огласи за цимер/ка

Таруно

Еким
Член од
9 јуни 2010
Мислења
2.610
Поени од реакции
2.505
Студен на Музичка академија бара соба од Три Бисери према центар од Кисела вода од рампа према центар и околу Хилидеј ин.

Значи соба, не само кревет а собата со некого да ја дели.

Оглас со слики и контакт и цена преку приватна порака пратетеми.
А треба и слика од газдата.. или не е битно !? ;) (џоук)
 

rustyblades

Stiff Upper Lip
Член од
19 февруари 2007
Мислења
611
Поени од реакции
35
Бараме 3ти цимер за стан кај Железничка, зад зградата на One.
 

Gunner_L

Lord , Lord Bendtner
Член од
7 април 2009
Мислења
922
Поени од реакции
500
ја не барам него мењам цимер за некој шо не му смрдат чорапите како на овој :(
 
Член од
26 ноември 2009
Мислења
72
Поени од реакции
12
шубо било да си бараш цимерки и цимери :)
 
Член од
22 ноември 2009
Мислења
80
Поени од реакции
5
Бараме цимер или цимерка по можност да е од медицина или електро(ама нема везе и да е од друг факултет) ние сме двајца другари машко(електро) и женско(медицина) ако има некој заинтересиран нека кажо
 
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
946
Бараме цимер или цимерка по можност да е од медицина или електро(ама нема везе и да е од друг факултет) ние сме двајца другари машко(електро) и женско(медицина) ако има некој заинтересиран нека кажо
На кое место е? Нешто малце повеќе во врска со станот услови, сметки итн итн итн, од ПМФ несмее да биде? :)
 
Член од
22 ноември 2009
Мислења
80
Поени од реакции
5
abe vaka nie barame za sigurno uste eden pa posle ke barame stan i taka ama v centar a tebe ne ti odgovara daleku ke ti bidi:D
 
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
946
abe vaka nie barame za sigurno uste eden pa posle ke barame stan i taka ama v centar a tebe ne ti odgovara daleku ke ti bidi:D
Не е за мене за девојками е , таа студира во Тетово, бара сега стан, но и треба стан кој ќе во близина на Партизанска.
 
Член од
2 август 2008
Мислења
743
Поени од реакции
460
барам цимерки - студентки , поточно некои на кои им треба цимерка, за наредната година, цела година...
подобро би било некои кои веќе знаат каде ќе седат - имаат изнајмено стан, бидејќи јас нема да бидам во државава јули и август и нема да можам да барам.
 
Член од
22 ноември 2009
Мислења
80
Поени од реакции
5
Не е за мене за девојками е , таа студира во Тетово, бара сега стан, но и треба стан кој ќе во близина на Партизанска.
Па ако и одговара би можеле да побараме нешто околу буњаковец и најак соборен храм
 
Член од
9 јули 2011
Мислења
1
Поени од реакции
0
Итно ни треба цимер или уште двајца цимери за во Штип ..... ако има некој со итсти потреби нека пише тука .....:)
 
Член од
7 август 2010
Мислења
150
Поени од реакции
50
Бараме цимерка за стан во центар...btw oglasot e za edna drugarka :P
 

Kajgana Shop

На врв Bottom