Огласи за цимер/ка

Член од
22 август 2010
Мислења
110
Поени од реакции
14
Здраво дечки, другар ми од Струмица бара цимер за да бараат стан во Скопје или пак ако на некој му треба цимер нека ме контактираат.
Ако има некој заинтересиран нека ми пише порака на кајгана, или да се јави на 078444834, па ќе ја договориме.
 

draganask

те сакам СОНЦЕ
Член од
4 декември 2007
Мислења
401
Поени од реакции
24
Се бараат две цимерки или пар за стан во Скопје кој се наоѓа во населба Аеродром кај Тобако2. Посебна соба(спална), заедничка кујна и WC. Станот има кабелска телевизија и интернет. Цена 50€ + сметки. Контакт 078/213334 или 071/867-817
 
Член од
23 октомври 2010
Мислења
2
Поени од реакции
0
Се бара цимерка (не цимер) за стан во непосредна близина на Електро и Машински, веднаш до новиот Космо - Супер Тинекс. Цена 50е+сметки. Се грее на панелни плочи, значи нема фиксни трошоци за парно, туку колку ќе си потрошиме-толку. Има две големи соби, купатило, кујна со трпезарија, тераса. Вселување на 1 ноември 2010. Заинтересираните нека пишат порака, ќе дадам броеви за контакт.
 
Член од
23 октомври 2010
Мислења
2
Поени од реакции
0
Се бара цимерка (не цимер) за стан во непосредна близина на Електро и Машински, веднаш до новиот Космо - Супер Тинекс. Цена 50е+сметки. Се грее на панелни плочи, значи нема фиксни трошоци за парно, туку колку ќе си потрошиме-толку. Има две големи соби, купатило, кујна со трпезарија, тераса. Вселување на 1 ноември 2010. Заинтересираните нека пишат порака, ќе дадам броеви за контакт.
Огласот веќе не важи. Цимерката е пронајдена.
 
F

FilipMacedon

Гостин
Бре бре,пошовинистички огласи во живот не сум видел :)
 
Член од
16 јануари 2010
Мислења
44
Поени од реакции
0
barame cimerka za namesten stan vo avtokomanda, cena 56 evra plus smetki
 
Член од
6 февруари 2009
Мислења
50
Поени од реакции
5
Ајде штипјани кажувајте ако има соба \ стан за две студентки во Штип
 
Член од
3 јануари 2011
Мислења
2
Поени од реакции
0
Бараме цимерка
за стан во близина на економски факултет (Штип)

076 471 552
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.399
Поени од реакции
37
Има ли некое девојче со тере стан у Штип ? Нека се обрате кај мене :P Тераме цимерка!
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Итно е потребна цимерКА!



Станот се наоѓа во Козле позади ресторанот Македонска Куќа (блиску до Педагошки факултет)
Погодно е и за оние кои се на Машински, Електро или Драмски факултет. (СКОПЈЕ)

Киријата изнесува 62 евра (3800 ден.) + 1300 ден. за сметки (греење, вода, струја...)
Има парно има и интернет (нормално :) )
Станов има една голема дневна и две спални.

Моментално се две девојки и едно машко.

Заинтересираните за огласов нека ми пишат приватна порака.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.771
Поени од реакции
6.738
Итно се бара еден или двајца цимери за убав стан во Аеродром веднаш зад Веро, на 3 мин. од Т.Ц. Бисер. Ние сме двајца, еден ни замина па бараме замена за него. Газдата бара фиксно 200 евра без разлика дали сме тројца или четворица. Има посебни две соби со по два кревети плус дневна, кујна со трпезарија со голем фрижидер и купатило со кабина за туширање. Има и парно и кабловска со интернет :)

Заинтересирани по пп :)
 
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
946
Студен на Музичка академија бара соба од Три Бисери према центар од Кисела вода од рампа према центар и околу Хилидеј ин.

Значи соба, не само кревет а собата со некого да ја дели.

Оглас со слики и контакт и цена преку приватна порака пратетеми.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom