Next Time

Член од
13 август 2008
Мислења
41
Поени од реакции
1
Не ми се свиѓа тоа што се copy-paste наместо да се претстават во некое свое оригинално светло...

Едниот го имитира Слеш другиов го имитира Бон Џови... :tapp:

Али ај ќе почекаме да видиме дали ќе ги биде... :)
многу убаво кажано :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Кај македонската естрада ме нервира што никој не сака едноставно да си е сторија за себе, да биде оригинален. Сите сакаат да копираат некого. Тоа воопшто не чини, imitation is suicide.
 

lidu6

искусен форумџија
Член од
8 јуни 2008
Мислења
181
Поени од реакции
8
Ееееееее ама критики имаат од прва момциве... :tapp:

Мене бас ми се супер, а за некој да имитираат треба да помине бар год дена за да дојдете до тој заклучок:uvo:
 

Desire

Refuse,Resist
Член од
25 декември 2007
Мислења
1.823
Поени од реакции
284
Ееееееее ама критики имаат од прва момциве... :tapp:

Мене бас ми се супер, а за некој да имитираат треба да помине бар год дена за да дојдете до тој заклучок:uvo:
Како мислиш година дена?Има одредено временски период од тогаш до тогаш се имитира?

Не златна,доволни се тие три-четири настапи за да сфатиме дека се копија.Ако ништо друго,треба барем на почетокот да се претстават во најдобро светло...ако ова им е најдоброто,тешко дека ќе ги биде :tapp:
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
515
Поени од реакции
22
незнам зш толку ви пречат next time баш се ок, па другите пејачи на македонската сцена не можат да се пофалат со нешто посалам од нив. Од сите страни критики копија биле незнам шо. А боки 13 никој не го критикува , затоа шо е педер ууупс се извинувам затоа шо никој не копира?!?!:wink:
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.162
Поени од реакции
889
Не слушам рок музика, па автоматски ниту овие :)
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
А баш заради вакви кои мислат дека ако научиле 5 акорди и прават песни како поранешните ју хитови со сола од 10 секунди и секоја песна да почнува од А мол, луѓето мислат дека оваа музика е правиот рок. Хау сед.
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
Не слушам рок музика, па автоматски ниту овие :)
ау бе браат :pos2: камо да беа рокери?
ајде некој нека ми каже, кога изиграваш рокер, а песна ти пишува тезгар(јованов)! работава се вика ,,my secret combination" :vozbud::vozbud:
 

Desire

Refuse,Resist
Член од
25 декември 2007
Мислења
1.823
Поени од реакции
284
незнам зш толку ви пречат next time баш се ок, па другите пејачи на македонската сцена не можат да се пофалат со нешто посалам од нив. Од сите страни критики копија биле незнам шо. А боки 13 никој не го критикува , затоа шо е педер ууупс се извинувам затоа шо никој не копира?!?!:wink:

Болд 1:па барем на другиве не им е изграден стилот врз нечиј друг.И никој не рече дека можат да се пофалат со нешто посаглам,иако тоа не е точно.

Болд 2:Како бе никој не го критикува?Колку проценти од населениево не може да го смисли?Аман размисли малку пред да напишеш.

И да додадам,бендот не треба да ги прифаќа критиките како нешто непријателско,критиките треба да им се добредојдени,од нив треба барем малку да научат,да видат што не е во ред и по можност да се поправат.
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
ау бе браат :pos2: камо да беа рокери?
ајде некој нека ми каже, кога изиграваш рокер, а песна ти пишува тезгар(јованов)! работава се вика ,,my secret combination" :vozbud::vozbud:
Види луѓето си се нарекуваат рокери, така да и тие што ги слушаат а се неуки во врска со рок музика мислат дека тоа е рок
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
515
Поени од реакции
22
Болд 2:Како бе никој не го критикува?Колку проценти од населениево не може да го смисли?Аман размисли малку пред да напишеш.
Ахам да го критикуваат го пцујат и . т. н ама сепак сите ги гледат неговите глупи емисии, и скоро ке правел некој концерт па сите коси кубат и машки и женски. Разбираш, - Педер е бе мајни го јас за овој 5 пари не давам. А сега оп сите на концерт па како тоа бе?!
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Затоа што добро лајно надалеку смрди.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.387
Поени од реакции
25.166
Мора и тие да сфатат дека со три песни не се стекнува слава. За стекнување слава треба голема долготрајна работа на музичката сцена.
Еве пример: сношти на Охрид Фест беа 15-ти по ред, исвирија што исвирија ај, и ко завршија, зад мене едно десетина 14-годишни момичиња викаат: Јееее, ихии, тоооо, јееееее, ај да ојме да се сликаме со нив, јееееее:tapp:
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
А зошто да се затвори? Ако не ти се свиѓа не ја посетувај. Не си само ти на форумов.
Затоа што за мнооогу поголеми артисти и бендови нема отворено тема, овие не заслужуваат еден пост а нема па волку.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom