Дали сте плачеле за вашата љубов?

Сте плачеле за вашата љубов?

  • Да

    Гласови: 384 73,6%
  • Не

    Гласови: 138 26,4%

  • Вкупно гласачи
    522

Mrs. Vedder

red cloud at sundown
Член од
12 февруари 2009
Мислења
984
Поени од реакции
66
Сум плачела и не ми е срам шо плачев заради љубов него шо плачев за погрешна личност!
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
Сум плачела безброј пати..Емотивна сум ,ама не плачам без причина.
Најмногу имам плачено за мојата најискрена љубов која се обидував да ја освојам,кога дознав дека веќе има некоја,а покрај се ми даваше надеж:place:
Последен пат кога најмногу плачев беше кога раскинав со бившиот :( Тогаш сфатив дека стварно сум го сакала повеќе отколку што мислев и ме здоболи фактот дека веќе го немам..Солзите доаѓаа сами од себе.
 

Mrs. Vedder

red cloud at sundown
Член од
12 февруари 2009
Мислења
984
Поени од реакции
66
Исто:nesum:
Не ми се верува сеуште дека 3 години сум плачела за некој кој не вреде:uvo:
Будали и ја и ти, никој не е поважен од тебе и не ги заслужува твоите солзи ама кој да сфати тогаш(оддамна беше)...Ама ајде искуство-никому не му тежи на грбот :)
 

Lucy in The Sky

A girl with kaleidoscope eyes
Член од
8 март 2009
Мислења
304
Поени од реакции
34
Плачам веќе еден месец, при секоја помисла на него.
Не верував дека толку ми значи се додека не го изгубив.. aли тоа е.. јбг :(
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Немам плачено, ама имам скршено два три предмети, подобро да не пишувам што :).
 
N

navivacka

Гостин
Будали и ја и ти, никој не е поважен од тебе и не ги заслужува твоите солзи ама кој да сфати тогаш(оддамна беше)...Ама ајде искуство-никому не му тежи на грбот :)

Е тогаш не сме мислеле на тоа само сме плачеле одвреме навреме...ама кога ке помислам сега сватив дека сум изгубила 3 драгоцени години.Како што викаш никој не е заслужен да плачеш за него.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Да да да................и да,ама сфатив дека не вреди.Но,сепак касно сфатив........јбг:toe::cry::cry::cry:
 
V

Viktoranius

Гостин
Немам плачено, ама имам скршено два три предмети, подобро да не пишувам што :).
Мобилни сигурно.:)

Иначе не сум плачел за пиче до сеа, сум се нервирал али да плачам не.

Плачев само еднаш кога љубовта моја изгуби титула пред 2 години со исто бодови, од ку*вата мадридска.
 

lady_QUEER

I love life.
Член од
28 март 2009
Мислења
521
Поени од реакции
28
Мобилни сигурно.:)

Иначе не сум плачел за пиче до сеа, сум се нервирал али да плачам не.

Плачев само еднаш кога љубовта моја изгуби титула пред 2 години со исто бодови, од ку*вата мадридска.
Се додека ги нарекуваш девојките со ,,пиче,, нема ни да осетиш како е кога и значиш на некоја,може само да мислиш дека те посакува,но мажот/дечкото мечта е далеку од твојот профил.Кога би знаел само што жените сакаат....
 

sl@tk@

е па слатка...
Член од
12 февруари 2009
Мислења
20
Поени од реакции
0
sum placela i uste si placam no seuste nemam svateno dali vredi ili ne toj za kogo placam.:toe:
 

jkd

one name one country united macedonia
Член од
13 септември 2007
Мислења
1.261
Поени од реакции
27
јок не сум плачел се надевам и дека нема ни да заплачам јбг тврдокорен сум
 
Член од
2 април 2009
Мислења
1.405
Поени од реакции
177
Мала сум уште и мислам дека не треба да ги сфаќам работите толку трагично на оваа возраст.Било,поминало така е сега тоа [во овие години].:toe:
Емотивна сум многу и претпоставувам дека допрва ќе плачам за вакви работи.
Сега за сега си уживам уште во малиот дел од детствово што ми остана.
Има време за се.:toe:
 
N

navivacka

Гостин
sum placela i uste si placam no seuste nemam svateno dali vredi ili ne toj za kogo placam.:toe:
Верувај дека не вреди,јас на време го сватив тоа...никој не заслужува да плачеш за него...ако те поштува,ако те сака нема да дозволи да пролееш ниту една солза,свести се додека е на време зашто животот е краток и не треба да губеш време за некој...има илјадници кои би сакале да го освојат твоето срце:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom