Дали сте плачеле за вашата љубов?

Сте плачеле за вашата љубов?

  • Да

    Гласови: 384 73,6%
  • Не

    Гласови: 138 26,4%

  • Вкупно гласачи
    522
Член од
1 јули 2008
Мислења
741
Поени од реакции
76
Ајде бидете искрени, дали имате пролеано солзи за вашата љубов? Пример, кога сте раскинале, сте биле повредени од негова/нејзина страна, ви недостигал/а, сте се искарале...можеби неостварена љубов...за било која икс причина, дали имате пролеано макар и една единствена солзичка за некој(а) кој(а) тогаш/сега ви бил(а)/е се?
Поготово ме интересира што ке кажат претставниците од посилниот пол, дали тие некогаш заплакале за женско??
Очекувам најискрени одговори :pipi:
Еве да почнеме од мене...јас искрено, да, имам плачено кога еднаш стварно се искарав со дечко ми и тоа по моја кривица...Тогаш ептен ми беше тешко и мака, ми беше страв да не го изгубам поради мојата глупост...но сепак после искрено од срце му се извинив и најискрено го замолив да ми прости и ми го прифати извинувањето (за што сум му многу благодарна), виде дека стварно се каам за тоа што го направив и ми прости...и сега за среќа (да чукнам во дрво) се е прекрасно...

П.С. Се извинувам ако има слична тема (иако не сретнав таква) :smir:
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
Ако на 16 години си цимолел за некоја тешко тебе

Ќе ти запеат другарите " папучар си папучар" :)
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
741
Поени од реакции
76
Ако на 16 години си цимолел за некоја тешко тебе

Ќе ти запеат другарите " папучар си папучар" :)

Ех, ех, ех немојте бе луѓе одма со предрасуди...Женско ако плаче - плачка, цмиздра и сл...машко ако заплаче - папучар, педер, мочко....Ајде не лепите така етикети, може стварно си имал мака човекот штом плаче, никој не плаче за џ! :helou:
 

lidu6

искусен форумџија
Член од
8 јуни 2008
Мислења
181
Поени од реакции
8
Nema nekoj so ne propatil vo lubovta, a togas e najlesno da se ispla4es.


Поготово ме интересира што ке кажат претставниците од посилниот пол, дали тие некогаш заплакале за женско??
Bas me interesira kakvi odgovori ke pro4itam od ova prasanje... :icon_lol:
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
Ех, ех, ех немојте бе луѓе одма со предрасуди...Женско ако плаче - плачка, цмиздра и сл...машко ако заплаче - папучар, педер, мочко....Ајде не лепите така етикети, може стварно си имал мака човекот штом плаче, никој не плаче за џ! :helou:

Да плачам зошто испаднала кучка ( свати го како сакаш ова мување, карање итн ) .... искрено ќе сум среќен што на време дознав што сорта е
 
Член од
10 септември 2007
Мислења
184
Поени од реакции
1
da u osmo koaj mi raskina prvata zenska :) samo 3 dena od koa se fativme lol =)
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
741
Поени од реакции
76
Да плачам зошто испаднала кучка ( свати го како сакаш ова мување, карање итн ) .... искрено ќе сум среќен што на време дознав што сорта е

Да, ок за ова , прав си :) Ама ај пример стави се во ваква ситуација: Одите со женската долго време, многу се сакате, едно, друго и ти напраиш некоја грешка (не е битно каква) и ја повредиш неа многу...и нема да ти биде мака, тешко...? Не би заплакал тогаш (макар и од мака што си ја повредил саканата личност)?
Ова беше само пример, ме интересира што би направил еве во ваква ситуација :)
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
Да, ок за ова , прав си :) Ама ај пример стави се во ваква ситуација: Одите со женската долго време, многу се сакате, едно, друго и ти напраиш некоја грешка (не е битно каква) и ја повредиш неа многу...и нема да ти биде мака, тешко...? Не би заплакал тогаш (макар и од мака што си ја повредил саканата личност)?
Ова беше само пример, ме интересира што би направил еве во ваква ситуација :)
Не треба да замислам имав 4 годишна врска и се искаравме за глупост .... тешко ми беше ама знаеш како викаат , љубовта е слепа :smir:

Ми се отворија очите на време сепак ;)
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
741
Поени од реакции
76
Не треба да замислам имав 4 годишна врска и се искаравме за глупост .... тешко ми беше ама знаеш како викаат , љубовта е слепа :smir:

Ми се отворија очите на време сепак ;)

Оооокеј ондак, ти си знаеш :helou:
 
Член од
23 март 2008
Мислења
685
Поени од реакции
165
Da ,i nisto ne e stramno spak se custva vo prasnje.neli?
 
Член од
2 август 2008
Мислења
10
Поени од реакции
0
јас имам плачено еднаш. ама мислам дека бесе за џабе ам ај нема везе битно сум плачел хаах :плацко
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Да плачам и сум плачела и не гледам нешто лошо во тоа. Тоа е нормално искажување емоции во тој момент. Баш пред некој ден плачев, обично плачам за работи што не сум ги кажала и ми е многу криво што е така. Плачам што немам храброст за нешто. Плачев за нешто што сфатив дека никогаш можеби и не било мое, а јас ќе се заколнев во таа љубов. За раскинувања не сум плачела, зашто јас сум сакала прекин, плачам на разделби и ги мразам разделбите и по можност ги избегавам.
 

kod

Член од
2 април 2008
Мислења
1.113
Поени од реакции
86
Секогаш кога ќе ме прашале сум се срамела да кажам и сум лажела за тоа... Еве признавам, плачев! Мака ми беше, го сакав, ме сакаше а се скаравме за најглупавата причина на светот. Гордоста беше посилна па му требаа 2 години да ме побара. После 2 години кога се сретнавме се разрикавме двајцата, мораше да си кажеме што сме си згрешиле, се изнаплакавме, се извинивме еден на друг и сега сме другари. Мило ми е што останав во контакт со него, сега го сакам навистина многу, но како другар.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom