Како го разбирате светото тројство?

Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
Abe Halid si ucel ti psihologija ?

Znaes sto znaci koga nekoj vika ili potencira nesto so masni bukvi non stop ???

Ili mu e mal kurot ( kompleskas ) ili e glupson

Ti od koj si biraj ?

Na kraju kraeva provociras ... ti kazaa sto e sveto trojstvo ...stavaj ti masni bukvi kolku sakas toj koj go ima Bog vo sebe znae sto e trojstvo ... i kraj .

Sto se mesate koj u sto saka nek si veruva , zar tebe Kuranot te uci da se ismevas so drugite religii ???? Ili si ti nekoj sektash ... samoubica

Ajde Alah sa tobom putuj :smir:
 
Член од
15 март 2008
Мислења
546
Поени од реакции
63
kakva li je to koincidencija!!!
12.05 casot
pazi mojot post i na Blind , pazi i vremeto:vozbud:
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.458
Поени од реакции
81.902
a ti gleam primer na prosecen hristijan???
Toj не ни тврди дека е prosecen hristijan.
За разлика од "Халид Ин Валид Хари", кој тврди дека е муслиман, па тврди дека Исламот не му дозволува да навредува. Но бидејќи е еден од поистрајните муслимани, во неговиот случај, ќе се замижело на едно око околу недозволувањето да се навредуваат другите.
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
Jas se nihilista moze da bidam ...ama prosecen nemoze ...jebiga sudbina .

Ti Albanec si ?

Imam drugar polu Albanec pa nikad ne sme se karale za vera niti me provociral niti jas nego ... sto si ti ?
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
po nacia sum makedonac, po ideologija nihilist, po religia ateist, a po filozofsko ubeduvanje determinist.
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
Cool

aj toas objasni ti kako sfakas ova trojstvo ama potrudi se malce :smir:
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
pa ne e kontradiktorno megu sebe.deterministi bile i religiozni filozofi i ateisti.toa ti e soznanie deka motivite kaj lugeto se ona sto se pricinite vo materijalniot svet.Nihilizam imas ontoloski nihilizam, deka se ova e samo privremen nacin na postoenje na energijata koja se materijalizira vaka i posle se se vraka vo nisto, zatoa nihilizam.Stom nema nisto, znaci se ova e privremeno ete ti ateizam.Politicki nihilizam e ustvari soznanie deka opstestvoto se bazira na voluntarizam i nepravdi i na hipokrizija i zatoa nema nikakva vrednost dvolicnata ideologija na vladeackite strukturi. ke se umre znaci nie sme potencijalna smrt. ete ti logikata.Se e toa povrzano.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
pa ne e kontradiktorno megu sebe.deterministi bile i religiozni filozofi i ateisti.toa ti e soznanie deka motivite kaj lugeto se ona sto se pricinite vo materijalniot svet.Nihilizam imas ontoloski nihilizam, deka se ova e samo privremen nacin na postoenje na energijata koja se materijalizira vaka i posle se se vraka vo nisto, zatoa nihilizam.Stom nema nisto, znaci se ova e privremeno ete ti ateizam.Politicki nihilizam e ustvari soznanie deka opstestvoto se bazira na voluntarizam i nepravdi i na hipokrizija i zatoa nema nikakva vrednost dvolicnata ideologija na vladeackite strukturi. ke se umre znaci nie sme potencijalna smrt. ete ti logikata.Se e toa povrzano.
У бре ти си на чекор од фрлање под воз !!
Дај малце разведри се... не биди толку тажен!
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
Ovaj malce mi e nezgodno ali ...mislev na svetoto trojstvo :wink:

Al i ova e cool razmisluvanje
 
Член од
9 јуни 2008
Мислења
69
Поени од реакции
1
Abe Halid si ucel ti psihologija ?

Znaes sto znaci koga nekoj vika ili potencira nesto so masni bukvi non stop ???

Ili mu e mal kurot ( kompleskas ) ili e glupson

Ti od koj si biraj ?

Na kraju kraeva provociras ... ti kazaa sto e sveto trojstvo ...stavaj ti masni bukvi kolku sakas toj koj go ima Bog vo sebe znae sto e trojstvo ... i kraj .

Sto se mesate koj u sto saka nek si veruva , zar tebe Kuranot te uci da se ismevas so drugite religii ???? Ili si ti nekoj sektash ... samoubica

Ajde Alah sa tobom putuj :smir:
Izgleda ova ce da e od Cigarite koi gi pushish..Winstonot a??

Pa tolku ti go zasemetile Umot,duri i nik si odbral,Inspiriran od toa!

Jas samo sakam da te prasam tebe,koj tebe te povika ??

Slucajno da ne si Advokat??

Vaka...bez prasanje MAGARAC odgovara!

Ne se zamaram so Gluposti!

Samo znam deka koga ne ucea na Uciliste,Ni velea deka 1=1..a nikako..1=3!
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
Zamisli ti si vidovit ...da ja sum advokat ..a ova e forum ... a ako ne razbra sto ti kazav kazi ... ke pokusam da ti uprostam

1+1 + 1 moze da bide i tri ti ako si ucel samo osnovno pa ne se razbiras u visha matematika prasaj nekoj sto znae visha matematika :smir:
 
Член од
9 јуни 2008
Мислења
69
Поени од реакции
1
Zamisli ti si vidovit ...da ja sum advokat ..a ova e forum ... a ako ne razbra sto ti kazav kazi ... ke pokusam da ti uprostam

1+1 + 1 moze da bide i tri ti ako si ucel samo osnovno pa ne se razbiras u visha matematika prasaj nekoj sto znae visha matematika :smir:
Ajde,eve jas onoj koj ucel samo "osnovno"a ti koj si "Nacitanko"...Objasni mi go sega ova!!

Otecot,sinot i duhot vikate deka se edno!
Stom se edno...togas tie site treba isto da znaat,isto da bidat silni,isti prava,ista moc..isto nakratko kazano SEEE!!

e,Sega kazimi ti Advokatu...Zosto Isus ne znael koga e Sudniot den??

Koga go prasale koga e Sudniot den..on odgovoril..deka nitu angelite nebesni nitu sinot,ne znae za toa..samo Otecot!!

E,sega ako Isus e eden od trojstvoto zosto ne znael koga e Sudniot den???

Odma ova dokazuva deka Isus se razlikuva od Otecot!!

a stom se razlikuva..ne se edno..se dve!!

ajde advokatu..pocni da popuvash!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom