Медицински и стоматолошки факултет

Член од
31 мај 2008
Мислења
402
Поени од реакции
51
Член од
28 јуни 2010
Мислења
63
Поени од реакции
15
Јас фотокопирав книги анатомија, сега за сега Општа и Остеологија па како иде се по ред... и нови да ги купиш ништо не добиваш, ем се црно-бели, нема ниту една слика испаѓа ко само корицата да ја плаќаш...а на родителите дополнителни трошоци не им требаат мислам :) ако сакаш да ги купиш двеве книги ќе дадеш 600-700 ден. а да ги исфотокопираш 150! разликата е голема и останува твој избор.
Башка вака книгата изгледа помала и поубаво е за учење мислиш малку дека има:):icon_lol:

Во понеделник од 12 сме нели?:icon_ques:raz:
 
Член од
28 јуни 2010
Мислења
63
Поени од реакции
15
Да, да ги има... кога идеш накај факултет улицата пред институтот за микробиологија(кај таа трафиката) од десна страна по улицата има фотокопир ги има сите книги(изгледа не си завршила средно медицинско, затоа не си информирана :P ) Ќе најдеш, видов во петокот доста колеги беа да земат книги
 
Член од
31 мај 2008
Мислења
402
Поени од реакции
51
Да, да ги има... кога идеш накај факултет улицата пред институтот за микробиологија(кај таа трафиката) од десна страна по улицата има фотокопир ги има сите книги(изгледа не си завршила средно медицинско, затоа не си информирана :P ) Ќе најдеш, видов во петокот доста колеги беа да земат книги
Мхм, фала мноооогу :smir: , иначе имам завршено средно медицинско, но не во Скопје, па затоа не сум информирана :)
 
Член од
28 јуни 2010
Мислења
63
Поени од реакции
15
Извини, мислев за Скопје, прашај на факс ќе се јавиме ние Скопјанчиштава :):):) ќе ти објасниме со задоволство :)
 

aleksandarreal

Sport fanatic
Член од
15 мај 2009
Мислења
905
Поени од реакции
276
Леле сите Б група смеее :) Јас сум Б-3, почнав да учам инаку :) т.е готово веќе при крај сум и со анатомија и со психологија :)

Импресии феноменални, што да ви расправам, седи пред компјутер барај слики и бубај :D
Психологија од кај учиш тоа што го запиша на предавањето или најде некоја скрипта???
п.с колку страни иаме анатомијава за учење??
 
Член од
28 јуни 2010
Мислења
63
Поени од реакции
15
Психологија ја земав книгата “ Медицинска психологија“ од Георги Чадловски и др. автори некои... проф. рече демек ќе ја сменел али не верувам, пошто таа е најнова книга (2004) од таа област, па ќе видиме што ќе каже утре :) А анатомија има околу 15 страни .. не се многу :)
 
Член од
16 ноември 2009
Мислења
299
Поени од реакции
86
А анатомија има околу 15 страни.
А до каде стигнавме, зошто вториот час стварно заспав. :)

Мислам до улната стигнавме или грешка сум?
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Стоматолошки сум ама ај ќе ви кажам.

На вежби има само асистенти и тие испршуваат( не сите). Ама добро е за вас да си учите да не ви се собира материјал.
Нека не ве лажат дека ретко положувале, се положува учете си вие само.

За прашања копии и сл има ви Трио кај паркингот на стоматолози и Коп принт уличката од хипокрајт накај Дал фуфо.
Првава година ви е прилично тешка така да не е ова средно, без опуштање, фатете книгичката и со среќа
 
P

Patience

Гостин
:pos2: кеде бе ќе се прескокнува посебно анатомија, тоа може само во средно, ке дојде некој ке каже докторе ме боли ногата, ти уф ја прескокнав таа лекција :pos2: анатомијата е пресудна за секој што сака да стане добар доктор!
Добро де докторе, озбилно си ја сфатив јас работата, само прашав дали можеби има нешто што може така само чисто информативно да се прочита, или да не се обрне гооооолемо внимание, за да не си губам време, и онака малку го имам, а не е само анатомија, се учат и други предмети, нели, а анатомијата е навистина обилна.....:vozbud:
 
Член од
16 ноември 2009
Мислења
299
Поени од реакции
86
Па колеги од Б-група, како беше денес на морфологија и физиологија на клетка, ве молам кажете ми дека е поинтересно од анатомија. :smir:
 
Член од
28 јуни 2010
Мислења
63
Поени од реакции
15
Хаха...многу поинтересно :) Но кој не прашува, загрејте столчето и книгата во рака инаку лошо ни се пишува :)
Ме изнервира таа КОЛЕШКАТА во прв ред :nerv: :angry3:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom