Плачење

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Те интересира на 16 години како и зошо плаче македонскиот човек ??:nesvest:

Кога ја прекинаа серијата Фреизер на Канал 5 , липав ко мало дете ..
lelele! vrejzer se poshtue! FREJZER FTW!!! <3 :)

Inace takvo ligle sum si placam na mn stvari, koa sum MNOOGU! nervozen obavezno mi potekuvaat solzi, nikad ne placam u raspravii ili tepacki,nikad ne placam od bolka, ednash za maaalce ke skrshev vilica kao padnav i ni solza,ali zatoa na "sve za ljubav" dehidriram :) ili na dobar smeshen film na dobar tazen film :) na dobra drama :) LOL na sve :) samo na horor ne :) i...Hmm..koga posleden pat ...ah ne se sekavam ...celo leto neam placeno...>.>
Hmm i da..placam na tazni pesni -.- >.< >.>
Predhodnoto leto zaplakav na "Lost in hollywood" od S.O.A.D zaso epten me potsekashe na edna drugarka koja ja nemav videno DOoolgo vreme a zabega u matni vodi :)
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
35
Поени од реакции
0
Често плачам од нервоза..А последен пат мислам дека беше кога глеав индиски филм..Ама толку сум плачела шо бев ненормално отечена..А уствари можно е да сум плачела и после ова..Ама не се сеќавам..:wink:
 
Член од
13 август 2008
Мислења
44
Поени од реакции
1
Често плачам од нервоза..А последен пат мислам дека беше кога глеав индиски филм..Ама толку сум плачела шо бев ненормално отечена..А уствари можно е да сум плачела и после ова..Ама не се сеќавам..:wink:

da ne bese onaj "Na Zapad"? oti jas na nego mn pla4ev, epten mi bese tazen:nesum:
 

^Кристи^

Dreamer
Член од
1 ноември 2007
Мислења
781
Поени од реакции
41
Моја тема. Плачам како луда. За се` и свашта.
Понекогаш дури и ми доаѓа мака пошто како сум мало дете со плачењево, па ќе се затворам и затоа плачам :kesa:
Сериозно, плачам секогаш кога ќе почувствувам било каква тешкотија. Што и да се случи откако ќе се исплачам, кревам глава и продолжувам.
Полесно ми е откако ќе си направам вирче од солзи по дома.
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
Моја тема. Плачам како луда. За се` и свашта.
Понекогаш дури и ми доаѓа мака пошто како сум мало дете со плачењево, па ќе се затворам и затоа плачам :kesa:
Сериозно, плачам секогаш кога ќе почувствувам било каква тешкотија. Што и да се случи откако ќе се исплачам, кревам глава и продолжувам.
Полесно ми е откако ќе си направам вирче од солзи по дома.
и јас исто многу плачам затоа што после тоа се чуствувам подобро :wink:
 

оптимиСКА

..heart shaped box..
Член од
24 април 2008
Мислења
57
Поени од реакции
4
Пред една недела на Ма ког ме бога за тебе питају од Парни ваљак хаха

Ама кога последен пат плачев онака мнооогу беше кога ни ги даваа сликите од алманах хаха....
сеа се газам од смеење кога ќе ми текне на тоа
емоушнал=))
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
еве сега додека пишувам плачам за оваа "прекрасна вечер''кога дознав всушност како стојат многу работи и кога една особа ми ги скрши срцето
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.805
Поени од реакции
3.058
мн ретко плачам , иако сум многу емотивен , (барем така ми пишува во хороскоп)
, ми доага понекогаш .. на одредени моменти ,најчесто на песни , филмови, чувство ДА САКАМ СЕ и сите ..
 
Член од
23 август 2008
Мислења
1.755
Поени од реакции
264
Sekogas koga ke mi tekne i mi odgovara placham vo javnost t.e. si pravam pretstavi i toa kakvi da vidite:pos2:
A inache mnogu retko placham od srce i toa se zakluchuvam vo WC pustam ceshma za da ne se slusha i lipam kako dete,a pred da izlezam stavam maska za lice za nikoj da ne me primeti deka sum placela,posleden pat toa mi se sluchi na 16.08.2007
 

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
секогас кога не ми е ок нешто си плачам па што
 

Drama Queen

Sky Catcher
Член од
2 септември 2007
Мислења
1.739
Поени од реакции
64
Плачев пред некој ден поради пораката што ми ја прати другар ми од NY.Ја немав таа прилика да го испратам и многу ми беше криво:nesum:
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Не сум некоја голема плачка. Ми треба или стварно добра причина за да се расплачам, или некоја тривијална работа која ми е како оправдување во моменти кога се` ми се насобрало на куп и не можам веќе да издржам
. Ретко кој ме има видено да плачам, зошто не сакам многу емотивно да се expose пред луѓе. Всушност, единствени личности пред кои можам да се сетам дека имам заплакано, ама онака асално, се мојот најдобар другар и еден рандом таксист. :toe:
Да, знам дека звучи ко од филмовите, и дека е крајно глупаво и дека на човекот сигурно му беше крајно непријатно, ама тоа беше кога случајно удрив кутре со моторот и ми се насобраа истовремено милион негативни чувства-тага, грижа на совест, бес, страв... Се` можно што може да расплаче некого. (да не навлегувам во целата приказна, зошто тек тогаш ќе се расплачам) Едноставно ми прекипа и коа си се разлипав јас на задно седиште, таксистот ме гледа бледо на ретровизор, не знае што да ми прави, се плаши да ме чепне, јас липам ли липам. Застанува кај што требаше да ме остави, јас не можам да се смирам, липам и си седам во кола. :pos: Човекот виде невиде, не се чепка исфрустрирана жена-си помисли, си запали цигара, си позјапа низ прозор едно 5-10 минути, и кога конечно се смирив и му платив си тргна накај дома. :icon_lol:

Значи плачам ретко, ама квалитетно. :icon_lol: Многу сум чувствителна, ама не си дозволувам за се` нешто да се расплачам. Особено кога не сум сама.

Е сега, рикањето на филмови е сосем трета ствар. :icon_lol: Цела недела да гледам филмови со потресителни сцени, цела недела ќе рикам од плачење. :) Ама тоа е друг вид на плачење (имало и видови?), тогаш не плачам за себе, туку за маките на карактерите од филмот, што произлегува од тоа што претерано се соживувам со приказните. :kesa:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom