Девојка што менува дечки од исто друштво - лесна ли е?

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
а ако го прави тоа до љубов?
рецимо оди си еден- раскинува и после одредено време се фаќа со негов другар затоа што тој и се допаѓа
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
а ако го прави тоа до љубов?
рецимо оди си еден- раскинува и после одредено време се фаќа со негов другар затоа што тој и се допаѓа
Izvini kakva ljubov ...

primer da zememe zamisli ti si devojka od forum i toa e drustvoto Forum sko, ti ides so mene od forumot, pa posle naprimer so Banta Bingo se muvash , pa posle so Zero cool se podebnuvash , pa ti fuka ideja u glava da se poebesh so Trale forever i na kraj pak odnovo ....kakva e taa ljubov ?

Kon sto ?

Nejasen fenomen
 
N

n/a

Гостин
Не е лесна...
глупава е.

а ако го прави тоа до љубов?
рецимо оди си еден- раскинува и после одредено време се фаќа со негов другар затоа што тој и се допаѓа
Е тоа ти е најлошата можна комбинација.
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Има огромна разлика од онака ради реда врски или само мување и секс.
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
385
Поени од реакции
18
абе некои девојчиња стварно неможам да ги сватам....па со сите?? пффф
еве ја ќе си кажам најискрено....мојот прв дечко ме заеба толку пати колку што има ѕвезди на небото...и мене ме болеше максимално..фала богу:) и после ми раскина..и ја едноставно сакав само да му вратам и се мував со еден мислам се знаеја не беа баш другари онака... зашто? да му вратам! а сум го сакала стварно..најискрено ви кажувам...и нека збори..многу ми е гајле..кој збори? само он? а зашто само он и никој не му верува? зашто ме знаат многу добро каква сум и дека не било тоа од што сум била ваква или онаква и зашто сум имала само 3ца дечковци од кои со едниот уште идам..веќе 10 месеци...
такво нешто нема да направам пак..зашто сватив дека не вреди за такви сељаци да си тупам мозок....едноставно сакав и него да го боли малце барем од тоа како што ми беше мене...му било досадно..па ова па она..сеа ми е гајле ама тогаш не ми беше..(пред 2 години некаде) и како ми беше мене кога ја плачев а он ми се смееше и ми вика не плачи ке ти помине? ама ајде....
и сеа? :tapp:

а да и да кажам нешто за оние другите.... нека не ви лепат етикети не за друго..викаат дека многу гребат :)
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
Pa dobro ajde so dvajca i mozma da razberam ama so trojca i poveke pa nekako stvano ...mislam situacijata se podrazbira 3 ca i poveke , mada i dvajca ne e za opravduvanje ali ajde desava se

U mojot slucaj taa poznanicka bese od psiholoska gledna tocka ...nadvoresno mnogu prijatna licnost, sekogas spremna da pomogne, da bide fina, abe milina koj ne ja znae od nadvor , koga se ispostavi deka e tezok kalashtur ... od kol na kol... iskreno go zalam deckoto toj najmutaviot koj go smota da ostane posle se so nego. Toa bese devojka koja bese zelna za samopotvrduvanje na sekoe pole pa valjda i so brojot na momcite si se samodokazuvase kolku vredi sto znam .

Pazete se od tie naoko dobrite nesto krijat pod mirnata voda sekogas e najgolemiot vir
 
Член од
22 февруари 2008
Мислења
1.647
Поени од реакции
45
Не е лесна...
глупава е.



Е тоа ти е најлошата можна комбинација.
Јеби га сеа, зависи од кој агол гледаш... Она може се осеќа фраерка дека смувала цело друштво, а друштвото па ја смета за дроља зашто сите и се качиле, кога ќе видиш и волкот сит и овците на број. Нема лузери:pos2:.
 

kod

Член од
2 април 2008
Мислења
1.113
Поени од реакции
86
Во моето друштво се случи обратен случај, еден тип одеше се 2 девојки од друштвото а се муваше со други три :tapp:
Во исто време одеше со една од нив а се муваше со другите две, кога дознаа лом се направија. Мизерно, да се караш за некој што го поминал целото друштво?:nenene:
Инаку не мислам дека девојката е лесна ако одела со 2-3 од друштвото, може си имала потреби, се си има сега...Ама сепак, останува без друштво после тоа.
 
N

n/a

Гостин
Јеби га сеа, зависи од кој агол гледаш... Она може се осеќа фраерка дека смувала цело друштво, а друштвото па ја смета за дроља зашто сите и се качиле, кога ќе видиш и волкот сит и овците на број. Нема лузери:pos2:.
Хахахахаха....
Овие твоиве констатации...
ме потсеќаат на една песна од Психомодо Поп-Секси Магазин. :wink:
 

Lavanda

Модератор
Член од
18 април 2008
Мислења
676
Поени од реакции
66
Ако така сите викаме абе лесна е , глупа, ова она... ама таквите сите си ги сакаат и па накрај и сожалена ќе излезе, или некој наивна ќе ја нарече и ќе каже абе од што е наивна дава*, и најголемата среќа пак на нив ќе им падне ако биле рајки радодајки и го снабдувале сексуално целото друштво и сите и се качиле, пак ќе се најде муле, кој ќе ја возвиши и чува како светица.
 

Sk girl

Not Perfect
Член од
6 јули 2008
Мислења
431
Поени од реакции
15
I glupava e, i lesna e, budala e, i nema samopocit niso od toa... Ne mozam da gi svatam takvite devojki od tolku maski tie moraat bas so tie od isto drustvo? Pa togas eve im gi site maski na svetov pa belki ke im stasaat...slobodno neka si se zadovolat i neka mislat samo na sebe, neka bidat sebicni i neka se unistat sebe pa da vidam do kade ke stasaat so toa odnesuvanje...
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
Izvini kakva ljubov ...

primer da zememe zamisli ti si devojka od forum i toa e drustvoto Forum sko, ti ides so mene od forumot, pa posle naprimer so Banta Bingo se muvash , pa posle so Zero cool se podebnuvash , pa ti fuka ideja u glava da se poebesh so Trale forever i na kraj pak odnovo ....kakva e taa ljubov ?

Kon sto ?

Nejasen fenomen
ејј кочи... не реков да го помине цел форум и назад...
туку едноставно се заљубика во другарот...
не е финтата да прави некого љубоморен, на некому да му врати за нешто.. едно ставно љубов...
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Прво форумов има 15.000 и кусур членови, така што мислам дека не е баш веродостојно да се споредува такво друштво со друштво од 7 - 8 души. Не е исто да се смува некоја со двајца од форумов кои си немаат допирни точки, ниту пак се знаат и друго е некоја да се смува со двајца од исто друштво, двајца кои секојневно се гледаат и дружат.

Лошо е што повторно се почнува со етикети. Кој што сака нека прави во животот, на крајот секој го добива она што го заслужува.

А што е навистина со машкото кое што мува 2,3,4 девојки од исто друштво? И он ли ја добива таа етикета лесен?
 

Desire

Refuse,Resist
Член од
25 декември 2007
Мислења
1.823
Поени од реакции
284
Абе да таа лесна е,глупава е,чим го прошла цело друштво свесна дека сите се од едно друштво.
А тие,извини какви другари се што се пречкаат со бившата или може сеуште сегашна на другарот?
Туку се знае,женското е увек курва,ороспија,лесна,глупава итн итн...ама нејзе не и е гајле дали после тоа ќе збори друштвото за неа,си ги задоволила потребите,ги искористила и си заминала,единствено глупави остануваат тие од друштвото што дозволиле една обична ороспија да ги смота сите,па ќе зборат после ваква била таква била.
 
Б

БејбиГрл

Гостин
Ако некоја девојка ги минала сите машки од едно друштво само заради забава или да направи некого љубоморен тогаш според мене е многу проста девојка, а понесувањето и е на најниско ниво
Меѓутоа има случаи каде некоја девојка може несакајќи, случајно да се заљуби во другар некој на нејзниот бивши и тогаш веќе има лоша ситуација каде не сметам дека поради тоа девојката е лесна
 

Kajgana Shop

На врв Bottom