Братот Љубе Патриотски пречекан

ANTIPATER

of Macedon
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.181
Поени од реакции
44
Epa nema sto!Taka se glumi kako bi ispadnal golem Makedonec,a nego bas mu e gajle za Makedonija.I toa uste za Pretsedatel ...epa toa ti e cista glupost.A toa e verojatno stom VMRO resila Pretsedatel da se bira vo Sobranie .Ne ni trebaat veke izbori ,sto narodot znae sto e dobro.Toa go znae samo NG & com.
Ајде бе вие последните мохиканци кага ќе сватите дека ова ќе биде 1000 годишен ВМРОвски рајх.Ружи нема да бидат толерирани:pos2::pos2::pos2::vozbud::vozbud::vozbud::helou::helou::smir:
 
Член од
22 јули 2007
Мислења
438
Поени од реакции
1
А јас пак од се срце сум им благодарен на сите криминалци кои се бореле или одлежувале казна само поради бранењето на Македонските интереси.

Во Хаг за жал не му се судеше на Љубе за некакви проневери,туку како на министер за внатрешни работи на Македонија по командна одговорност.

За разлика од “чесните“ мамини синови кои одеа кај тетки и вујковци да спијат.
Бранеле , бранеле , што одбраниле , уставот ? .........

Македонските интереси
Фраза за манипулација ........

Вака ми вели , го гледам низ снајпер но несмеам на пукам , таква била наредбата од врвот (врвот - Љубчо , Трајковски , Бошковски ) ........ одлежувале казна само поради бранењето на Македонските интереси.

Ама ајде приказни за деца .
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Соњичка, ако си убо моме, да ми ти го бапнам шо велиш?
Инаку за друго, каков лав спомнуваш и омаловажуваш.
Се знае дека е тој е македонскиот национален симбол, баш е убаво некоја партија да го популаризира.
И така македонскиот грб ни е курташак, дај ова бар некој да го има лавот.
И зошто вмро не би го, не можам да разберам. Најсаглам е таа партија за истото.
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.585
Соња: Љубе е голем Македонец, го знам лично, но не е поентата.

Поентата е дека направи политички глупости. Првата глупост е што ми дозволи на Љупчо Татарот да му ја моделира кариерата. Така, Љубе се фати на оро и во околности кои наместо тој да ги контролира, тие го контролираат него.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Ајде бе вие последните мохиканци кага ќе сватите дека ова ќе биде 1000 годишен ВМРОвски рајх.Ружи нема да бидат толерирани:pos2::pos2::pos2::vozbud::vozbud::vozbud::helou::helou::smir:
krajot na poslednata PROBA da se napravi takvo nesto...zavrsi prilicno "obeseno" :) ..:


Соњичка, ако си убо моме, да ми ти го бапнам шо велиш?
Инаку за друго, каков лав спомнуваш и омаловажуваш.
Се знае дека е тој е македонскиот национален симбол, баш е убаво некоја партија да го популаризира.
И така македонскиот грб ни е курташак, дај ова бар некој да го има лавот.
И зошто вмро не би го, не можам да разберам. Најсаглам е таа партија за истото.
....a da naprais ater i ako ne e bas tolku ubava??? :)...... kako dobar "sledbenik" znaes valjda koja e preporakata : praite makedoncinja...min. tri !! :)

...jebo vas "demokratska" diskusija.....
 
Член од
30 мај 2008
Мислења
830
Поени од реакции
27
Соњичка, ако си убо моме, да ми ти го бапнам шо велиш?
Инаку за друго, каков лав спомнуваш и омаловажуваш.
Се знае дека е тој е македонскиот национален симбол, баш е убаво некоја партија да го популаризира.
И така македонскиот грб ни е курташак, дај ова бар некој да го има лавот.
И зошто вмро не би го, не можам да разберам. Најсаглам е таа партија за истото.
Nikolce,ne si vklucen no sakam da znaes deka ne e vo red vakvi komentari da davas.Ne ja navrediv so nisto VMRO DPMNE.A grbot koj go nosi makedonija 60 i kusur gpdini i otvarase mnogu vrati i samo so pasos si odese kade sakas.Zosto ne zastanavte na stavot LAVOT da bide grb na Makedonija.Site toa ke go prifatea,a VMRO DPMNE da si odberese drug simbol.A demokratski e koj sto saka da kaze,ama bez navredi.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Nikolce,ne si vklucen no sakam da znaes deka ne e vo red vakvi komentari da davas.Ne ja navrediv so nisto VMRO DPMNE.A grbot koj go nosi makedonija 60 i kusur gpdini i otvarase mnogu vrati i samo so pasos si odese kade sakas.Zosto ne zastanavte na stavot LAVOT da bide grb na Makedonija.Site toa ke go prifatea,a VMRO DPMNE da si odberese drug simbol.A demokratski e koj sto saka da kaze,ama bez navredi.
Па “демократски“ кажано не значи дека си и фактички во право, слободата на мислење не подразбира дека секој по дифолт е во право :)

Туку еве најдобронамерно, дали си свесна какви глупости напиша погоре?
 
Член од
30 мај 2008
Мислења
830
Поени од реакции
27
Па “демократски“ кажано не значи дека си и фактички во право, слободата на мислење не подразбира дека секој по дифолт е во право :)

Туку еве најдобронамерно, дали си свесна какви глупости напиша погоре?
Dobro,samo Vie od VMRO DPMNE ste vo pravo,site ostanati zboruvaat gluposti.Nikoj ne rekol deka skoe mislenje koe e iskazano mora da bide vistinski iskaz.Daleku od toa deka sekogas sum vo pravo.A denes samo navredi mi delite.Fala za kolegijalnosta.
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
NZosto ne zastanavte na stavot LAVOT da bide grb na Makedonija....
Па до сега немаше политичка волја тоа прашање да биде завршено. Кој вели дека се немало желба и став од страна на поединци и групи?
Ама не се манифестирало со конкретна одлука.
Затоа сме никаква држава. Кога она кое од старт ја симболизира државноста, кое е темел на истата, не сме го решиле толку години.
Се надевам дека сега, кога конечно некоја коалиција која е на власт има доминантна позиција во собранието од 81+ пратеници, ова прашање ќе биде средено и крајниот резултат ќе е позитивен.(немој некој да се закачи сега и да ми реплицира за тоа каква коалиција е..да абц, на тебе мислев)
 

Станоја

The Patriot
Член од
31 јануари 2008
Мислења
1.322
Поени од реакции
29
Dobro,samo Vie od VMRO DPMNE ste vo pravo,site ostanati zboruvaat gluposti.Nikoj ne rekol deka skoe mislenje koe e iskazano mora da bide vistinski iskaz.Daleku od toa deka sekogas sum vo pravo.A denes samo navredi mi delite.Fala za kolegijalnosta.
Па штом сееш омраза и почнуваш со навреди очекувај и да ти се врати со толкава мера,а може и во поголема во зависност од навредата.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Бранеле , бранеле , што одбраниле , уставот ? .........
Фраза за манипулација ........


Вака ми вели , го гледам низ снајпер но несмеам на пукам , таква била наредбата од врвот (врвот - Љубчо , Трајковски , Бошковски ) ........ одлежувале казна само поради бранењето на Македонските интереси.

Ама ајде приказни за деца .
Само едно прашање, ЗА ШТО му се судеше на Љубе во Хаг?
 
Член од
31 јули 2007
Мислења
1.580
Поени од реакции
39
Dobro,samo Vie od VMRO DPMNE ste vo pravo,site ostanati zboruvaat gluposti.Nikoj ne rekol deka skoe mislenje koe e iskazano mora da bide vistinski iskaz.Daleku od toa deka sekogas sum vo pravo.A denes samo navredi mi delite.Fala za kolegijalnosta.
Еф јас не сум од Вмро-Дпмне, ама и јас сакам ЛАВОТ да е на грбот на Македонија.

Nikolce,ne si vklucen no sakam da znaes deka ne e vo red vakvi komentari da davas.Ne ja navrediv so nisto VMRO DPMNE.A grbot koj go nosi makedonija 60 i kusur gpdini i otvarase mnogu vrati i samo so pasos si odese kade sakas.Zosto ne zastanavte na stavot LAVOT da bide grb na Makedonija.Site toa ke go prifatea,a VMRO DPMNE da si odberese drug simbol.A demokratski e koj sto saka da kaze,ama bez navredi.
Југоносталгичарка?:tapp::tapp: 60 и кусур години Македонија пропаѓала за туѓи интереси ... засрамете се таквите ! Како имате и фаца да пишете вакви шитови...
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
Соњичка, ако си убо моме, да ми ти го бапнам шо велиш?
Алооо...ти точен си?
Сељандуро една.
Кој ти дал на тебе тастатура бе еееј.
Ако имаш некој проблем, напиј се од тоа апчињата шо ти ги препишал докторот...немој да ги рипаш.
Гледаш каков си коа не ги пиеш редовно.
Ја незнам зашо уште те толерираат толку на овој форум без никаква опомена. Труеш бе ееј.
Никој не е должен тука твоите бедни глупости да ги чита.
Па ќе бапнел он.
Те бабнал тебе некој...убаво те бапнал...ама по тоа тимбата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom