Вие сте талент, што би направиле?

LiverpoolFC

Captain Fantastic!
Член од
10 ноември 2007
Мислења
864
Поени од реакции
15
На пример, вие сте фудбалски талент од светска класа. Имате 22-23 години, моментално сте еден од најдобрите светски играчи и играте за некој од светските клубови како Милан, Ливерпул итн во кои сте почнале уште на најмала возраст. Зимате плата 100.000 евра неделно. Одеднаш имате понуда од некој богат клуб како Реал, Ман Утд и слично, ве бараат и ви даваат плата 200.000 евра неделно, и притоа ве убедуваат дека е подобро ова она. Вашиот клуб не сака да ве продаде по никоја цена, но вашиот одговор е најбитниот. Што би направиле? Дали би отишле за парите, би останале во клубот кој ви овозможил се и притоа имате или набрзо ќе имате статус легенда и слично... Најреален пример К.Роналдо.

Што би направиле вие?

Јас лично, доколку имам животна желба да играм во некој клуб, би отишол таму без разлика на парите. Доколку можеби играм во клубот што го сакам, а парите ме тераат на друга страна, никогаш не би прифатил да отидам.
 

Грмуш

Пичкмајчин
Член од
11 октомври 2007
Мислења
1.118
Поени од реакции
90
Би останал во матичниот клуб...Знаеш како викаат подобро прв во село него последен во град!
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Љубовта пред се.Ао си продадена душа и ако парите ти значат повеќе ќе одиш во Реал се знае како оди тоа.Ако не си таков ќе останиш во другиот клуб каде ќе бидеш ѕвезда(не галактичка), ама ќе бидеш легенда, не заштитно лице на Адидас и нивните копачки и парфеми:wink:
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.612
Поени од реакции
11.155
Ја така...
Ако ме терат Манчестер одам сигурно, ако треба 2 сезони без плата ќе играм!!
Ако не ме терат Манчестер ќе останам да играм у Беласица или Турново!
А да ме терат Реал или Барса и да ми дават 100 000 000 000, пак нема да одам!

МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД РУЛЗ

оф: Стварно добра тема
 
F

fantomX

Гостин
Ја така...
Ако ме терат Манчестер одам сигурно, ако треба 2 сезони без плата ќе играм!!
Ако не ме терат Манчестер ќе останам да играм у Беласица или Турново!
А да ме терат Реал или Барса и да ми дават 100 000 000 000, пак нема да одам!

МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД РУЛЗ

оф: Стварно добра тема
:pos2::pos2::pos2:
Се глеа оти уште детски размислуваш... Живото во Англија е ненормално мнногу поскап отколку овде, и ти за беспари а? :)

Ја да сум во таква ситуација, инаку би ја гледал пред се од кај е клубо кој шо би ме барал. Да е англиски, не одам (освен Челзи:)). Не чини времето, а и многу скап е живото таму. Италијански исто. Ич не ми е убо и пријатно таму. Француски не прам муабет. Останува шпански, а таму би прифатил понуда од било кој од поголемите клубови. Пред се ради климата, и општо земјата Шпанија. Преферирам Мајорка, Валенсија и Барселона (ради морето), но и од Мадрид не се жалам. И Севиља.

Значи, би прифатил да заминам, но зависи од каде доаѓа понудата.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.612
Поени од реакции
11.155
Абе слично некако како што направи Рикелме!
Три сезони ќе зима плата во Бока, четвртата ќе ја игра без пари!

На тоа мислев..
Шо, он да не детски размислува ? ццц
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Па зависи во кој тим играм. Ако е тим за кој сум навивал од мал и срцето ми е таму (секако ако се работи за тим од светска класа) би останал таму. Би имал добра плата и таму.
 
F

fantomX

Гостин
Три сезони ќе зима плата во Бока, четвртата ќе ја игра без пари!
На тоа мислев..
Ако ме терат Манчестер одам сигурно, ако треба 2 сезони без плата ќе играм!!
Ко че мислиш нешо, напиши го ко шо мислиш...
Рикелме колку време беше на печалба во Европа знајш? А и три сезони добра плата во Бока... Па зошо (најверојатно) последната сезона во криерата да не ја изигра за беспари?
А и ако го споредуваш живото во Англија со живото во Аргентина...:jaj:
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.612
Поени од реакции
11.155
Добро бе, јас засега така мислам! И за 10 години, ако не мислам така, ако постои форумот ќе пишам пак!

И не само наоѓај забелешки, друг не ми приговара, ти само.. ај гитла
 

LiverpoolFC

Captain Fantastic!
Член од
10 ноември 2007
Мислења
864
Поени од реакции
15
Ххахаха... мирно, секој си има право да забелешка и мислење.
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
рецимо сум талент и сум во Милан за 100 000 неделно и ми се нуди да речеме да одам во Манчестер за 200 000 ке им давам ако треба 500 000 неделно али ни под разно не одам..
мислам Милан си е Милан.. а Манчестер баш ме нервираат.. а и не сум тип на човек што би се вклопил во Англија
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Сеа пример ја играм у Милан и ме бара Реал :pipi:.

Најпрво ке ги зезам дека ке потпишам нов договор и после коа ке ми дојде една година од крајот на договорот и ке можам да си одам за 5-6-10 миљ евра ке изјавам дека Милан се најтиња клуб и мојата иднина е Реал :jea:..

Има да ги заебам:vozbud:
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Има еден премногу логичен одговор на ова прашање. Да сте стварно таков баран талент ќе одите кај што ви нудат највеќе пари. Вака кењање од типот јас милан зошто го сакуфкам кака енд шит не држат вода. Парата се гледа луѓе само парата.
 

LiverpoolFC

Captain Fantastic!
Член од
10 ноември 2007
Мислења
864
Поени од реакции
15
Има еден премногу логичен одговор на ова прашање. Да сте стварно таков баран талент ќе одите кај што ви нудат највеќе пари. Вака кењање од типот јас милан зошто го сакуфкам кака енд шит не држат вода. Парата се гледа луѓе само парата.
Не е точно.. зашто Жерард не отиде тогаш? Ќе имаше мин дупла плата..
 

pirlo21

којотот
Член од
12 јануари 2008
Мислења
2.051
Поени од реакции
2.055
Не е точно.. зашто Жерард не отиде тогаш? Ќе имаше мин дупла плата..
Зошто он има милиони, милиони и милиони и веќе не му е до парите сега му е до фудбалот. Да му даделе таква понуда на 18, 19 години па да видиш како ќе му ја дувнеше.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom