Вистинска интимност

Член од
16 октомври 2007
Мислења
70
Поени од реакции
5
И јас се согласувам со ваквиот пристап, меѓутоа треба да се земе во предвид дека вистинската компатибилност со некого,за да се чувствува човек максимално опуштен и сигурен ретко се наоѓа, од сите врски процентуално дали во 10% од случаите постоела некоја повисока интимност,блискост и доверба. Барам за мене досега.

Се зависи од карактерите на луѓето, секогаш треба да се најде соодветниот пристап на искреност, за да може да те разбере другиот и да го цени тоа. Тогаш дури може да се каже за влијание врз некого да се надогради во подобра личност,во врската.
Значи вистина е, ни треба нашата подобра половина за да не направи подобра личност...
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.499
Значи вистина е, ни треба нашата подобра половина за да не направи подобра личност...
Се разбира во некои конкретни случаи,каде ќе ја разбереме и увидиме грешката во однесувањето.
Ако ја прифатам намерата да ми се укаже со добра волја,на избран начин,а не да ми се наметнува како услов, тогаш немам никакви проблеми да го променам тоа.

Едни од други учиме.
 
Член од
16 октомври 2007
Мислења
70
Поени од реакции
5
Се разбира во некои конкретни случаи,каде ќе ја разбереме и увидиме грешката во однесувањето.
Ако ја прифатам намерата да ми се укаже со добра волја,на избран начин,а не да ми се наметнува како услов, тогаш немам никакви проблеми да го променам тоа.

Едни од други учиме.
Никогаш нема да ја увидиш сопствената грешка. Ако си учевме од грешките досега ќе бевме генијалци. Ќе грешиш, додека некој не дојде да почне да ти простува
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
Никогаш нема да ја увидиш сопствената грешка. Ако си учевме од грешките досега ќе бевме генијалци. Ќе грешиш, додека некој не дојде да почне да ти простува
Definitivno cvekar :pos2:

A more , koja zena ke ti prostuva ????

Aj malce realno brzo vreme e koe ne trpi luzeri... intimnost posle testiranje inace go eba ezot i ke cekas nekoja da ti prostuva
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.499
Никогаш нема да ја увидиш сопствената грешка. Ако си учевме од грешките досега ќе бевме генијалци. Ќе грешиш, додека некој не дојде да почне да ти простува
Јас можам за себе да зборам.
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
кој ви е муабетот со тестовиве?
као ај ќе и праќам порака од друг број, у стилот женска те видов ми се свиѓаш, па да видиш дали ќе ти каже? или ќе отиде на договореното место?
 
Член од
16 октомври 2007
Мислења
70
Поени од реакции
5
кој ви е муабетот со тестовиве?
као ај ќе и праќам порака од друг број, у стилот женска те видов ми се свиѓаш, па да видиш дали ќе ти каже? или ќе отиде на договореното место?
Не зборувам за ситни глупости, има нешто што вели nihil est quod sensum habet quin intereat, во превод, нема нешто што има чувства а да не пропадне. Што тогаш?
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.499
Што е најсмешно, сега нели малку типки ја прочитаа финтава со “тестот“ за вратата од колата хех и гарант ќе го положат, тоа значи овој тест не е веќе применлив.:pos:

Него ај шала на страна, доста правиме оффтопици.:smir:
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
Te vidov mi se svidjas , aj dojdi u 5 kaj vrteleskite :kesa:

Abe sekoj prai testovi musko zensko nebitno ne me prasuj mene prasaj go ovoj iskusniov sto gi neli taka razbira zenite :baeh:
јас никогаш не сум направила тест, немам потреба.
како што е така ми кажува/му кажувам.
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
Не зборувам за ситни глупости, има нешто што вели nihil est quod sensum habet quin intereat, во превод, нема нешто што има чувства а да не пропадне. Што тогаш?
Toas , ako i se pustis na latinski garant uspevas ja toa se si mislam ke ima taa tolku ocekuvana intimnost i razbiranje kon koi se stremis

More zeni nejkat filozofija , akcija sakaat , sila potencijal ne ova ligavenje . Da i kazam ja na zenami ova nihil mihil ima se poebe so komsijata u prva prilika ...

Sto e ova neznosti gluposti ?
 
Член од
16 октомври 2007
Мислења
70
Поени од реакции
5
Toas , ako i se pustis na latinski garant uspevas ja toa se si mislam ke ima taa tolku ocekuvana intimnost i razbiranje kon koi se stremis

More zeni nejkat filozofija , akcija sakaat , sila potencijal ne ova ligavenje . Da i kazam ja na zenami ova nihil mihil ima se poebe so komsijata u prva prilika ...

Sto e ova neznosti gluposti ?
Сите имаме свои моменти бато, ќе ги дочекаш своите
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
Aj vaka

knigata se vika Art of seduction od Robert Greene

ja posto se penzionirav ne mi treba vishe...

Procitaj od kraj do kraj pa ke praime muabet . ( i sea ako insinuiras deka za ljubov i sex sum naucil od internet knigi i spisanija ke dojdam so buket ruzi od tvoja cvekara ke ti gi aknam od glava )

Taa visitnska intimnost kon koja teznee sekoj ne se dava prebrzo , se si ima tajming, znam sum go jadel ne ednas .

Taka da ili ke imas luda sreca da najdes prava osoba u prav momenat ili ke moras da taktiziras ... a za da znaes kako da taktiziras citaj knigava .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom