Света Гора

Член од
5 јануари 2008
Мислења
981
Поени од реакции
408
Сега поред неписмен и ќор испадна....каде напишав свето место на атеистите...напишано беше...значи нешто (од културолошки аспект)
Тоа што некој лица биле прогласени за светци воопшто не ми смета да ги почитувам ако придонеле за овој народ.
Атеистичко место.....па тоа е цел овој наш свет, во кој живееме сосем нормално без да робуваме на накакви си имагинации.
Па нема да ти смета нормално, вие љубов пропведавте ак не сум заборавил или потцетете ме:pos2:. Атеизам само во твојот мини космос никаде на друго место во макрост.
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
981
Поени од реакции
408
Симеоне.... атеисти и свето место, не оди не прочита ли за ова во Библијата?

И искрено... им притребале светите работи па да си ги приграбуваат, грку еден :nerv:

Ако ме им притребале тогаш зосто ги почитуваат без разлика од кој аспект. јас грк :pos2::pos2::pos2:, :tapp:, по што заклучи бе? По аватарот или по некоја слика во твојта глава.:tapp:
 
Член од
3 јуни 2008
Мислења
108
Поени од реакции
3
Па ако некое место треба да ви е свето односно најсвето а и на нас неверниците ни значи нешто (од културолошки аспект) тоа може да е само Охрид.
Vo Ohrid mozebi navistina ima mnogu crkvi i e sveto mesto, no ne mora da znaci deka samo tamu.Sveti se site Crkvi.Sekoj hram Bozji e svet hram.
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
981
Поени од реакции
408

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Ако ме им притребале тогаш зосто ги почитуваат без разлика од кој аспект. јас грк :pos2::pos2::pos2:, :tapp:, по што заклучи бе? По аватарот или по некоја слика во твојта глава.:tapp:
По слика која ја добив за тебе кога побара на грчки да ти бидел тајтлот, и уште од некоја твоја демагогија за Грците.
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
981
Поени од реакции
408
По слика која ја добив за тебе кога побара на грчки да ти бидел тајтлот, и уште од некоја твоја демагогија за Грците.
Аха. да да, а да објаснеш за демагагијата за Грците, мислам ако може.
 
Член од
3 јуни 2008
Мислења
108
Поени од реакции
3
По слика која ја добив за тебе кога побара на грчки да ти бидел тајтлот, и уште од некоја твоја демагогија за Грците.
Не мора да значи ако ставил слика и сега е грк.За твоја информација на знамето пишува
"Православие или смрт"- свати:toe:
 

TheBestTipster

Избраниот
Член од
8 март 2008
Мислења
2.387
Поени од реакции
97
Не мора да значи ако ставил слика и сега е грк.За твоја информација на знамето пишува
"Православие или смрт"- свати:toe:
Е убава порака пишува , полна со љубов , блиска човекољубие од неа , и хуманост да не заборавам ..
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
981
Поени од реакции
408
Е убава порака пишува , полна со љубов , блиска човекољубие од неа , и хуманост да не заборавам ..
А што тре според тебе, да примаме секакви мислења и ставиви заради љубовта, или, луге едно нека ви е јасно ПРАВОСЛАВИЕ ИЛИ СМРТ, се друго е залудно и погубно а душата.
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
А што тре според тебе, да примаме секакви мислења и ставиви заради љубовта, или, луге едно нека ви е јасно ПРАВОСЛАВИЕ ИЛИ СМРТ, се друго е залудно и погубно а душата.
Тоа кажи им го на оние 5 милијарди и кусур други...атеисти и припадници на другите конфесии.
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
611
Поени од реакции
9
Тоа кажи им го на оние 5 милијарди и кусур други...атеисти и припадници на другите конфесии.
Јас би рекол дека се повеќе... 5,9 милијарди... ај еве ќе заокружиме на 6 милијарди неправославни жители на планетата Земја.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom