Најдобра младинска школа?

Статус
Затворена за нови мислења.

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Интересен играч си те имам гледано само многу си агресивен така во таа лига кај што настапуваш сега со Беласица такво понашање на гостински терен си наебал има нешто во тебе сепак споре мене добар играч си :salut:може да биде нешто од тебе само да тренираш.
каде ме имаш гледано :) абе ако се закачуваш ако си темпераментен биди и дома и гости не само дома.У кавадарци кај вас се закачив со еден судија мики мислам се викаше незнае да зборува па ке ми суди. :pos2:

edit: sry za offtopic
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
od stranstvo se slozuvam deka e na ajax ,od balkanot e na zvezda a od makedonija ne znam....belasica mozebi....ama ne ne ne, skopje si e skopje pa zatoa vardar..........
АЈ наброј ми некој играчи од вардар кои од мали нозе се биле во вардар па сега се израснати во големи и квалитетни играчи.:tapp:
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
Робен? Не е Робен...
Туку, кој е овај Крол? :)
Другиве познати ми се, ама Крол не знам кој е.
Велам Робен го знаат како Холанѓанец. Ruud Krol играше заедно со Gerry Mühren vo 1970.
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Велам Робен го знаат како Холанѓанец. Ruud Krol играше заедно со Gerry Mühren vo 1970.
Јас и зикс заедно ги гледавме,обично кај него дома!
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Па мислам дека дефинитивно Ајакс ја има најдобрата младинска школа. Вест Хем вади добри фудбалери, а и во Јужна Америка има добри школи ама не можам да издвојам некој тим посебно, еве да речеме Ривер, Бока, Сантош.
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
каде ме имаш гледано :) абе ако се закачуваш ако си темпераментен биди и дома и гости не само дома.У кавадарци кај вас се закачив со еден судија мики мислам се викаше незнае да зборува па ке ми суди. :pos2:

edit: sry za offtopic
Абе судујата играч велам да закачиш каде и да си тешко ќе поминиш капираш јас не велам Кавадарци или Неготино мислам дека претеруваш со остри стартови инаку ќе те биде кај те имам гледано во Кавадарци каде може на друго место ќе дојдеш сега идната сезона пак ќе видиме до каде си стигнал.:salut:
 

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
od evropa arsenal a od nasata liga BELASICA
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Генерално Холандската и Француската школа за мене се најдобри. Многу ги почитувам Холанѓаните, сите нивни клубови.
 

Никола_МКД

Corazón blanco
Член од
18 март 2007
Мислења
1.213
Поени од реакции
22
Реал Мадрид. полојна од фудбалерите во шпанското се од Реал
тие шо играт сега:
Раул, Касиљас, Гути, Солдадо, Гранеро, Де ла Ред, Хави Гарсиа, Мигел Торес, Балбоа (Реал)
Давид Морено, Негредо (Алмериа)
Миста, Хурадо...Журадо не знам како е на македонски (Атлетико)
Ривера (Бетис)
Рики (Депортиво)
Валдо, Луис Гарсиа, овај малио Каљехон пред некој ден го зедоја (Еспањол)
Беленгер, Соуса, наскоро Адриан Гонзалез (Гетафе)
Борха (Мајорка)
Портиљо (Осасуна)
Мата, Кањизарес (Валенсија)
Диего Лопез (Виљареал)
Павон (Зарагоза)

Наскоро ин синемас нир ју:

Алберто Буено, Опаре, Дани Парехо, Хуанми Каљејон

надвор од Шпанија единствен шо ми текнува е Арбелоа од Ливерпул. не можам да се сетам... дргуите мадридисти нека ме надополнат

После Реал следват ФК Пелистер и Академија "Ѓорѓи Христов"
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
Реал Мадрид. полојна од фудбалерите во шпанското се од Реал
тие шо играт сега:
Раул, Касиљас, Гути, Солдадо, Гранеро, Де ла Ред, Хави Гарсиа, Мигел Торес, Балбоа (Реал)
Давид Морено, Негредо (Алмериа)
Миста, Хурадо...Журадо не знам како е на македонски (Атлетико)
Ривера (Бетис)
Рики (Депортиво)
Валдо, Луис Гарсиа, овај малио Каљехон пред некој ден го зедоја (Еспањол)
Беленгер, Соуса, наскоро Адриан Гонзалез (Гетафе)
Борха (Мајорка)
Портиљо (Осасуна)
Мата, Кањизарес (Валенсија)
Диего Лопез (Виљареал)
Павон (Зарагоза)

Наскоро ин синемас нир ју:

Алберто Буено, Опаре, Дани Парехо, Хуанми Каљејон

надвор од Шпанија единствен шо ми текнува е Арбелоа од Ливерпул. не можам да се сетам... дргуите мадридисти нека ме надополнат

После Реал следват ФК Пелистер и Академија "Ѓорѓи Христов"
bravo brat ubavo im objasni nekoj pisal arsenal kakov arsenal be tie gi kupuvaat na 15-16 god i posle bozem nivni se:nenene: toj venger ima mn skauti vo francija i od tamu imaat mn mladi dr timovi ajax imaat dobri i oie juzna amerika boka,river,santos, porano parma imaa i:toe:
 

Никола_МКД

Corazón blanco
Член од
18 март 2007
Мислења
1.213
Поени од реакции
22
апел до сите да не се употребва зборо арсенал во темава. никој не оспорва дека вадат дечиња од џунглите од африка и ги прат таленти, кој ќе изват некој англичанец доброволно шо се зачеленил во клубо и го напрајле ѕвериште тогаш фалете се, а не со 15 год играчи земени од други клубој

морам да признам последно време јувентус вадат ѕвериша (уште не се имат докажано ама и то ќе биди), спортинг лисбон и тие тука негде се
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
апел до сите да не се употребва зборо арсенал во темава. никој не оспорва дека вадат дечиња од џунглите од африка и ги прат таленти, кој ќе изват некој англичанец доброволно шо се зачеленил во клубо и го напрајле ѕвериште тогаш фалете се, а не со 15 год играчи земени од други клубој

морам да признам последно време јувентус вадат ѕвериша (уште не се имат докажано ама и то ќе биди), спортинг лисбон и тие тука негде се
Сеа ќе видам Венгер дали ќе увезува африканци кога ќе им го спрегне Платини 6+5 правилото, 6 англичани во прв тим, леле леле...
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Ќе се цитирам од темата Интер:
Конечно Интер направи школа која вреди. Години наназад најголем проблем за Интер беше толку тоа што немаше квалитетни млади фудбалери излезени од нивната школа. Затоа, пред околу 10 години Морати вложи многу повеќе на школите низ Италија, како и низ целиот свет. Работеа со деца од 5-6 години. Сега сите тие имаат 15-6 години, и за неколку години ќе доаѓаат пополека во првиот тим на Интер.
Не велам дека е најдобра школа, но, се надевам дека за неколку години дечкиве (кои веќе ги освојуваат скоро сите скудета во младинските категории), ќе станат супер играчи и школата на Интер ќе биде една од најдобрите...
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Ќе се цитирам од темата Интер:


Не велам дека е најдобра школа, но, се надевам дека за неколку години дечкиве (кои веќе ги освојуваат скоро сите скудета во младинските категории), ќе станат супер играчи и школата на Интер ќе биде една од најдобрите...
Ах пусти мечти :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom