Библија v.s. Куран

Член од
1 март 2008
Мислења
503
Поени од реакции
18
На пример? Како да се дискутира со осквернувачите на мојот Господ и Бог?
 
O

Omer el Faruk

Гостин
На пример? Како да се дискутира со осквернувачите на мојот Господ и Бог?
:nenene:Пак си грешка. За разлика од вас цивилизираните,ние муслиманите никогаш ниту сме рекле ниту ќе кажеме нешто против Иса/Исус а.с., сем фактот што тој за нас не е Господ туку Господов Пратеник.

Контај малце, кој кого сквернави.:)
 
Член од
1 март 2008
Мислења
503
Поени од реакции
18
Ај поздрав сеа, проверете дали женскиот персонал ви е на број и дал ги отстраниле стидните длаки како што порачал “пророкот“:pos2:
 
O

Omer el Faruk

Гостин
Ајде малце објасни ми зошто во Библијата има многу цитати за Инцестот и во кој контекст се тие дадени.Неодамна читав дека во Тајван се дало предлог за одлука,на Библијата да стои знакот +18 , затоа што таа не била за да ја читаат деца помлади од 18 години. Имаш ли некакви сознанија за тие пасуси?

П.С. Прашањево беше упатено до rubyred
 
Член од
9 јуни 2008
Мислења
69
Поени од реакции
1
Ribyred...Vaka ti posho gledam deka mnogu dobro se razbirash...sakam da mi objasnish ova za Apostolive so Bile vo tajnata vecera..

deka toa bilo Orgija,i deka vodele Ljubov,eden so drug..i deka tokmu toa,deneska homoseksualcite go zemaat,kako dokaz za da mozat da stapuvaat vo brak masko so masko,a Crkvata go podrzuva toa..

.BideJci si imaat primer vo ova vashive apostoli..Marko,Matej,Jovan,Luka,Pavle,i koi se tamu...Ajde sega da mi kazish deka toa ne bilo ORGIJA!:nesvest:

Ajde ti Kokosko,da te vidam so ke kazish za ovei vashive Orgiski Petli!

Znaci ova e se odnesuva za Apostolite...Isa.a.s.bil cist od ova!
 
Член од
5 септември 2007
Мислења
3.848
Поени од реакции
960
Годините на Марија не ги знаеме, ама годините на Аиша ги знаеме. Мухаммед ја верил на 6, а ја земал на 9 години. (а тој имал 9x6 = 54 години :pos2:)
 
O

Omer el Faruk

Гостин
Ај поздрав сеа, проверете дали женскиот персонал ви е на број и дал ги отстраниле стидните длаки како што порачал “пророкот“:pos2:
Поздрави и ти тие,твоите во борделот. :) И не се секирај за женскиот персонал,ако ни недостасува некоја ќе го надополниме бројот со некоја како тебе.:back: Барем за тоа сме познати, како големи шармери и освајачи.:helou:
 
Член од
9 јуни 2008
Мислења
69
Поени од реакции
1
Годините на Марија не ги знаеме, ама годините на Аиша ги знаеме. Мухаммед ја верил на 6, а ја земал на 9 години. (а тој имал 9x6 = 54 години :pos2:)
Ejjj..Dzorbadzi..vo prvata kleveta koja e Upatena na nasiot Pejgamber...e kazano ova sto kaza Ti..demek imala 9 godini....ova e prvata Kleveta..

sega ovaa so onaa kniga..Skapocen kamen...Sto e najnovata Kleveta..taa tamu kazuva..deka sega Ajsha imala 14godini....

Zarem ste slepci bre...zarem ne gledate deka e ova cista Kleveta??

Ahh,slepci niedni...P.s.Nego zemija i procitaja knigata...KAKO SU ZAVRSHILI ONI KOI SU VREDZLI MUHAMMEDA.S.A.V.S.!
ja ima tvojot pastor!!

P.s.A za Marija..Marija imala 13 godini...a ovoj vashiov PEDOFIL(sV.dUH)kOLKU IMAL BRE!??:pos2:

Pa neli e toj Gospod(eden od trojcata)...Ne mu e sram!!

da spie so maloletno devojce!:pos2:
 
O

Omer el Faruk

Гостин
Годините на Марија не ги знаеме, ама годините на Аиша ги знаеме. Мухаммед ја верил на 6, а ја земал на 9 години. (а тој имал 9x6 = 54 години :pos2:)

Знаеш што наказо!
Наместо да се грижиш за годините на Ајша р.а. за која многу добро беше пишувано,а и ќе биде пишувано и овде,дај ти малце позанимавај се со твоите во Радосна Вест,кои ви стојат како самохрани мајки,а на кои не им давате право да се премажат додека не бидат крстени според вашите замисли, и додека не ги искористите до крај.

П.С. Не заборавај дека светот е премногу малечок, можеби повторно ќе пиеме кафенце...
 
Член од
9 јуни 2008
Мислења
69
Поени од реакции
1
A,kafenceto ovoj pat jas ke Cestam..nema da bide od Reklama!

P.s.i Daj sega odgovori za ova Orgiive na ova tvoive apostoli..marko,matej.luka i koi se uste tamyu drugite...

i daj odbrani go pedofilstvoto na Sv.Duh!

ajde cekam...:pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom