Матура...

  • Креатор на темата Ханзо
  • Време на започнување
Статус
Затворена за нови мислења.

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
абе луѓе кога ќе ви ги даваат/ви ги даваа дипломите??? тука кај мене има муабет дека на 15 август ќе ни ги давале....ненормални едни....како е на другите места???
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Мене не ми ја дале и не знаат ни сами професорите кога
 
Член од
18 септември 2007
Мислења
2.547
Поени од реакции
33
Можно е да ни ги дават дипломите на 15ти бидејќи колку што знам професорите се враќаат на работа околу 15ти. Во моментов нема никој во школите.
 
Член од
2 јули 2007
Мислења
471
Поени од реакции
26
Па имате време за уписи...ако не се лажам почнуваат на 26/26 во Македонија додека во други држави 10-20:smir:
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
значи изгледа вистина ќе да е....
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617
Честито до сите што ја положивте матурата, се надевам дека ќе си се запишете на посакуваните факултети па ќе славиме:smir:
а ние шо ке праиме...дане не заебат нас, ова фора да не им е...им дадоа на нив..ххмм..прилично лесни тестови за матура, за ние да не се залажеме да се буниме...и кога ке дојдеме на ред...
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
да да... мојте да се буните слободно...
имајте надеж дека немат да полагате...:pos::pos::pos:
 
Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.724
а ние шо ке праиме...дане не заебат нас, ова фора да не им е...им дадоа на нив..ххмм..прилично лесни тестови за матура, за ние да не се залажеме да се буниме...и кога ке дојдеме на ред...
Nie koga ke polagame ke imame dopolnitelni zadaci kako usen del angliski i makedonski i plus uste nekolku dela po makedonski koi ovaa godina i anrednata ke bidat skoknati. Bog da cuva!
Nego jas mislam ovaa godina maturata bese samo propast i golema greska na tie od biro. Ne bea ni malku organizirani i za da si ja prikrijat svojata neodgovornost ti vika plati si 2000 denari pa mozebi ke si go vidis testot inace nisto. Pa kako da platam koga neznam ni kade imam greski. Zivo sranje!
 
Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.724
Me interesira toa ako na primer polagam matematika i informatika znaci planiram da se zapisam na pmf. E sega, akao se zapisam i ne mi ide i ako dogodina sakam da se rpefrlam na drug faks sto ke pravam? Pak ke polagam matura?
 

*princess*

..SiMpLy GorGeOuS..
Член од
17 февруари 2008
Мислења
747
Поени од реакции
21
Me interesira toa ako na primer polagam matematika i informatika znaci planiram da se zapisam na pmf. E sega, akao se zapisam i ne mi ide i ako dogodina sakam da se rpefrlam na drug faks sto ke pravam? Pak ke polagam matura?
кога ќе се префрлиш на друг факс ќе треба да ги полагаш испитите што си ги пропуштил од тој,новиот факс --во случајов од цела прва година:pipi:
 
Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.724
кога ќе се префрлиш на друг факс ќе треба да ги полагаш испитите што си ги пропуштил од тој,новиот факс --во случајов од цела прва година:pipi:
А како ќе бидам запишан на тој факултет? според бодовите од матурата и просекот за четири години? Некако нема врска така да е. Полагам матура математика и физика и се запишувам на електро и послем ми текне на филозофски. Зар на филозофски ќе ми ги бодуваат тестот физика и математика или пак ќе полагам приемен?
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
А како ќе бидам запишан на тој факултет? според бодовите од матурата и просекот за четири години? Некако нема врска така да е. Полагам матура математика и физика и се запишувам на електро и послем ми текне на филозофски. Зар на филозофски ќе ми ги бодуваат тестот физика и математика или пак ќе полагам приемен?

Имаш време ти. Само учи си константно и не се секирај, не си создавај дополнителни тензии и на себе и на другите. Се е планирано, на тебе останува само да си научиш!
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
а ние шо ке праиме...дане не заебат нас, ова фора да не им е...им дадоа на нив..ххмм..прилично лесни тестови за матура, за ние да не се залажеме да се буниме...и кога ке дојдеме на ред...
абе...ние си поминавме како под тапан шо викаат старите :vozbud:
е сеа, вие и наредните генерации...ќе го кркате:baeh: така да, учете си со време и не се заебавајте со шпекулации од типот - ај бе ќе ја укинат...оти тоа тешко...
 

bella

*HOT*
Член од
8 јуни 2008
Мислења
407
Поени од реакции
27
абе...ние си поминавме како под тапан шо викаат старите :vozbud:
е сеа, вие и наредните генерации...ќе го кркате:baeh: така да, учете си со време и не се заебавајте со шпекулации од типот - ај бе ќе ја укинат...оти тоа тешко...
демек ние со лесно си поминавме???аха!!!и нас не лажеа бе,колку висок ранг ни ставија на пр.македонски,сите очи ни мачкаат
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom