Матура...

  • Креатор на темата Ханзо
  • Време на започнување
Статус
Затворена за нови мислења.

Roddick

dr_funk
Член од
30 септември 2007
Мислења
71
Поени од реакции
1
Да не полагаше некој физика интерно?? Утре полагам па ако не го мрзи нека напише од кои теми беа задачите и колку задачи имаше??
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
Јас се' уште не сум полагала интерен предмет, но другите што полагаа ми кажаа дека решавале/пишувале со отворени учебници.Ништо не знаеле и затоа проф. што ги надгледувал им дозволил.
Добро, не се сите професори такви сигурно, но дека има препишување-има.
За пеза е.



 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Има ли некој кој полагал хемија?
хехе, кај нас имаше двајца што полагаа хемија...и извадија 1 и 2...за греота...

јас си поминав редот и конечно распустот ми почна. сеа чекам да видам утре резултати од историја (тешко беше мме, ама за 4 мислам оти имам, ако попушти малце, оти ме сакаше може и 5), а социологија си извадив 5. и така...

бтв, како беше на интерните бе? кај нас беше потешко мамето нивно, конкретно за историја, социологија не беше многу тешко...ај ако полагал некој нека каже импресии...

па дури и многу построго беше во однос на препишување и дошепнување, две другарки дури ги истераа од испит. како беше на другите места?:tv:
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Да не полагаше некој физика интерно?? Утре полагам па ако не го мрзи нека напише од кои теми беа задачите и колку задачи имаше??
а бре гиле бре...едно време беше најдобар во генерацијата, за физика и на државен натпревар мислам оти беше меѓу првите, а сеа тука питиш шо имало...па ти најмалце би требало да се секириш за тоа...:kesa:
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
абе за колку дена требит да имат резултати од интерниве?
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
611
Поени од реакции
9
Денес полагав физика и не беше тешко, затоа што се паднаа прашањата кои ни ги даде професорката. Глупаво беше што имаше реченици ви кои требаше да дополниме, па требаше да ги учиме речениците на памет. За жал препишување имаше, и тоа доста. Кај мене немаше толку многу, ама во некои други училници се препишале.
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
абе за колку дена требит да имат резултати од интерниве?
јас полагав во петокот, денес ги имав резултати...полагав и денес, и кажаа дека утре ќе бидат готови...така да, тоа зависи од твоето школо и од таа комисија, колку брзо ќе ги провери тестовите...кај нас, фала богу е одма!:salut:
 

foxy roxy

~!@#$%^&*()_+
Член од
22 јуни 2006
Мислења
471
Поени од реакции
7
да не знај некој да ми кажи за што служат датотеките?? оти утре полагам информатика
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
Замислете во четврток полагам биологија, а денес ни кажуваат дека тестовите ќе ги прави нова професорка која не ни има предавано и ни нема одржано ниедна консултација. Аман веќе!!
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Замислете во четврток полагам биологија, а денес ни кажуваат дека тестовите ќе ги прави нова професорка која не ни има предавано и ни нема одржано ниедна консултација. Аман веќе!!
Замислив.........и ептен е глупо така да ти напраат.
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
да не знај некој да ми кажи за што служат датотеките?? оти утре полагам информатика
еве ти линк, ако ти е од корист убаво. ако не здравје.
на српски е, ама се надевам дека ќе разбереш.
---линк---
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
Еј, абе на 4ти треба дипломите да ги земаме, алооо!:helou:
Дипломите ќе ни ги даваат независно од резултатите од матурата. Едно си е диплома, во која ќе бидат напишани оценките од сите четири години, а друго е резултати од матура. Ах, па ни јас не сфаќам зошто, нели матурата значи и завршување на средношколското образование, а истото го означува и дипломата?
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
611
Поени од реакции
9
Дипломите ќе ни ги даваат независно од резултатите од матурата. Едно си е диплома, во која ќе бидат напишани оценките од сите четири години, а друго е резултати од матура. Ах, па ни јас не сфаќам зошто, нели матурата значи и завршување на средношколското образование, а истото го означува и дипломата?
Па според мене, матурата ќе ти биде потребна за упис на факултет, а дипломата за урамување дома и фалење пред роднини кои ќе оставаат парички на нејзе :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom