Метла за Грците

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.113
Време, број 1386, 09.06.2008
ИРОНИЧЕН ПРОТЕСТ ВО ОДБРАНА НА МАКЕДОНСКИТЕ КАМИОНЏИИ
„Метларско востание“ пред грчката амбасада „Прво метларско востание“ ќе биде „кренато“ во вторник во 11 часот пред грчката амбасада во Скопје, како реакција на малтретирањето на македонските камионџии од грчките цариници на граничниот премин Евзони, најави невладината организација МЦИ (Македонска цивилизација и иднина). - Со метли во рацете ќе им се заблагодариме на нашите јужни соседи за нивниот коректен однос на најдобри соседи на Македонија. Нивниот пример е пример на демократија, потврда за нивната зрелост и почитување меѓу народите. Да се даде метла на некого за да помине граница е врв на демократијата, вистински европски однос, па затоа ние во вторник во 11 часот, европски, цивилизирано и демократски ќе го направиме истото - се вели во соопштението на невладината организација до медиумите. Организацијата ги повикува сите македонски граѓани, со задолжителна опрема - метла, да им се придружат на „востаниците“ во протестот: „Браќа и сестри востаници, земете ги метлите в раце, подајте им ги на нашите драги соседи, на најдемократскиот народ во Европа, нека знаат дека знаеме да ги почитуваме демократските принципи кои ги поставиле“, се вели во прогласот на МЦИ. Тие го покануваат и европскиот амбасадор Ерван Фуере „да се соочи со цивилизираниот однос на граѓаните на државата што себеси се нарекува колевка на демократијата“.

vreme:helou:
 
Член од
5 април 2008
Мислења
107
Поени од реакции
1
Od vcera odit super soopstenie za ova GOLEMO metlarsklo vostanie na www.ohrid24.info
bomba e...bravo....I cela dijaspora go slusa
 
Член од
27 мај 2008
Мислења
1.025
Поени од реакции
41
“МЕТЛАРИ ОД СИТЕ ЗЕМЈИ, ОБЕДИНЕТЕ СЕ“
МЕТЛА - ТОА ГОРДО ЗВУЧИ
“Мети, мети и само мети“
Да си Европеец - значи да знаеш да метеш
Подобро еден ден со метла, одколку цел живот со правосмукалка
Животот го даваме - метлата не ја даваме
подобро метла по задник отколку метла во задник
Другарице метло - ми ти се кунемо. (анонимен автор)
Метларска је туга преголема
и по метла- МЕТЛА !
metlo metlo porasni ushte dve tri pedi...
Подобро метла до крај, одколку џогер без крај!
.......:salut:
 
Член од
10 мај 2008
Мислења
364
Поени од реакции
13
Инаку не знам дали следевте денеска на ТВ, во една политичка програма дадоа изјава дека вакви напади имало и врз повеќе наши Македонски граѓани кои вршеле превоз на стока низ Егејска Македонија.

Бидејќи за влез во НАТО и ЕУ потребно е да се има добрососедски односи, Грција намерно ги нарушува за да не биде исполнет тој услов помеѓу двете држави.
 

karan

бивш поет, плукач, вљубеник во слободата
Член од
31 мај 2006
Мислења
3.595
Поени од реакции
2.719
samo da prasam: imase poddrska od nekoi od elektronskite mediumi, mislam barem kako najava za protestot?
oti ovie bugarive "obiaviha vastanieto" duri na vestite na nacionalnata televizija...
ama sme popularni ej..
 
Член од
27 мај 2008
Мислења
1.025
Поени од реакции
41
имаше во некои весници,по скоро сите пвт радио станици а од телевизиите колку јас шо видов немавме поддршка а беа информирани сите
 
N

n/a

Гостин
Нека ни е со аирлија протестот...
Се во најдобар ред да се заврши...
и да ја постигнеме целта.

Да ги ругаме бре тоа проклетите данајци...
доста ми е од нивните идиотски манифестации на шовинизам и фашизам.

Зеко само што го ставил на `гуша` медалот освоен пред 12 год. у сред фуцкен Атина....
и решил да им оди да им освои уште еден.
:vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
15 мај 2008
Мислења
947
Поени од реакции
99
Ај со среќа, и гледајте изметете ги таму добро. да не бев на работа и јас ќе се придружев.
Само се плашам да не остане настанот изолиран, затоа што како што гледам на ТВ нема некое известување за "револуцијата".
Како и да е имате поддршка од сите страни. "СО МЕТЛА ПО ГРЧКИОТ ГРБ !!!!!" :salut:
 

oBi_VaN

Is the man!
Член од
11 ноември 2007
Мислења
756
Поени од реакции
21
Зашто бе сеа ја глеам темава?!?! Многу сум точак, јебига... :( Метнете и за мене...
 
Член од
14 март 2008
Мислења
574
Поени од реакции
14
Да ве ебам сите у гс... искључок тие 5-10 луѓе... повторно ме оставивте сам...
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.749
Поени од реакции
5.467
Нека ни е со аирлија протестот...
Се во најдобар ред да се заврши...
и да ја постигнеме целта.

Да ги ругаме бре тоа проклетите данајци...
доста ми е од нивните идиотски манифестации на шовинизам и фашизам.

Зеко само што го ставил на `гуша` медалот освоен пред 12 год. у сред фуцкен Атина....
и решил да им оди да им освои уште еден.
:vozbud::vozbud::vozbud:

 
Член од
14 март 2008
Мислења
574
Поени од реакции
14
вкупно досега коментирале на овој пост 35 различни коментатори... да претпоставиме дека половината не се од Скопје, па не можеле да дојдат ... од останатите (17-18) половина биле на работа, факултет (испит), училиште... од останатите 9, половина се сеирџии, безрбетни чекачи на грчка виза... каде сте Македончиња, каде сте кај исчезнавте...
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Сe извинувам за e-mail-от ама незнаев дека не треба.. Оти прошлиот пат нели пуштивме i mislev deka во ред е:uvo:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom