Неделникот Фокус

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Ви текнува, некаде 1995-96 имаше и репортажи со голи Украинки и Русинки низ Македонија во него?:by:
 
Член од
12 февруари 2007
Мислења
892
Поени од реакции
4
Hahahahaa abe ve citam i vi se cudam ,ama ok de ne ste vie krivi :)))))))Do vcera dodeka FOKUS se proseravase za B.C istiot toj vesnik vi bese najdemokratski,sega go cepnale Grujceta malce i odma im se nafrlivte !! :))))Poglednete malce bez toa portokalovite naocari chinam ke vi se progleda? :kesa:
Ne samo to,nego ne mozi nekoj da diskutira politika po forumi,blogoj,ne znam sto,a da ne cita Fokus.
Za nasi uslovi e biblija.
Ne samo poraka,ami i koncepcija,metodika.

Za zal treba 50 den,nema e-ed.,i najvazno ne e za nepismeni.
 
Член од
9 октомври 2007
Мислења
1.126
Поени од реакции
24
Imam nekolku solidni ,ocateni od Vladimirski monah,....glogovi kolci.....koj misli deka moze da mu se najde.................neka se javi :)
A, тие... глогови колци...ке свршат работа за комуњарите...и со југоносталгичарите? Тоа требаше 1990 година...но, ете, тогаш немаше глогови колци. Прво нив...па потоа наваму ... за поново време ке им најдеме работа. само ...се прашувам, ке има ли доволно колци?:vozbud:
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.584
БУГАРСКО ЛАЈНО

На чело со Зоран Димитровски, Дарко Јаневски...
Си заборавил да додадеш едно смрдливо каракачанско говедо, чија што реа достигнува до небото под Господ.

Се работи за тнр. Ден Дончев, дојденец од Австралија со цел за да се офајди во/врз Македонија. Кариерата и заработувачката што ја попстигна во Македонија, нема шанса да ја постигне во ниедна
нормална држава.

Ова искомплексирано дерле, заради предавството во 2001 год. во кое учествуваше и самиот по стапките на поранешниот му шеф од пропаднатата Народна Партија, доби влез да оди во Бостон на магистратура.

Може ли и смее ли весник кој барем малку се цени себе си да дозволи еден Ден Дончев да пишува во него?!? :kesa: :kesa: :kesa: Срамота е за сите нас, не само за Фокус...


 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
Парите се во прашање-тврдам одговорно.

Тие се единствената причина големиот број од медиумите наеднаш да преминуваат од една на друга страна, а ФОКУС е чист пример за тоа.

Во овој момент немаме ниту еден неопределен печатен медиум, а за електронски да не правиме муабет.

Целото новинарство е претворено во еден ГОООЛЕМ бизнис иииии....искрено изгледа катастрофално.
 
Член од
12 февруари 2007
Мислења
892
Поени од реакции
4
Си заборавил да додадеш едно смрдливо каракачанско говедо, чија што реа достигнува до небото под Господ.

Се работи за тнр. Ден Дончев, дојденец од Австралија со цел за да се офајди во/врз Македонија. Кариерата и заработувачката што ја попстигна во Македонија, нема шанса да ја постигне во ниедна
нормална држава.

Ова искомплексирано дерле, заради предавството во 2001 год. во кое учествуваше и самиот по стапките на поранешниот му шеф од пропаднатата Народна Партија, доби влез да оди во Бостон на магистратура.

Може ли и смее ли весник кој барем малку се цени себе си да дозволи еден Ден Дончев да пишува во него?!? :kesa: :kesa: :kesa: Срамота е за сите нас, не само за Фокус...


Da se site ko DD,MK ce cveta.:cheeky1:
A za Vmro,nema Vmro bez nekoi lugje od negov kalibar.I tokmu to e logika na iden poraz na fuhrerot.Od 480 na 180 ne mojt tuk taka.
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
tesko nim nemozejki da stanat dominantni vo dpmne ja formiraa ovaa probugarska partija na bugarinot lubco georgiev
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
Da se site ko DD,MK ce cveta.:cheeky1:
A za Vmro,nema Vmro bez nekoi lugje od negov kalibar.I tokmu to e logika na iden poraz na fuhrerot.Od 480 na 180 ne mojt tuk taka.
eve kako sto gledas otkako se ostrani tumorot vo vmro i toa kako moze 480 000 glasa. den doncev, trendafilov i use nekoi ne vredi covek vreme da potrosi za niv.
 

Ѕвер

Перфекционист
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.223
Поени од реакции
28
eve kako sto gledas otkako se ostrani tumorot vo vmro i toa kako moze 480 000 glasa. den doncev, trendafilov i use nekoi ne vredi covek vreme da potrosi za niv.
Ова говно Ден Дончев заедно со останатата бугарофилска багра од Народната Партија треба да се стрелаат, заедно со уште некои комуњарчиња кои и сопствена мајка би продале за парички, а камоли нешто друго....
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
eve kako sto gledas otkako se ostrani tumorot vo vmro i toa kako moze 480 000 glasa. den doncev, trendafilov i use nekoi ne vredi covek vreme da potrosi za niv.
Се разбира дека е така,но се додека не се обелоденат имињата на барем уште 40% проБугари во централниот комитет на ДПМНЕ мора да се посвети време,пари,препукувања по форуми со лажни преставувања дека немаш ништо против нив,и дека напротив ги поддржуваш,барем до моментот додека не ги откријат своите вистински намери.Но сето тоа е малку повисока политика,за која не е ни место ни време да се расправа.:smir:
 
Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
ФОКУС - најбугарофилскиот весник, списание и јавно гласило во Македонија, со отворени и некогаш затскриени бугарофилски ставови.

ФОКУС-БУГАРСКО ЛАЈНО

На чело со Зоран Димитровски, Дарко Јаневски, а и Блаже Миневски.

Кога редовно би го читале Фокус, многу членови од форумов кои се запалени и заљубени во Никола Груевски, многу непријатно би се изненадиле.

Треба да го побарам неколкуте броеви на Фокус дома, во кој Зоран Димитровски - Жоро, пишува дека НИКОЛА ГРУЕВСКИ КАКО ПРЕМИЕР И ПРЕТСЕДАТЕЛ НА НАЈГОЛЕМАТА ПАРТИЈА ВМРО-ДПМНЕ, се нафатил да го спроведе националното помирување и обединување на македонскиот со БУГАРСКИОТ народ. Ова го имаше напишано во неколку броеви, а и во отворените писма до Георги Барбаровски до „Фондација Рамковски“ кога полемизираа за Крсте Мисирков и неговиот „фамозен дневник“. Ќе ги најдам броевите и ќе ги скенирам да се уверите во тоа што го пишува таму, за премиерот и проектот на национално помирување и обединување со бугарскиот народ.

Чести се написите или известувањата за активностите на Зоран Тодоровски - Бугарофилот од Архив на Македонија, написи за наши револуционери дека биле Бугари и сл.

Со еден збор - најгомнарски и бугарофилски весник во Македонија.
хехехе, абе тоа што е пишано за помирувањето се гледа со голо око.
Дарко Јаневски, Бугарофил ??? :pos2: :pos2: што нема да прочита човек ? цццц

Патем, Ден Дончев го донесе Стојменов (внуче му е ) за да го приватизираат телекомот заедно со мин. за финансии тогашен, ми се чини Груевски се презиваше. А, и во коалиција да не влеога, ми се чини.
Како и да е, бидејќи добивам од типчиња како бартот отворени закани преку форумов, моето учество веќе напишав во претходниот пост овде завршува.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
хехехе, абе тоа што е пишано за помирувањето се гледа со голо око.
Дарко Јаневски, Бугарофил ??? :pos2: :pos2: што нема да прочита човек ? цццц

Патем, Ден Дончев го донесе Стојменов (внуче му е ) за да го приватизираат телекомот заедно со мин. за финансии тогашен, ми се чини Груевски се презиваше. А, и во коалиција да не влеога, ми се чини.
Како и да е, бидејќи добивам од типчиња како бартот отворени закани преку форумов, моето учество веќе напишав во претходниот пост овде завршува.
Сите видовме како го приватизираа Телекомот но и ОКТА,на која не смееме да заборавиме.Сега се пак во коалиција,најверојатно се спремаат да ја “приватизираат“ државава(уште таа и неколку фирми останаа неприватизирани) на нивни својствен начин,под закрила на “портоколавиот јорган“.:toe:
 
Член од
13 јануари 2008
Мислења
570
Поени од реакции
18
хехехе, абе тоа што е пишано за помирувањето се гледа со голо око.
Дарко Јаневски, Бугарофил ??? :pos2: :pos2: што нема да прочита човек ? цццц

Патем, Ден Дончев го донесе Стојменов (внуче му е ) за да го приватизираат телекомот заедно со мин. за финансии тогашен, ми се чини Груевски се презиваше. А, и во коалиција да не влеога, ми се чини.
Како и да е, бидејќи добивам од типчиња како бартот отворени закани преку форумов, моето учество веќе напишав во претходниот пост овде завршува.
Јас воопшто не знам кој е тој Дарко Јаневски, но од неговите написи во Фокус слободно може да се заклучи дека е бугарофил.
 
Член од
28 март 2008
Мислења
133
Поени од реакции
3
Неделникот Фокус можеби е најнезависниот печатен медиум во државава, што се однесува за пишуването, и тука има што да се прочита и научи нешто, посебно од Мирка Велиновска, се надевам дека еден ден ке и биде оддадено признание за нејзиниот труд.
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.584
Неделникот Фокус можеби е најнезависниот печатен медиум во државава, што се однесува за пишуването, и тука има што да се прочита и научи нешто, посебно од Мирка Велиновска, се надевам дека еден ден ке и биде оддадено признание за нејзиниот труд.
Се сложувам, но исто така е независен и да прави глупости како со гореспоменатиот отпад: Зоран Димитровски, Ден Дончев и Љупчо Георгиевски. Затоа и престанав да го читам.

Според написите, Дарко Јаневски не е толку бугароман (има разлика со бугарофил) колку што е приглуп во пристапот.

Се сложувам со тебе и за Мирка Велиновска, но и таа има понекогаш катастрофа проценки (како за Киро Глигоров на пример, го брани за промената на името затоа што имал лабилен карактер...).

Инаку, ако сме објективни, стрипот во Фокус е “нај’’.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom