Помош: Барам еден филм!

Член од
28 април 2009
Мислења
1.831
Поени од реакции
253
Дечки, ќе симнам некој филм, превод и уклучуем тоа и преводот го дава 10 секунди после/пред кажаното, па само еден асален ќе се погоди од 15.
До преводите е или има некое чаре?
 
Член од
14 април 2010
Мислења
628
Поени од реакции
219
Фрејмовите на филмот треба да се во сооднос со фрејмовите на преводот.Барај други преводи од тој филм,ако не--јас на пример колку за да изгледам некој филм,на гом плеерот го вртам преводот со < >.
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.749
Поени од реакции
4.999
Дечки, ќе симнам некој филм, превод и уклучуем тоа и преводот го дава 10 секунди после/пред кажаното, па само еден асален ќе се погоди од 15.
До преводите е или има некое чаре?
Да до преводите е :toe: , и јас така барам кој ќе се погоди , може да ти помогне ако имаш информација за филмот колку FPS (frames per second) е , обично варира од 23.976 to 30 FPS.Па таков превод ќе бараш.

Можеш и преку програмче или самиот плеер ако подржува да го промениш ФПС-то

Ако не те мрзи , провери тука

http://subscene.com/forums/t/16689.aspx
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
2.681
Поени од реакции
182
Дечки, ќе симнам некој филм, превод и уклучуем тоа и преводот го дава 10 секунди после/пред кажаното, па само еден асален ќе се погоди од 15.
До преводите е или има некое чаре?
Мора да видиш со кој фрејмрејт е видеото, па да го најдеш соодветниот превод. Најчесто се 23.976 или 25. Ако не најдеш провери го линкот на Manga, објаснето е како да се смени.
Ама дури и кога ќе го смениш фрејмрејтот, најчесто ќе мора да подесиш delay. За мене наједноставно е со BS Player, delay-от се подесува со ctrl + ->, ctrl + <-, shift + -> и shift + <- (претпоставувам дека се јасни кратенкиве :))
 
Член од
20 јули 2010
Мислења
3
Поени од реакции
0
Ајде помош за филм кој го имам гледано пред 4-5 години, ама не се сеќавам скоро па ништо :toe: Филмот е француски (или германски), главниот лик работеше во една компанија, девојката го запроси преку реално шоу, имаше еден човек го изгореа во печка во подрумот, толку се сеќавам. Ако се сети некој :vozbud:
Да не е шпански? Ако е... мислам дека е овој http://www.imdb.com/title/tt0395125/

Мене ми треба еден филм многу постар сигурно пред 10 год. сум го гледала. Се работи за еден дечко кој ќе најде една кукла(како за излог во продавница) и куклата ќе оживее, еден гроф кој што ја претворил во кукла прем многу години, ќе сака да му ја земе...
 
T

Tetro

Гостин
Мене ми треба еден филм многу постар сигурно пред 10 год. сум го гледала. Се работи за еден дечко кој ќе најде една кукла(како за излог во продавница) и куклата ќе оживее, еден гроф кој што ја претворил во кукла прем многу години, ќе сака да му ја земе...
Child's Play (1988)
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.749
Поени од реакции
4.999
Хахаха, сум го гледал неколку пати како дете :)
И да не сакаш - ќе го изгледаш филмот , порано го даваа секоја недела :/ , тоа време пред 10-тина години ако не и повеќе
 
I

Intex

Гостин
Го гледав пред многу години кога бев по акции, нинџи, Брус Ли мадафака филмови.

Типците се нинџи, и главниот негативец има една кутија и кутијата може да ја отвори само еден типац шо свири на флејта, или таков некој инструмент. И еден куп мавања, боксови, нинџа финти, и на крај овој ќе ја отвори кутијата. Го знае некој?

Знам дека е глуп, ама ако, чисто да си се потсетам на стари времиња.:D
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.184
Момци како се викаше бе тој филмот што ќе го даваат денес ( четврток ) во 22:30 на Сител мислам дека го рекламираа. Онака комедија филм е, 2-3 другари идат у војска ама тапа, не се за таму само глупости прават. Се сеќавам на филмов одамна ми е гледан на нашиве телевизии ама никако да го најдам на страната на Сител или на гугл како се вика. Ај помош ако може. :vozbud:
 
Член од
14 април 2010
Мислења
628
Поени од реакции
219
Како се вика филмов...втората светска војна,еден германец го фаќаат и го праќаат во Сибир.Од таму некако успева да избега,зима само тутун за џвакање,тргнува низ сибир и изодува неколку илјади километри..пешки.На крај стасува дома.Филмот е правен по вистинска приказна.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom